Úvod > Aktuality > Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark
Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark
">
Gurmánská turistika

Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

  • Vydáno20. listopadu 2019
Bohatý výběr řemeslných výrobků, ukázky lidových zvyků, folklórní vystoupení či valašské speciality nabídne Kateřinský jarmark ve Velkých Karlovicích, který proběhne poslední neděli před adventem 24. 11. 2019 u Karlovského muzea.
Kateřinský jarmarkBohatý výběr řemeslných výrobků, ale také ukázky lidových zvyků, folklórní vystoupení či valašskou zabíjačku nabídne v neděli 24. listopadu 2018 Kateřinský jarmark ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Součástí programu bude i otevření výstavy betlémů v Karlovském muzeu. V chalupě u Karlovského muzea budou přichystány dětské řemeslné dílny, ve venkovních stáncích pak vedle řemeslných výrobků a zabíjačky i další pochutiny pro zahřátí. Jarmark potrvá cca od 9 do 14 hodin.

Velké Karlovice jsou typickou valašskou obcí. Najdete tu ještě zachovalé pastviny s menšími stády ovcí, najdete stavení v horách, kde se ještě dodnes hospodaří. Objevíte zde stromy, které znají staré příběhy, kapličky a kříže vyprávějící o starostech a radostech lidí, kteří zde žili. Objevíte tu své Valašsko, najdete si svá místa v krajině.
Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Muzeum Velké Karlovice – expozice života na Valašsku

Stálá expozice Karlovského muzea je věnována historii obce, salašnictví, lidové řemeslné výrobě. Jádrem národopisné sbírky je doma vyráběné zemědělské a salašsnické nářadí, postupy zpracování vlny, lnu a výroby ovčího sýru.