Úvod > Aktuality > Nový kostel v Litomyšli je nominován na prestižní evropskou cenu
Nový kostel v Litomyšli je nominován na prestižní evropskou cenu
">
Památky

Nový kostel v Litomyšli je nominován na prestižní evropskou cenu

  • Vydáno13. listopadu 2012
Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli od architekta Zdeňka Fránka se dostal mezi devět staveb nominovaných na cenu Miese van der Rohe. Toto ocenění uděluje každé dva roky Evropská unie spolu se španělskou nadací Miese van der Rohe. Smyslem ceny je podpořit tvořivost v současné architektuře a ukázat lidem, jak významnou roli hraje současná architektura při tvorbě evropské společnosti a kultury.
Cenu mohou získat stavby ne starší než dva roky, které byly navrženy evropským architektem a postaveny v jedné z 31 evropských zemí. Kromě jediné Ceny pro vítěze je udělována i Zvláštní cena pro začínající architekty.
 
Nový kostel v Litomyšli byl nominován spolu s dalšími osmi stavbami České republiky. Vybrala jej Komora architektů České republiky a dva experti, které určila barcelonská nadace Miese van der Rohe – Osamu Okamura a Igor Kovačević.
 
Ze stovek prací by měla odborná porota ve španělské Barceloně vybrat na tři desítky finalistů. Ti nejlepší se pak objeví v připravovaném katalogu a na putovní výstavě.
 
V Litomyšli najdete i spoustu dalších kvalitních staveb moderní architektury. Před nedávnem byl vydána nová brožura, která vám představí ty nejdůležitější soudobé stavby ve městě. Informační materiály získáte v Turistickém informačním centru.

Nový kostel v Litomyšli

Nový kostel v Litomyšli

Nový kostel v Litomyšli je originální církevní stavbou z roku 2010 a vynikající ukázkou soudobého stavitelství, které precizně zapadá do kontextu města, jehož zámecký areál je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO.

Další aktuality

6.10.
2022
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Pardubický kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika