Úvod > Aktuality > Nový komplex Čitván v Zoo Ostrava

Nový komplex Čitván v Zoo Ostrava

  • Vydáno14. října 2010
V ostravské zoologické zahradě si můžete i po letní sezóně prohlédnout medvědy v novém venkovním výběhu. Pár medvědů ušatých si nyní zvyká na prostory výběhu nového chovatelského komplexu Čitván. Medvědi mají k dispozici téměř 1 hektar přírodního prostředí s bohatým porostem vzrostlých stromů a křovin a také s jezírkem.

Na nové si zvykají nejen medvědi, ale rovněž skupina hulmanů posvátných, s níž medvědi velký výběh sdílí. Vzhledem k rozlehlosti celého areálu, který mají zvířata k dispozici, a vzhledem k rozdílnému způsobu života obou druhů, by mělo být jejich soužití harmonické. 
 
Návštěvníci mají možnost pozorovat medvědy ve výběhu zatím jen do asi půl třetí odpoledne, poté se zavírají opět do vnitřních prostor. Důvodem je stále trvající seznamování nejen s novým prostředím, ale také s pozměněným denním programem. Po určité době se doba, kterou budou medvědi trávit venku, bude prodlužovat. Hulmani však mají přístup do výběhu neustále.

Více informací o zoo:
Zoologická zahrada Ostrava – příroda na dosah
 
Rozsáhlá ZOO leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská ZOO je jedinou zahradou v ČR, která je chová.