Úvod > Aktuality > Na co se mohou děti těšit o pololetních prázdninách?
Zážitky

Na co se mohou děti těšit o pololetních prázdninách?

  • Vydáno16. ledna 2024
Pololetní prázdniny přinášejí řadu možností, jak využít volný čas. Na mnohých místech čeká děti s pěkným vysvědčením vstup zdarma nebo se slevou. Vybírat si přitom mohou prohlídky zoologických zahrad, návštěvu muzea, nebo i lyžování ve skiareálu. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si rodinný den.

Pěkné vysvědčení s vyznamenáním = lyžování zdarma

dítě lyžováníSkiresort Buková hora nabízí o pololetních prázdninách a i následujícím víkendu od 2. do 4. února za vysvědčení s vyznamenáním školou povinných dětí lyžováním zdarma! K pokladnám Skiresortu je třeba přinést vysvědčení, děti musí být v doprovodu dospělé osoby. Samozřejmě nemusíte mít originál vysvědčení – postačí fotografie v mobilu, kde budou k rozpoznání vypsané údaje a datum.
 

Vyražte do zoologických zahrad či do hřebčína

zooBez ohledu na studijní výsledky bude ve stejné dny pro všechny žáky ZŠ i studenty SŠ vstup zdarma do Zoo ve Zlíně. Každý žák základní nebo střední školy, který předloží letošní pololetní vysvědčení v pokladně zoo, bude mít ve dnech 2. až 4. února 2024 (tzn. v, pátek, sobotu a v neděli) zajištěn volný vstup do zoo.

Zoologická zahrada Děčín zve školáky ve věku 6-15 let vstup zdarma (vysvědčení není nutné donést do zoo). Akce se koná poslední lednový den 31. ledna 2024, jako odměna za snahu ve škole.

Safari Park ve Dvoře Králové pro děti přichystal zajímavou cestu do Afriky. Komentované prohlídky vyrazí 2. února dvakrát denně od Restaurantu Lemur. Ve stejný den mají děti do 15 let vstup zdarma v Zooparku Zelčín

Za zvířátky, lépe řečeno koníky, se vypravte do Kladrub nad Labem a do Slatiňan. Národní hřebčín totiž o pololetních prázdninách a následujícím víkendu přichystal v obou chovných zařízeních tradiční akci V pololetí koně letí. Ve dnech 2. až 4. února 2024 se již tradičně otevře nejen nejmladším návštěvníkům.
 

Prázdniny na zámku či v muzeu

Staré HradyPohádkový hrad a zámek Staré Hrady vás zve na výlet pro děti dospělé. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a přijďte sem oslavit pololetní vysvědčení s draky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli od 10:00 do 17:00 hod. Navštívit můžete: Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádkovou půdu, Zdravosvět a Dračí království nebo Čarodějnou Bestyjolu.

Muzeum regionu Valašsko pro vás připravuje na 2. února v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí tradiční den plný zábavného tvoření a dalších aktivit pro rodiny s dětmi.

Vyrazit můžete i do Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, kde si na pátek 2. února přichystali napínavou pátrací hru plnou šifer, úkolů, hlavolamů i tvoření. 

Tipy na pololetní prázdniny z celého Česka

Další aktuality

100 tipů, jak si užít první máj 2024

1. květen je sice Svátek práce, ale také příležitostí připomenout si slova Karla Hynka Máchy o hrdličce, jejíž hlas vyzývá k lásce. Zapomeňte na prvomájové průvody a užijte si jarní den pohodově. Užijte si 1. máj na hezké procházce nebo výletě na rozhlednu, hrad, do zoo či botanické zahrady. A nezapomeňte na polibek pod rozkvetlou třešní.
Zážitky

100 tipů, jak si nejlépe užít čarodějnice 2024

Poslední dubnová noc je u nás tradičně spjatá s tzv. pálením čarodějnic. Tento zajímavý zvyk pochází z předkřesťanských dob, kdy se věřilo, že v noci z 30. dubna na 1. května mají zlé síly větší moc než kdy jindy a lidé před nimi musí ochránit nejen sebe, ale i své domácnosti a dobytek.
Zážitky

Seznamte se: 24. dubna má svátek Jiří

Jiří je oblíbené jméno mnoha českých mužů: podle odhadu jich v České republice žije přes 300 tisíc. Význam jména Jiří se odvozuje z řeckého slova géorgos, tedy rolník či pěstitel. Se stejným jménem se setkáváme po celém světě, i když má různé varianty: na Slovensku je to Juraj, v Polsku Jerzy, v Maďarsku György, v němčině Jürgen, v angličtině George a ve španělštině Jorge. Všem Jiřím, Jirkům a Jiříčkům přeje Kudy z nudy 24. dubna vše nejlepší k svátku!
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: ČEZ RunTour Kopřivnice 2024 , Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Čarodějnické pohádky na zámku Úsov. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.4. – 28.4.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Den ve vzduchu 2024, Flora Olomouc 2024, Ekojarmark Ekologických dnů Olomouc 2024, Festival klášterních pivovarů v Břevnovském klášterním pivovaru, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Evropa v Česku: proč máme rádi Slovensko?

Brynzové halušky, jeskyně, Nízké i Vysoké Tatry, Roháče, Jánošík, termální bazény, lázně, víno, Slovenský ráj, Bratislava, husacina ze Slovenského Grobu nebo trdelník: je tolik věcí, které milujeme na Slovensku! Nový seriál o evropských zemích proto nemůže začít nikde jinde než u našich východních sousedů. Pojďte s Kudy z nudy poznat Slovensko!
Zážitky

50 tipů, kam na výlet, když prší (nejen pro děti)

Co dělat, když předpověď hlásí déšť? Už si nemusíte hlavu, kam vyrazit na výlet, když počasí právě neukazuje svou vlídnou tvář. I v deštivém počasí se dají podnikat výlety, které si užije celá rodina. Pro inspiraci jsme pro vás připravili několik tipů na zábavní parky, interaktivní muzea i pohádkové a strašidelné expozice, kde se rozhodně nebudete nudit vy a ani vaše děti.
Zážitky

Tipy na nejkrásnější výlety vlakem aneb cesta je cíl: projeďte se výletními vláčky po krásách Česka

Jízda vlakem v sobě skrývá pro mnohé specifické nostalgické kouzlo. Vydejte se proto na výlet po půvabných lokálkách nejrůznějšími kouty Česka, nebo vezměte s sebou kolo a popojeďte speciálním cyklovlakem. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na výletní vláčky, kterými se o letních víkendech můžete svézt. Mezi oblíbené výletní cíle všech milovníků železnic patří také železniční muzea a všechny naše semmeringy, připomínající rakouskou horskou železnici.
Zážitky