Úvod > Aktuality > Novou atrakcí resortu Valachy je stádo ovcí
ovce.JPG
"> ovce.JPG
Letní sporty

Novou atrakcí resortu Valachy je stádo ovcí

  • Vydáno27. dubna 2011
Turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích má novou atrakci – velkému zájmu nejen dětí, ale i dospělých se těší jeho osmičlenné stádo ovcí. Resort Valachy se nachází uprostřed Chráněné krajinné oblasti Beskydy a ovce proto byly původně zakoupeny kvůli ekologické údržbě nového golfového hřiště u hotelu Horal. Zvláště poté, co se stádo před dvěma měsíci rozrostlo o čtyři jehňata, se ale ovčí salaš stala také oblíbeným výletním cílem návštěvníků.
Zájemci mají možnost se na „hotelové“ ovce kdykoli přijít podívat. Zvláště pro děti z měst, které nepřijdou běžně do styku s domácími zvířaty, je setkání s živými ovečkami mimořádným zážitkem, zvláště když si je ještě mohou pohladit a nakrmit. Všechna zvířata jsou velmi mírumilovná a klidná. Nejvíc se jim návštěvníci zavděčí, když jim přinesou starý chleba. Klidně jim ho sní přímo z ruky.

Po zimě, kterou zvířata prožila v zázemí salaše vzdálené jen asi 200 metrů od Horalu, se stádo trvale zdržuje na pastvině, na loukách kolem golfového hřiště. Bude tam pobývat až do podzimu.

Pro nejbližší dny mají ovce důležitý „úkol“ – připravit terén golfového hřiště pro květnové zahájení sezóny. Ovce spásají trávu v celém areálu hřiště s výjimkou prostoru v bezprostřední blízkosti jamek, které jsou vždy ohrazeny. Samozřejmě není žádoucí, aby ovečky šlapaly přímo po greenu. Ten jediný správa hřiště upravuje klasickými sekačkami.

Vzhledem k rostoucí popularitě ovčího stáda se nyní vedení hotelů resortu Valachy chystá rozšířit obvyklou nabídku animačních programů pro hotelové hosty a k tradičním lekcím cvičení přidat „obyčejnou“ naučnou vycházku za domácími zvířaty – nejen pro děti.
Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Závan exotiky na Valašsku: relaxační procedury z Fiji

Závan exotiky na Valašsku: relaxační procedury z Fiji

Spa hotel Lanterna a wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích přicházejí jako první na Moravě s širokou nabídkou unikátních masážních rituálů Pure Fiji.

Další aktuality