Úvod > Aktuality > Nový skanzen v Nasavrkách přiblíží život Keltů
Nový skanzen v Nasavrkách přiblíží život Keltů
"> ">
Památky

Nový skanzen v Nasavrkách přiblíží život Keltů

  • Vydáno1. listopadu 2016
V sobotu 5. listopadu se veřejnosti poprvé otevře nový keltský archeopark v Nasavrkách. Slavnostní otevření proběhne jako součást oslavy keltského svátku Samhainu, keltského nového roku. Samhain je první akcí, kdy bude možné vidět dokončenou první část výstavby keltského skanzenu – dominantní klešťovitou bránu s opevněním a dvorec kováře. V pravidelných intervalech bude možné si skanzen projít s výkladem průvodce.
Skanzen NasavrkyV sobotu 5. listopadu 2016 se v Keltském skanzenu v Nasavrkách uskuteční oslava keltského svátku Samhainu. Areál bude otevřen od 10:00 do 19:00 hodin. Po tu dobu bude probíhat ukázka řemesel i běžného života na oppidu. Budete si moci vyzkoušet vše z ukazovaných řemesel a zapojit se jak do oslavy, práce v oppidu anebo jen přihlížet. Po celou dobu bude probíhat kovářský workshop pod dohledem zkušeného lektora. Co si vyrobíte už bude na vás – může to být hřebík, který necháte na další budování skanzenu a nebo si za malou úplatu vyrobit něco pro sebe.

KeltkaPo celou dobu budou také probíhat workshopy práce s přírodními materiály. Vyrábět se budou skanzenoví skřítci nebo lampiónky pro večerní průvod. Se svým vlastnoručně vytvořeným skřítkem se můžete následně zúčastnit soutěže. Nebude chybět možnost zastřílet si z luku nebo se zapojit do dalších zábavných soutěžních aktivit. Po 19. hodině se zábava přesune do skanzenové krčmy, kde se bude v oslavách keltského nového roku pokračovat. Na oslavě zahraje skupina Jolly Buskers. Vstupné pro dospělé je 120 Kč, pro děti 80 Kč.

Skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského "města" z mladší doby železné, tj. z 2. až 1. stol. př. n. l. Na takovém sídlišti ve své době žilo několik set až tisíc obyvatel. Všechny velké stavby (jedná se zejména o obytné domy) mají svoji předlohu v archeologických nálezech.
Keltský skanzen Nasavrky – Země Keltů

Keltský skanzen Nasavrky – Země Keltů

Keltský skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského "města" z mladší doby železné, tj. z 2. až 1. stol. př. n. l. Na takovém sídlišti ve své době žilo několik set obyvatel. Všechny velké stavby (jedná se zejména o obytné domy) mají svoji předlohu v archeologických nálezech. Rozloha – 3 ha.

Zámek Nasavrky s expozicí Keltů

Zámek Nasavrky s expozicí Keltů

V expozici Po stopách Keltů na zámku Nasavrky v Železných horách se dozvíte o historii Keltů v České kotlině i v Evropě. Seznámí vás s řemesly, kulturou, všedním životem i spiritualitou Keltů.

Další aktuality