Úvod > Aktuality > Novými obyvateli parku Boheminium v Mariánských Lázních jsou miniaturní koně
Novými obyvateli parku Boheminium v Mariánských Lázních jsou miniaturní koně
"> "> "> ">

Novými obyvateli parku Boheminium v Mariánských Lázních jsou miniaturní koně

Vydáno 21. května 2020 Zážitky
Nové modely, mnoho služeb a akcí pro děti i dospělé, inovace v areálu, ale především velká „mini“ zvířecí novinka čeká návštěvníky 4. největšího parku miniatur v Evropě, parku Boheminium v Mariánských Lázních. Od června 2020 přivítá park nové obyvatele, v Čechách věc nevídanou, nejmenší koně na světě.
mini koněMariánské Lázně se v letošní sezóně chtějí nově zaměřit také na pobyty rodin s dětmi. Zvířecí novinka tak bude jistě velmi vyhledávanou atrakcí a koníci s výškou 75 cm v kohoutku udělají velkou radost jak dětským, tak dospělým návštěvníkům. Plemeno Miniature Horse je vzácné a není jednoduché tyto koně vůbec opatřit. Nakonec se to podařilo a park Boheminium se tak stává zřejmě jediným místem v České republice, kde budou tito koně volně k vidění. Je to však pouze začátek novinek a inovací, které během příštích pár let v parku vzniknou.

Park Boheminium se ovšem nerozroste pouze o koně. Početnou rodinu modelů doplní 3 noví členové. Do prázdnin bude představen model kostela Božího Těla v Gutech a Továrna Bohland a Fuchs z Kraslic. A již k vidění je novinka pro letošní sezónu, jedna z top českých památek, zámek v Lednici.
 

Unikátní novinky letošní sezóny

mini kostel gutyMiniatura kostela Božího Těla v Gutech je další z řady modelů, které již nikde jinde na světě nespatříte. Památka totiž shořela po žhářském útoku v srpnu 2018. Následně se zvedla vlna solidarity a je naděje, že v brzké době dojde ke stavbě nového kostela. Provozovatelé Bohuminia se stavbou miniatury rozhodli celou věc touto cestou podpořit. Bývalá továrna na hudební nástrojeKraslicích má zase vzpomenout na slavné časy vzkvétajícího průmyslu v západočeském pohraničí s hranicemi lemovanými prosperujícími továrnami, dnes bohužel většinou chátrajícími.

zámek ledniceLoni na podzim byl představen zámek v Lednici, který je vlajkovou lodí pro sezonu 2020. Patří k největším modelům v areálu a ihned po svém odhalení se zařadil mezi nejoblíbenější exponáty. Kromě nových modelů připravili provozovatelé areálu také mnoho dalších novinek. Byl rozšířen počet míst k sezení na nově otevřené ploše ihned v sousedství lednického zámku. Rekonstrukcí prošlo dětské hřiště a lavičky v areálu.

Park Boheminium také navázal spolupráci s Animačním klubem Coolonáda, který je horkou novinkou na poli rodinného cestovního ruchu v Mariánských Lázních. Klub nabízí zábavu a aktivity pro zvídavé a neposedné děti od 3 do 15 let a hlídání dětí již od kojeneckého věku, čímž dopřává spoustu volného času pro relaxaci, wellness, aktivní vyžití i romantiku pro znavené rodiče.
Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium - miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.

Animační klub Coolonáda Mariánské Lázně

5.6.
27.9.
Animační klub Coolonáda Mariánské Lázně

Nedělejte si těžkou hlavu se zrušeným zájezdem k moři! Vyměňte slanou vodu za vodu pramenitou a objevte neobjevené! Relaxaci, wellness, aktivní vyžití i romantiku pro znavené rodiče, zábavu a aktivity pro zvídavé a neposedné děti. Mariánské Lázně – to pravé pro vaši letošní rodinnou dovolenou!

Další aktuality