Úvod > Aktuality > Novinky z lyžařských areálů v Jeseníkách
Novinky z lyžařských areálů v Jeseníkách
">
Zimní sporty

Novinky z lyžařských areálů v Jeseníkách

  • Vydáno10. listopadu 2011
Už se nemůžete dočkat až napadne první sníh a vyrazíte na hory? Přestože sněhová předpověď zatím příliš příznivá není, české zimní areály jsou již na zimu perfektně připraveny. Přinášíme vám novinky z lyžařských středisek v Jeseníkách.
Supermoderní středisko v Koutech nad Desnou se rozjelo teprve v minulé zimní sezoně a stále si drží své prvenství – je nejmodernějším areálem v Jeseníkách. Největším tahákem je tady 6sedačková lanovka, jediná v Česku. Rozhodně se tu nebudete nudit – u horní stanice lanovky můžete využít slunnou terasu s bufetem v alpském stylu, dole zase několik restaurací. Sjezdovka dlouhá 2 450 s převýšením 500 metrů nadchne každého lyžaře. Pokud máte raději spíše běžky, nechte se vyvézt lanovkou na perfektně upravované jesenické tratě. Novinkou letošní zimy jsou nově vybudované apartmány přímo u sjezdovky, nový aprés-ski bar U medvěda a výhodné balíčky ubytování + skipas.
 
Máte rádi tradiční areály, které nepřekypují vymoženostmi, ale zase vás přivítají bonusem, jakým je třeba přírodní sníh? Na výborné terény láká třeba nejtradičnější jesenický areál na Červenohorském sedle. A že Červenohorské sedlo dlouho nemělo lanovku? Letos je všechno jinak. Na lyžaře ve středisku místo zastaralých vleků čeká 4sedačková lanovka, která by měla být zprovozněna nejpozději do Vánoc. Na příští rok tu navíc chystají další novinku, a tím je umělé zasněžování sjezdovek, čímž středisko již nebude závislé na přírodním sněhu. 
 
Pokud se chcete projet po nejdelší sjezdovce v ČR dlouhé 3 260 metrů, vyrazte do Ski centra Bonera Ramzová. To se několikrát umístilo v prestižní desítce nejlépe hodnocených středisek v České republice. 

Nejvýše položenými vleky a sjezdovkami v Česku se může chlubit Ovčárna. Sjezdovky jsou celkově spíše kratší a nenáročné, zato s kulisou nejvyšší partie Jeseníků včetně Pradědu (1 492 m n. m.). Nejsilnější stránkou Ovčárny jsou obvykle vynikající sněhové podmínky. V oblasti Pradědu, i v jeho širokém okolí, je velmi dobrý terén pro běžecké trasy všech náročností. Přímo v areálu Praděd – Ovčárna je ideální terén pro začátečníky a malé projížďky na běžkách.
 
Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Lyžařský areál Ramzová

Lyžařský areál Ramzová

Ski centrum Bonera Ramzová se nachází v Jeseníkách v nadmořské výšce 782 – 1351 m n.m. Čeká tu na vás nejdelší sjezdovka v ČR v délce 3 260 metrů.

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Skiareál Kouty nad Desnou – největší lyžařské středisko na Moravě

Největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou. Areál je vybaven moderním zázemím po vzoru alpských zemí. Na své si přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.