Úvod > Aktuality > Nuselský most se rozzáří barevnými malbami
Nuselský most se rozzáří barevnými malbami
">

Nuselský most se rozzáří barevnými malbami

  • Vydáno25. srpna 2012
Pražský Nuselský most čeká v září velká proměna – půl kilometru dlouhý most nad Nuselským údolím se stane malířskou plochou pro dvanáct českých a zahraničních umělců, kteří jej vyzdobí velkoformátovými malbami street artu.
Na osmi pilířích, které dosahují výšky až 42 metrů a obou nosnících se vystřídají umělci z České republiky i zagraničí známí pod přízvisky Tron, Pasta, Point, Obic, Geno, Xdog, Horfe, Zedz (pilíře) & Erab, Derk, Gyzmo, Zeb One (nosníky). Umělci budou pracovat na speciálních plošinách ve výšce zhruba čtyřiceti metrů nad zemí. Po dvou až třech dnech se plošina přesune na další stranu či pilíř a zbylá přibližně polovina nepomalovaného sloupu se bude dodělávat z nižších plošin či lešení. Malování Nuselského mostu začne poslední srpnový den na pilíři, který je nejblíž k Pankráci. Jedna strana každého jednotlivého pilíře by se měla malovat zhruba pět dní. Námětem barevných obrazců budou největší z protikladů lidského světa – život a smrt. Malby budou zdobit most nejméně dva roky, odstranit by je měla až plánovaná rekonstrukce.

S výzdobou Nuselského mostu úzce souvisí také připravovaná mezinárodní výstava grafitti Městem posedlí, která proběhne od 10. října 2012 do 13. leden 2013 v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí. Mezi individuálními i skupinovými díly se objeví písmová klasika, velkoformátové obrazy, instalace, objekty, projekce, z akcí i odvrácená tvář graffiti – tagování a bombing.