Úvod > Aktuality > Festival delikátních zve na pokrmy z různých koutů světa na Novoměstskou radnici

Festival delikátních zve na pokrmy z různých koutů světa na Novoměstskou radnici

Vydáno 8. října 2018 Zážitky
Festival delikátních chutí se už popáté vrací do historických prostor Novoměstské radnice, tentokrát v sobotu 13. října 2018. Tradičně se můžete těšit na kuchyně ze všech koutů světa, nyní se sezonně laděnou hřejivou tématikou… Podtitulem tohoto vydání festivalu bude totiž slogan „jídla, pro která zahoříte“.

Festival chutíBaví vás objevovat kombinace chutí, nahlížet pod pokličky, mít možnost zeptat se na tajné postupy nebo chcete hlavně ochutnávat, popovídat si s přáteli a podívat se do krásných prostor v srdci metropole? Tohle všechno si budete moct splnit v sobotu 13. 10. 2018 od 10:00 do 18:00 hodin na Novoměstské radnici. Přijďte s námi procestovat svět! Vstup je zdarma a pas můžete pro tentokrát nechat doma.

Festival chutíČekají na vás pokrmy slané i sladké, ale hlavně takové, které vám napumpují teplo do žil a vykouzlí úsměv na tváři. Festival delikátních chutí návštěvníkům nabídne i pestrou paletu tradičních i netradičních pokrmů i nápojů. Chybět určitě nebudou pikantní asijské speciality, misky horkých polévek, italské lasagne, šťavnaté burgery a hotdogy, grilované mořské plody nebo pravé belgické hranolky. Zapíjet se to bude řemeslným pivem, francouzskými víny, přírodními limonádami nebo šálkem výběrové kávy na slehnutí.

Spoustu lahůdek si budete moci odnést i s sebou domů, tak udělejte radost sobě nebo někomu blízkému farmářskou klobáskou, sýry, kořením, čokoládovou pralinkou či některou z chystaných chilli pochoutek.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.