Úvod > Aktuality > Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu
Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu
"> "> "> "> Rolba Skitour

Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu

Vydáno 11. října 2019 Zimní sporty
SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 50 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort leto nově tvoří 6 vzájemně propojených areálů. Každý z nich má trošku jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality s mírnými sjezdovkami a zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem. Letos bude jednodenní skipas pro dospělého stát v hlavní sezóně 880 Kč u pokladny nebo 790 Kč při nákupu skipasu on-line.
Černá hora lyžařiV lyžařském resortu Černá hora – Pec nabídne letos nově lyžování na 50 km sjezdovek na 1 skipas. Jeho součástí se totiž stává šestý areál, kterým je Ski areál Malá Úpa. SkiResort Černá hora – Pec se tak stává největším lyžařským resortem v Česku. Region východních Krkonoš je lyžařsky atraktivnější i v kontextu střední Evropy.

Ski areál Malá Úpa (SKiMU) letos investoval do propojení svých dvou částí – areálu Pomezky a areálu U Kostela. Přitom dochází k rozšíření lyžařské nabídky ve SKiMU na 6,1 km sjezdovek. Kromě vlastních lokálních skipasů bude možné v Malé Úpě koupit i skipasy SkiResortu Černá horaPec, které budou platit ve všech 6 areálech SkiResortu, včetně Malé Úpy. Do budoucna chystá SkiResort areály propojit skibusovou linkou.
 

Technologie Snowsat a propojovací rolby

propojovací rolba černá horaVe SkiResortu začali vloni jako první v Česku používat technologii Snowsat. Ta umožňuje šetrnější hospodaření s vodou a efektivnější úpravu sjezdovek. Na nadcházející zimu rozšíří Snowsat i do dalších areálů SkiResortu Černá hora – Pec, tedy na Černou horu, do Černého Dolu a do Velké Úpy.

Stejně jako v předešlých sezónách i letos vyjedou na trasu mezi Černou horou, respektive Janskými Lázněmi a Pecí pod Sněžkou rolby, které budou dopravovat lyžaře mezi těmito středisky. Lyžaři z Černé hory tak mohou sjet do Pece pod Sněžkou (a naopak) kdykoliv během dne, aniž by museli použít skibus.
 

Nové parkoviště přímo u sjezdovek Černého Dolu

Ski Čerý DůlNa lepší dostupnost i komfort se mohou těšit lyžaři, kteří v zimě zamíří do Černého Dolu. Tamní parkoviště již kapacitně nestačilo zejména o víkendech, během Vánoc a jarních prázdnin. Stávající plochu SkiResort proto rozšířil o cca 150 parkovacích míst. Celkově tak Černý Důl nabídne bezplatné parkování na 400 místech hned u sjezdovek. Z parkoviště mohou lyžaři využít i bezplatnou skibusovou dopravu do dalších areálů SkiResortu Černá hora – Pec a na 1 skipas si tak pohodlně užít letos již 50 km sjezdovek.
 

V Malé Úpě bude větší kluziště, navíc v ještě vyšší nadmořské výšce než loni

kluzištěV loňské sezóně otevřeli v Malé Úpě nejvýše položené venkovní kluziště. Před letošní zimou ho provozovatelé skiareálu posunuli ještě do vyšší nadmořské výšky a o pár metrů jje zvětšili. Nově má délku 24 metrů a šířku 14 metrů a návštěvníci ho najdou za skibarem SKiMU House.

Kluziště bude v provozu přes den i večer v rámci Romantických večerů na ledě. Na místě je možné půjčit si brusle v areálové půjčovně SKiMU Aktiv.
SkiResort Černá Hora - Pec

SkiResort Černá Hora - Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 44 km sjezdovek na 1 skipas. 5 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Areál Pec pod Sněžkou

Areál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiresort Černá hora je novým lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou doplňuje nabídku Skiresortu.

Lyžařský areál Skiport ve Velké Úpě

Lyžařský areál Skiport ve Velké Úpě

Jedním z nejznámějších středisek rekreace v Krkonoších je Velká Úpa. Příznivá poloha, klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty. Sněhová pokrývka tu leží zpravidla od konce listopadu až do začátku dubna a dosahuje v údolí kolem 1 metru.

Další aktuality