Úvod > Aktuality > Na Královský advent na hradě Křivoklát vás sveze parní lokomotiva
Na Královský advent na hradě Křivoklát vás sveze parní lokomotiva
"> "> ">
Památky

Na Královský advent na hradě Křivoklát vás sveze parní lokomotiva

  • Vydáno11. prosince 2019
Královský advent na hradě Křivoklátě přinese 14. a 15. 12. 2019 nejen dobový jarmark doprovázený pestrým programem na nádvoří, ale nabízí vám jedinečnou možnost zažít i něco nevšedního přímo v interiérech hradu. Zúčastněte se císařské audience a přeneste se do doby císaře Karla IV.
KřivoklátV sobotu a neděli 14. a 15. prosince se můžete svézt parním expresem taženým lokomotivou Šlechtičnou z nádraží Praha-Smíchov na hrad Křivoklát, kde probíhá Královský advent. Historický vlak vedený parní lokomotivou Šlechtičnou odjíždí v sobotu i v neděli z pražského Smíchovského nádraží v 9:23 hodin.

Na hradě vás čeká pravá vánoční atmosféra s příchutí středověku. Nechybí tradiční adventní trhy, ani pestrý program na I. nádvoří. 14. a 15. 12. 2019 se můžete těšit opět na flašinetáře Jana Bondru, šermíře Tartas, tanečnici Loranu, taneční skupinu Jahanara, divadlo Komedianti na káře, kapelu Krless, Pardubické pozounéry nebo kejklíře Thomase Lupinu. Ve 13 hodin přijede král Přemysl Otakar II. a bude následovat císařská audience v Královském sále!
Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.