Úvod > Aktuality > Nový přírůstek do pražské sloní rodiny
První pražské slune
"> První pražské slune
Příroda

Nový přírůstek do pražské sloní rodiny

  • Vydáno11. února 2013
Jde o první slůně ve více než osmdesátileté historii zahrady. Ředitel pražské zoo zveřejnil zprávu o narození slůněte na svém facebookovém profilu.
Poprvé se mládě dotklo země ve 13:20 a vzápětí se začalo stavět na nohy.

Blížícímu se porodu nasvědčoval pokles hladiny progesteronu v těle matky Donny v uplynulých dnech. To také umožnilo přicestovat chovatelům z Rotterdamu, odkud Donna na jaře přišla, a být svědky porodu jejího v pořadí již čtvrtého slůněte.

Slůně obývá spolu s Donnou, starší sestrou Tonyou a dalšími slony nový objekt v severní části zahrady, jehož slavnostní otevření je naplánováno na 30. březen. Pokud vše půjde, jak má, v tento den bude také návštěvníkům poprvé slůně představeno.

Malý chobotnatec je samička, zatím ale není jasné, jak by se nový obyvatel pražské zoo mohl jmenovat nebo zdy by jméno navrhovali, či by o něm hlasovali návštěvníci.

Pražské slůně je teprve třetím živě narozeným sloním mládětem v zoologických zahradách v Česku. Vůbec prvním byl sloní sameček, který přišel na svět v březnu 2011 v ostravské zoo. Po necelých dvou měsících ale uhynul, kvůli předčasnému příchodu na svět neměl dostatečnou imunitu a byl slabý. Úspěch slavila zahrada v Ostravě se samičkou Rashmi, která se narodila v dubnu 2011. Slonice prospívá.
 
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.