Úvod > Aktuality > Novinky ze šumavských lyžařských středisek
Novinky ze šumavských lyžařských středisek
">
Zimní sporty

Novinky ze šumavských lyžařských středisek

  • Vydáno18. listopadu 2011
Venku začalo pomalu mrznout a toho ve velkém využívají provozovatelé lyžařských areálů také v Česku. Na Šumavě už běží sněžná děla naplno a pokud vydrží současné mrazivé počasí, začne se zde již lyžovat na konci listopadu. A jaké novinky letos čekají lyžaře na Šumavě?
O čtvrtinu větší plochu k lyžování nabídne letos lyžařům a snowboardistům největší české lyžařské středisko Šumavy, Ski areál Špičák. Je to, jako kdyby tu vznikla úplně nová sjezdovka dlouhá kilometr a široká 30 metrů. Modernizace a rozšíření sjezdovek přinesly areálu homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů. Špičák navíc patří k nejlevnějším TOP tuzemským lyžařským střediskům. Od letošní zimy bude také areál dopravovat lyžaře a snowboardisty z Prahy. Každou sobotu v hlavní sezoně bude v 6:00 odjíždět od Hlavního nádraží autobus přímo na Špičák. Návrat bude večer po lyžování. Další novinka Špičáku bude zajímavá především pro skialpinisty – vyznavači lyžařský túr, kteří zdolávají kopce nahoru i dolů bez použití lanovek, budou mít k dispozici sedm tras v délce 48 km.

Také Skiareál Lipno prošel během posledních let rozsáhlou modernizací, a proto nyní nabízí lyžařům opravdový komfort. Jednou z letošních novinek je atraktivní slevová karta Lipno Card, díky níž budete mít nejen levnější skipas, ale získáte i spoustu dalších zážitků na Lipensku, v Českém Krumlově, Českých Budějovicích i na dalších místech. Zajímavostí je také téměř kilometrová skicrossová dráha s klopenými zatáčkami, terénními nerovnostmi a přejezdy sněžných valů. Všechny prvky budou modelované jenom ze sněhu, budou strojně upravované a nabídnou tak každý den stejně kvalitní zážitek. Zimní sezona ve Skiareálu Lipno začne 17. prosince. Start neohrozí ani případný nedostatek sněhu. Pokud se příroda postará o pár mrazivých dnů, dostatečnou bílou nadílku zajistí 40 sněžných děl.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

V zimní sezóně můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.