!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Festival delikátních zve na pokrmy z různých koutů světa na Novoměstskou radnici
Festival delikátních zve na pokrmy z různých koutů světa na Novoměstskou radnici
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Festival delikátních zve na pokrmy z různých koutů světa na Novoměstskou radnici

  • Vydáno8. října 2021
V sobotu 9. 10. 2021 znovu zaplní tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici a její okolí. Festival navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si na Novoměstskou radnici přicházeli vychutnat širokou škálu delikátních chutí. Akce bude také tentokrát probíhat v zázemí Novoměstské radnice i v přilehlé části parku na Karlově náměstí.

Street FoodBaví vás objevovat kombinace chutí, nahlížet pod pokličky, mít možnost zeptat se na tajné postupy nebo chcete hlavně ochutnávat, popovídat si s přáteli a podívat se do krásných prostor v srdci metropole? Tohle všechno si budete moct splnit v sobotu 9. 10. 2021 od 10:00 do 18:00 hodin na Novoměstské radnici v rámci oblíbeného Festivalu delikátních chutí. Gastronomická scéna, stejně jako ostatní odvětví, prošla složitým obdobím, ale s hlavou vztyčenou říká: „Jsme tu s vámi a pro vás!“

Novoměstská radnice a její pilehlé okolí s velkým potěšením přivítá účastníky i návštěvníky na populárním svátku dobrého jídla i pití. Festival delikátních chutí se několik let setkával s velmi pozitivním přijetím, proto organizátoři doufají, že v tomto bodě naváží a zprostředkují všem tolik potřebné příjemné chvíle. Událost v sobě spojuje skvělou lokalitu centra města, jedinečnou historickou atmosféru Novoměstské radnice a kulturní vyžití, které skýtá její věž a galerie, a jak doufáme i přívětivé počasí nadcházejícího podzimu, které jenom podtrhne bohatý gastronomický zážitek.

Nabídka pokrmů je již několik let sestavena tak, aby si na své přišel každý. Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Menu bude tentokrát doplněno o výběrovou kávu, lahodná vína i další nápoje. Čekají na vás pokrmy slané i sladké, ale hlavně takové, které vám napumpují teplo do žil a vykouzlí úsměv na tváři. Festival delikátních chutí návštěvníkům nabídne i pestrou paletu tradičních i netradičních pokrmů i nápojů. 


Dobroty pro masožravce i vegetariány

Festival chutíChybět určitě nebudou pikantní asijské speciality, misky horkých polévek, italské lasagne, šťavnaté burgery a hotdogy, grilované mořské plody nebo belgické hranolky. Zapíjet se to bude řemeslným pivem, francouzskými víny, přírodními limonádami nebo šálkem výběrové kávy na slehnutí.

Spoustu lahůdek si budete moci odnést i s sebou domů, tak udělejte radost sobě nebo někomu blízkému farmářskou klobáskou, sýry, kořením, čokoládovou pralinkou či některou z chystaných chilli pochoutek.

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Historie Nového Města a Praha panoramatická v Novoměstské radnici

Nová stálá expozice o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí se nachází v Novoměstské radnici v bytě věžníka.