Úvod > Aktuality > Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark
Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark
">

Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

Vydáno 20. listopadu 2019 Gurmánská turistika
Bohatý výběr řemeslných výrobků, ukázky lidových zvyků, folklórní vystoupení či valašské speciality nabídne Kateřinský jarmark ve Velkých Karlovicích, který proběhne poslední neděli před adventem 24. 11. 2019 u Karlovského muzea.
Kateřinský jarmarkBohatý výběr řemeslných výrobků, ale také ukázky lidových zvyků, folklórní vystoupení či valašskou zabíjačku nabídne v neděli 24. listopadu 2018 Kateřinský jarmark ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Součástí programu bude i otevření výstavy betlémů v Karlovském muzeu. V chalupě u Karlovského muzea budou přichystány dětské řemeslné dílny, ve venkovních stáncích pak vedle řemeslných výrobků a zabíjačky i další pochutiny pro zahřátí. Jarmark potrvá cca od 9 do 14 hodin.

Velké Karlovice jsou typickou valašskou obcí. Najdete tu ještě zachovalé pastviny s menšími stády ovcí, najdete stavení v horách, kde se ještě dodnes hospodaří. Objevíte zde stromy, které znají staré příběhy, kapličky a kříže vyprávějící o starostech a radostech lidí, kteří zde žili. Objevíte tu své Valašsko, najdete si svá místa v krajině.
Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury

Muzeum Velké Karlovice – skanzen valašské lidové architektury

Obec byla založena v roce 1714 a právě z této doby se zachovalo několik památek, které nyní vytvářejí skanzen valašské lidové architektury. Stálá expozice Karlovského muzea je věnována historii obce, salašnictví, lidové řemeslné výrobě.

Další aktuality