Úvod > Aktuality > Zámek v Novém Městě nad Metují projdete od půdy po sklep
Zámek Nové Mesto nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco
"> Zámek Nové Mesto nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco "> Prohlédnete si také zámeckou pudu "> Ubytovací kapacitu tvorí dve dvoupokojová apartmá
Památky

Zámek v Novém Městě nad Metují projdete od půdy po sklep

  • Vydáno2. dubna 2014
Zámek rodiny Bartoň – Dobenín a Správa zámku v Novém Městě nad Metují srdečně zvou na otevření zámku v nové turistické sezoně. Zámek bude letos otevřen poprvé o víkendu 5. a 6. dubna 2014 a pak všechny dubnové víkendy, včetně velikonočního pondělí.
Prohlídky budou připraveny v následujících časech: prohlídky zámku v 10:15, 11:00, 12:15, 14:00 a 15:00 hod., prohlídky půdy v 10:15, 12:30, 14:00 a 15:30 hod. Prodej vstupenek začne vždy 15 minut před začátkem prohlídky. Časový rozpis prohlídek platí pro všechny víkendy v dubnu.
 
Do Nového Města nad Metují můžete přijet také 26. dubna, kdy se koná akce Brány města dokořán k zahájení sezóny v Novém Městě nad Metují. Nenechte si ujít tradiční Zámecké trhy. Připravena bude také přehlídka auto a moto veteránů na příjezdové cestě před zámkem a výstava vláčků Modelářského centra Česká Skalice.

A co se letos na zámku chystá nového? 

Velkým lákadlem bude zcela nový interaktivní prohlídkový okruh Od půdy po sklep. Zpřístupněn bude během nadcházejících měsíců. Při netradiční prohlídce navštívíte nejen půdu, historickou kuchyni a sklep, ale budete moci zapojit také svoji zručnost. A třeba potkáte i strašidlo

Výstava „ O četnických humoreskách“ – to je výstava nejen o správné partě četníků z brněnské pátrací stanice, kterou znáte z populárního TV seriálu, ale také o první republice a elegantní módě bude k vidění od května do srpna. V rámci výstavy si budete moci zahrát na četníky a usvědčit pachatele z vraždy továrníka.
piano na nádvoří zámku.

Na volně přístupné piano budete moci hrát dle libosti a umu od května do října v rámci otevírací doby zámku. Zkuste si třeba „Luisinu polku“, kterou v N.M.N.M. složil skladatel Bedřich Smetana anebo jen „Ovčáci, čtveráci“.

Mini knihovna na nádvoří zámku: Od května do října v rámci otevírací doby zámku si sami vypůjčte knihu, která Vám padne do oka a sedněte si s ní na lavičku na nádvoří či do zámecké zahrady. Projekt vznikl ve spolupráci s Městskou knihovnou v N.M.N.M.

Fotografická soutěž „ Zámek okem fotografa“: Zúčastněte se velké fotografické soutěže o zajímavé ceny. Soutěž bude probíhat jako každoročně od 1.5.

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.