Úvod > Aktuality > Vydejte se po stopách napoleonských válek
Zážitky

Vydejte se po stopách napoleonských válek

Vydáno 18. března 2012
Zámek Slavkov-Austerlitz nabízí svým návštěvníkům zážitkový program Po stopách napoleonských válek na Moravě. Ten umožní účastníkům projít místa významných událostí, seznámit se s jejich historií a zhlédnout řadu bojových ukázek. Zámek zahajuje svůj provoz už 23.3.2012 a až do 27.5.2012 je součástí prohlídkové trasy zámku výstava k 300. výročí Václava Antonína Kounice – kancléře čtyř panovníků.

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru

Památník Mohyla míru byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) podle záměru kněze A. Slováka jako naplnění jeho myšlenky učinit z centra někdejšího bojiště pietní "místo světla", memento válek.

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.