Úvod > Aktuality > Novoměstský zámek připravil na sobotu prohlídky zámecké zahrady a špýcharu
Novoměstský zámek připravil na sobotu prohlídky zámecké zahrady a špýcharu
"> "> ">
Zážitky

Novoměstský zámek připravil na sobotu prohlídky zámecké zahrady a špýcharu

  • Vydáno6. srpna 2020
V sobotu 8. srpna 2020 proběhnou na zámku v Novém Městě nad Metují zvláštní prohlídky s názvem "Architektem s Jurkovičem". Jedná se o zážitkové prohlídky zámecké zahrady a špýcharu doprovázené oživlou postavou architekta Dušana Jurkoviče. Prohlídky začínají v 10:00, 12:00, 14:00 a v 16:00 hodin.
Nové Město nad MetujíNovoměstský zámek je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Královéhradeckém kraji. Velkou měrou k tomu jistě přispěl i věhlasný architekt Dušan Jurkovič, který zámku na počátku 20. století vtiskl jedinečnou podobu moderního sídla s úctou a citem k památce.

Zvláštní prohlídka "Architektem s Jurkovičem" láká k sobotní návštěvě zámku v Novém Městě nad Metují. Návštěvníci se seznámí nejen se samotným architektem, ale dokonce mu pomohou s návrhem zámecké zahrady. Program je vhodný i pro rodiny s dětmi. Prohlídky začínají v 10.00, ve 12.00, ve 14.00 a v 16.00 hodin, doporučujeme pevnou obuv.

Vzhledem k velkému zájmu o netradiční prohlídky, je na místě včasná rezervace (jedna skupina návštěvníků může čítat pouze 25 osob). Tu lze uskutečnit na pokladně zámku nebo na čísle 491 470 523 či emailu pokladna@zameknm.cz.
 

Užijte si piknik v zámecké zahradě

Zámek Nové město nad MetujíAž do konce září můžete využít možnosti pikniku v zámecké zahradě nebo se přihlásit do zámecké fotosoutěže o hodnotné ceny. Zámek nabízí tří druhy piknikových košů pro dvě osoby. Dva z košů jsou pojmenovány po významných historických osobnostech novoměstského zámku, a to prezidentu T. G. Masarykovi (navštívil zámek v roce 1926) a architektu Dušanu Jurkovičovi. Třetí koš je dodáván novoměstským obchodem s farmářskými potravinami.

Piknikový koš je nutné objednat minimálně 48 hodin dopředu, a to od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na Správě zámku (Husovo náměstí 1201) nebo na tel. čísle 491 470 159 či 775 239 744. Piknikové koše se půjčují od 1. května do 30. září.
Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Piknik v zahradě zámku v Novém Městě nad Metují

Rádi byste zažili nevšední zážitek s vaší láskou, přítelem nebo partou kamarádů? Nebo sháníte vhodný dárek pro své blízké? Máme pro vás tip! Využijte jedinečnou možnost strávit romantické a pohodové chvíle v zámecké zahradě s piknikovým košem plným čerstvých dobrot.

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.