Úvod > Aktuality > Nový veletrh Antikvariát s Járou Cimrmanem v kavárně Louvre
Nový veletrh Antikvariát s Járou Cimrmanem  v kavárně Louvre
">
Gurmánská turistika

Nový veletrh Antikvariát s Járou Cimrmanem v kavárně Louvre

  • Vydáno5. listopadu 2012
"Ve dnech 9. a 10. listopadu 2012 se v kavárně Louvre na pražské Národní třídě uskuteční první ročník veletrhu Antikvariát. "
Na veletrhu bude možné zakoupit vzácné knihy, grafiku, kresby, plakáty a pohlednice, ale i reklamy, autogramy, bibliofilie a další antikvární sortiment.

Veletrh Antikvariát letos bude největším setkáním antikvářů v České republice. Ve spolupráci s jejich svazem se nám podařilo zorganizovat veletrh, kde můžete nalézt nejen staré tisky, bibliografie a zajímavé knihy, ale i grafiky známých autorů, staré pohlednice, mapy, staré reklamy a další antikvární sortiment.
 
S veletrhem Antikvariát jste se mohli setkat již v letech 2004 – 2007 na výstavišti v Holešovicích v Praze. Současně s veletrhem Antikvariát, probíhá na nedaleké Novoměstské radnici na Karlově náměstí veletrh starožitností Antique. Návštěvníci zde mohou zakoupit např. obrazy, sochy, nábytek a jiné sbírkové předměty od šesti desítek vystavovatelů z celé České republiky. Vstupenky veletrhu Antique platí současně i na veletrh Antikvariát.

Součástí veletrhu bude také jedinečná dobročinná aukce faksimile pergamenové listiny „Polepšení znaku Starého Města pražského císařem Fridrichem III“. Listina je vydána v omezeném nákladu pouhých devadesáti devíti  kusů a uprostřed obsahuje miniaturu zdobenou zlatem.


Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.