Úvod > Aktuality > Novoměstskou radnici již podruhé zaplaví česká řemesla všeho druhu
Novoměstskou radnici již podruhé zaplaví česká řemesla všeho druhu
"> "> ">
Zážitky

Novoměstskou radnici již podruhé zaplaví česká řemesla všeho druhu

  • Vydáno13. května 2015
Na velkém trhu Řemeslo na Novoměstské radnici 15. a 16. května se přesvědčíte, že pořekadlo "zlaté české ručičky" není jen prázdný pojem a že na dobře zvládnuté řemeslo je radost pohledět. Uvidíte například, jak se v nejstarší ruční papírně Velké Losiny vyrábí papír, uměleckého kováře, štukatéra nebo řezbáře v akci.
remeslo473016248-(1).jpgBěhem pátku a soboty se od 10 do 18 hodin seznámíte na Novoměstské radnici v Praze s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také si budete moci přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.

Současná řemesla budou prezentovat střední školy i odborná učiliště, stejně tak jednotliví provozovatelé řemesel, kteří v daném oboru podnikají. Nabídka bude velice pestrá – umělecky zaměřený kovář, řezbář, sklář, rytec či keramik. Nejen dívky se budou moci seznámit s "řemesly krásy" jako je kadeřnice či kosmetička. Technické nadšence potěší prezentace oboru jako automechanik, elektrikář či chemik. Nově se letos představí fotograf, zahradník či oděvní návrhář. K vidění bude také to, jak se v nejstarší ruční papírně Velké Losiny vyrábí papír - poutavou část výroby bude přivezena přímo na nádvoří radnice.

Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka českých hraček a modelů, vyšívaného textilu, koženého zboží, skla a keramiky, šperků z různých materiálů a dalších výrobků. Součástí prodejní nabídky bude také sortiment potravin a pochutin. Chybět nebude ani lákavé občerstvení po celý den. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.