Úvod > Aktuality > Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu
Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu
"> "> "> "> Rolba Skitour
Zimní sporty

Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu

  • Vydáno11. října 2019
SkiResort Černá hora – Pec je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 50 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort leto nově tvoří 6 vzájemně propojených areálů. Každý z nich má trošku jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality s mírnými sjezdovkami a zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem. Letos bude jednodenní skipas pro dospělého stát v hlavní sezóně 880 Kč u pokladny nebo 790 Kč při nákupu skipasu on-line.
Černá hora lyžařiV lyžařském resortu Černá hora – Pec nabídne letos nově lyžování na 50 km sjezdovek na 1 skipas. Jeho součástí se totiž stává šestý areál, kterým je Ski areál Malá Úpa. SkiResort Černá hora – Pec se tak stává největším lyžařským resortem v Česku. Region východních Krkonoš je lyžařsky atraktivnější i v kontextu střední Evropy.

Ski areál Malá Úpa (SKiMU) letos investoval do propojení svých dvou částí – areálu Pomezky a areálu U Kostela. Přitom dochází k rozšíření lyžařské nabídky ve SKiMU na 6,1 km sjezdovek. Kromě vlastních lokálních skipasů bude možné v Malé Úpě koupit i skipasy SkiResortu Černá horaPec, které budou platit ve všech 6 areálech SkiResortu, včetně Malé Úpy. Do budoucna chystá SkiResort areály propojit skibusovou linkou.
 

Technologie Snowsat a propojovací rolby

propojovací rolba černá horaVe SkiResortu začali vloni jako první v Česku používat technologii Snowsat. Ta umožňuje šetrnější hospodaření s vodou a efektivnější úpravu sjezdovek. Na nadcházející zimu rozšíří Snowsat i do dalších areálů SkiResortu Černá hora – Pec, tedy na Černou horu, do Černého Dolu a do Velké Úpy.

Stejně jako v předešlých sezónách i letos vyjedou na trasu mezi Černou horou, respektive Janskými Lázněmi a Pecí pod Sněžkou rolby, které budou dopravovat lyžaře mezi těmito středisky. Lyžaři z Černé hory tak mohou sjet do Pece pod Sněžkou (a naopak) kdykoliv během dne, aniž by museli použít skibus.
 

Nové parkoviště přímo u sjezdovek Černého Dolu

Ski Čerý DůlNa lepší dostupnost i komfort se mohou těšit lyžaři, kteří v zimě zamíří do Černého Dolu. Tamní parkoviště již kapacitně nestačilo zejména o víkendech, během Vánoc a jarních prázdnin. Stávající plochu SkiResort proto rozšířil o cca 150 parkovacích míst. Celkově tak Černý Důl nabídne bezplatné parkování na 400 místech hned u sjezdovek. Z parkoviště mohou lyžaři využít i bezplatnou skibusovou dopravu do dalších areálů SkiResortu Černá hora – Pec a na 1 skipas si tak pohodlně užít letos již 50 km sjezdovek.
 

V Malé Úpě bude větší kluziště, navíc v ještě vyšší nadmořské výšce než loni

kluzištěV loňské sezóně otevřeli v Malé Úpě nejvýše položené venkovní kluziště. Před letošní zimou ho provozovatelé skiareálu posunuli ještě do vyšší nadmořské výšky a o pár metrů jje zvětšili. Nově má délku 24 metrů a šířku 14 metrů a návštěvníci ho najdou za skibarem SKiMU House.

Kluziště bude v provozu přes den i večer v rámci Romantických večerů na ledě. Na místě je možné půjčit si brusle v areálové půjčovně SKiMU Aktiv.
SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou

Skiareál Svoboda nad Úpou patří do SkiResortu Černá Hora – Pec, jenž tvoří 6 areálů včetně Janských Lázních, Pece pod Sněžkou, Černého Dolu a právě Svobody nad Úpou. Rodinný areál Duncan ve Svobodě nad Úpou je nejmenším z nich.

Skiareál Velká Úpa

Skiareál Velká Úpa

Menší areál se sjezdovkou s velkým převýšením. Ve Velké Úpě je lyžování bez front i v těch nejfrekventovanějších termínech. Hned u dolní stanice lanovky Portášky je dětský Live park s pojízdným kobercem pro výuku klientů lyžařské školy SkiResort Live.