ÚvodAktualityLyžování v Jeseníkách: tipy z lyžařských areálů, kde si sjezdovky ještě užijete

Zimní sporty

Lyžování v Jeseníkách: tipy z lyžařských areálů, kde si sjezdovky ještě užijete

*****
5 z 5 | 1 hodnocení

24. února 2024


Chystáte se na víkend, jarní prázdniny anebo zimní dovolenou do Jeseníků? Pak si s sebou určitě přibalte sjezdovou výbavu. I když to na mnohých místech Česka vypadá spíše na jarní vycházky, v Jeseníkách se stále zima drží a zdejší skiareály vás svou na své sjezdovky. Kam se vydat na svah vám poradí Kudy z nudy.

Skvělé lyžování v Koutech

ski kouty nad desnouSkiareál Kouty nad Desnou nabízí komfortní, bezpečné lyžování na sjezdových lyžích a k tomu jednu z nejdelších sjezdovek u nás. Nová modrá sjezdovka má délku 3 050 m s převýšením 520 m a nadchne hlavně rodiny s dětmi. Další dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité, s proměnlivým sklonem a převýšením také přes 500 m. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Díky šířce přes 50 m nabízí sjezdovky dostatek místa pro širokou carvingovou stopu. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky. Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný pás v areálu Lyžařské školy Heliaschool. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou freeridový lyžaři i snowboardisté. Aktuálně se zde lyžuje na 30-50 cm sněhu, otevřeno je 6,8 km sjezdovek. Navzdory počasí jsou v Koutech lyžařské podmínky skvělé!
 

Dobré podmínky hlásí Červenohorské sedlo

ski Červenohorské sedloDobré sněhové podmínky nabízí i komornější jesenický areál na Červenohorském sedle. Otevřen je zde celý severní svah. Na jižním svahu Adámek H za pokladnou. Sjezdaři mají parkování v ceně skipasu, je potřeba předložit parkovací lístek na pokladně. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m n. m. Sjezdové tratě v lyžařském areálu mají výšku 862 až 1164 m n. m., takže se zde sníh zpravidla udrží déle než jinde, i když je zima slabší. Nyní se zde lyžuje na 30-60 cm sněhu, otevřeno je 6 km sjezdovek.
 

Skiareál Praděd má až 130 cm přírodního sněhu

Skiareál PradědNejvýše položenými vleky a sjezdovkami v Česku se může chlubit Skiareál Praděd. Sjezdovky jsou celkově spíše kratší a nenáročné, zato s kulisou nejvyšší partie Jeseníků včetně Pradědu (1 492 m n. m.). Nejsilnější stránkou zdejšího skiareálu jsou obvykle vynikající sněhové podmínky, proto se mu přezdívá “Moravský ledovec”. Zajímavostí je také fakt, že se zde lyžuje výhradě na přírodním sněhu, kterého zde nyní leží 100-130 cm! Otevřeno je 4,5 z 4,8 km sjezdovek a na své si zde přijdou i vyznavači běhu na lyžích – upraveny jsou okruhy Ovčárna Praděd (4 km) a Ovčárna – Švýcárna (6 km).
 

Zábavu na sněhu a perfektní večerko nabízí Ski Aréna Karlov

Ski karlovDobrou lyžovačku slibuje také Ski & Fun Aréna Karlov. Letos si pro vás připravil lyžování na červené a černé sjezdovce s certifikací FIS (Ski Areál Klobouk) o délce 1 900 m. Široké modré sjezdovky zase zvou na pohodové lyžování rodiny a začátečníky. Velmi zdatní lyžaři a snowboardisté si mohou vyzkoušet jízdu na již zmiňované černé závodní sjezdovce. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a zasněžovány. V lyžařské oblasti je k dispozici celkem 14 sjezdovek všech obtížností v celkové délce 12 km. Aktuálně je v provozu 10 z nich o celkové délce 7,8 km. A na večer, když tma zahalí okolí, nabízí Ski Aréna Karlov největší osvětlený ski areál na Moravě. Čtyřsedačková lanovka a 6 širokých osvětlených sjezdových tratí o celkové délce 5 300 metrů nemá na Moravě konkurenci. Využít zde můžete i nové Apres Ski-bary nebo lyžařské školy, fun arénu pro sáňky a tubing, ski park, měřený slalom, chill zóny a samozřejmostí je parkování zdarma přímo u nástupních stanic.
Nahlásit neaktuální obsah

Související témata

Redakce Kudy z nudy

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě Zimní sporty

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě Audio

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo Zimní sporty

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu Zimní sporty

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu Audio

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR Zimní sporty

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR Audio

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Aktuality z kategorie Zimní sporty v regionu Olomoucký kraj

Vše (24)

V areálech Králický Sněžník i Hrubá Voda panují skvělé lyžařské podmínky

I když za okny to vypadá, že jaro je tady, lyžařské areály v Olomouckém kraji mají stále skvělé podmínky. Lyžaři si dobře zalyžují v Hrubé Vodě u...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Zima v Hrubé Vodě? Lyže i zábava!

Hrubá Voda je vyhledávaným místem pro milovníky zimních sportů. Místní ski areál nabízí sjezdovky vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Užijte si lyžování na nejčistším vzduchu ve střední Evropě

Tradice i klimatická měření dokládají, že lázně Karlova Studánka mají nejčistší vzduch ve střední Evropě. Nacházejí se v horském prostředí, které již...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Horský areál Kraličák se již těší na zimní sezónu

Ve třech malebných údolích kolem vrchu Štvanice, mezi trojlístkem obcí Hynčice pod Sušinou, Stříbrnice a Štěpánov, se rozprostírá horský areál...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Kluziště v centru Olomouce otevírá, zabruslete si zdarma

Nádech vánoční atmosféry se blíží do Olomouce, oblíbené kluziště v centru města na tržišti otevírá již v úterý 4. listopadu 2025. Bruslit zde budete...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Na Červenohorském sedle si běžkaři skvěle zalyžují na speciálním okruhu

Červenohorské sedlo představuje důležitý turistický uzel, který díky své poloze a dobré dopravní dostupnosti představuje výchozí bod pro řadu...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

V Koutech nad Desnou si užijete lyže i prohlídku vodní elektrárny Dlouhé stráně

Největší moravský skiareál najdete v Koutech nad Desnou. Skvěle si zde zalyžujete během dne i večer na nejdelší sjezdovce na Moravě, a vypravit se...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Kam na sjezdovky v Jeseníkách? Užijte si lyžování pod Pradědem, Koutech nebo na Červenohorském sedle

Lyžaři, kteří vyhledávají sjezdové lyžování a snowboarding mají v Jeseníkách spoustu možností, jak si užít volno svým oblíbeným sportem. Vybírat...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Znáte nejdrsnější zimní hřebenovku v Česku? Jesenická magistrála pro vyznavače bílé stopy

Jeseníky jsou se sousedním Králickým Sněžníkem a Rychlebskými horami protkány více než tři sta kilometry bezvadně udržovaných lyžařských běžeckých...

Zimní sporty, Olomoucký kraj

Kam na běžky v Jeseníkách? Projeďte si nejkrásnější běžkařské tratě

Jeseníky jsou se sousedním Králickým Sněžníkem a Rychlebskými horami protkány bezvadně udržovanými lyžařskými běžeckými trasami, které měří dohromady...

Zimní sporty, Olomoucký kraj