Úvod > Aktuality > Novoměstský zámek připravil na sobotu prohlídky zámecké zahrady a špýcharu

Novoměstský zámek připravil na sobotu prohlídky zámecké zahrady a špýcharu

Vydáno 6. srpna 2019 Zážitky
V sobotu 10. srpna 2019 proběhnou na zámku v Novém Městě nad Metují zvláštní prohlídky s názvem "Architektem s Jurkovičem". Jedná se o zážitkové prohlídky zámecké zahrady a špýcharu doprovázené oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče. Prohlídky začínají v 10:00, 12:00, 14:00 a v 16:00 hodin.
Nové Město nad MetujíNovoměstský zámek je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Královéhradeckém kraji. Velkou měrou k tomu jistě přispěl i věhlasný architekt Dušan Jurkovič, který zámku na počátku 20. století vtiskl jedinečnou podobu moderního sídla s úctou a citem k památce.

Zvláštní prohlídka "Architektem s Jurkovičem" láká k sobotní návštěvě zámku v Novém Městě nad Metují. Návštěvníci se seznámí nejen se samotným architektem, ale dokonce mu pomohou s návrhem zámecké zahrady. Program je vhodný i pro rodiny s dětmi. Prohlídky začínají v 10.00, ve 12.00, ve 14.00 a v 16.00 hodin, doporučujeme pevnou obuv.

Vzhledem k velkému zájmu o netradiční prohlídky, je na místě včasná rezervace (jedna skupina návštěvníků může čítat pouze 25 osob). Tu lze uskutečnit na pokladně zámku nebo na čísle 491 470 523 či emailu pokladna@zameknm.cz.
 

Užijte si piknik v zámecké zahradě

Zámek Nové město nad MetujíAž do konce září můžete využít možnosti pikniku v zámecké zahradě nebo se přihlásit do zámecké fotosoutěže o hodnotné ceny. Zámek nabízí tří druhy piknikových košů pro dvě osoby. Dva z košů jsou pojmenovány po významných historických osobnostech novoměstského zámku, a to prezidentu T. G. Masarykovi (navštívil zámek v roce 1926) a architektu Dušanu Jurkovičovi. Třetí koš je dodáván novoměstským obchodem s farmářskými potravinami.

Piknikový koš je nutné objednat minimálně 48 hodin dopředu, a to od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na Správě zámku (Husovo náměstí 1201) nebo na tel. čísle 491 470 159 či 775 239 744. Piknikové koše se půjčují od 1. května do 30. září.
Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Rádi byste zažili nevšední zážitek s vaší láskou, přítelem nebo partou kamarádů? Nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké? Máme pro vás tip! Využijte jedinečnou možnost strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot.

Další aktuality