Úvod > Aktuality > Zámek v Novém Městě nad Metují projdete od půdy po sklep
Zámek Nové Mesto nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco
Památky

Zámek v Novém Městě nad Metují projdete od půdy po sklep

  • Vydáno2. dubna 2014
Zámek rodiny Bartoň – Dobenín a Správa zámku v Novém Městě nad Metují srdečně zvou na otevření zámku v nové turistické sezoně. Zámek bude letos otevřen poprvé o víkendu 5. a 6. dubna 2014 a pak všechny dubnové víkendy, včetně velikonočního pondělí.
Prohlídky budou připraveny v následujících časech: prohlídky zámku v 10:15, 11:00, 12:15, 14:00 a 15:00 hod., prohlídky půdy v 10:15, 12:30, 14:00 a 15:30 hod. Prodej vstupenek začne vždy 15 minut před začátkem prohlídky. Časový rozpis prohlídek platí pro všechny víkendy v dubnu.
 
Do Nového Města nad Metují můžete přijet také 26. dubna, kdy se koná akce Brány města dokořán k zahájení sezóny v Novém Městě nad Metují. Nenechte si ujít tradiční Zámecké trhy. Připravena bude také přehlídka auto a moto veteránů na příjezdové cestě před zámkem a výstava vláčků Modelářského centra Česká Skalice.

A co se letos na zámku chystá nového? 

Velkým lákadlem bude zcela nový interaktivní prohlídkový okruh Od půdy po sklep. Zpřístupněn bude během nadcházejících měsíců. Při netradiční prohlídce navštívíte nejen půdu, historickou kuchyni a sklep, ale budete moci zapojit také svoji zručnost. A třeba potkáte i strašidlo

Výstava „ O četnických humoreskách“ – to je výstava nejen o správné partě četníků z brněnské pátrací stanice, kterou znáte z populárního TV seriálu, ale také o první republice a elegantní módě bude k vidění od května do srpna. V rámci výstavy si budete moci zahrát na četníky a usvědčit pachatele z vraždy továrníka.
piano na nádvoří zámku.

Na volně přístupné piano budete moci hrát dle libosti a umu od května do října v rámci otevírací doby zámku. Zkuste si třeba „Luisinu polku“, kterou v N.M.N.M. složil skladatel Bedřich Smetana anebo jen „Ovčáci, čtveráci“.

Mini knihovna na nádvoří zámku: Od května do října v rámci otevírací doby zámku si sami vypůjčte knihu, která Vám padne do oka a sedněte si s ní na lavičku na nádvoří či do zámecké zahrady. Projekt vznikl ve spolupráci s Městskou knihovnou v N.M.N.M.

Fotografická soutěž „ Zámek okem fotografa“: Zúčastněte se velké fotografické soutěže o zajímavé ceny. Soutěž bude probíhat jako každoročně od 1.5.

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Další aktuality

Jiráskova chata na Dobrošově oslaví 100 let!

Jiráskova chata na Dobrošově nedaleko Náchoda už stojí rovných 100 let! Na státní svátek 28. září 2023 se proto u vyhlášené turistické chaty chystá pořádná oslava, a to pod záštitou samotného prezidenta České republiky Petra Pavla. Těšit se můžete na dobovou hudbu, prvorepublikovou módu a nebude chybět dobré jídlo.
Královéhradecký kraj | Ubytování

Na Stezce korunami stromů v Janských Lázních si užijete Den s Krakonošem

Na svatého Václava 28. 9. 2023 láká všechny výletníky Stezka korunami stromů v Janských Lázních na již tradiční sváteční Den s Krakonošem! Program začíná v 10:00 a končí v 17:00 hodin. Na Stezce potkáte nejen vládce hor Krakonoše, ale také zdejší maskoty Emila a Emilku.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Hradecký koštýř aneb Slavnosti vína a burčáku se chystají na den svatého Václava

Hradecký koštýř slaví tento rok už patnácté narozeniny. Čeká na vás skvělé víno a burčák, bohaté občerstvení, cimbálovka a jiná muzika. Na severních terasách a v Žižkových sadech v Hradci Králové si můžete 28. 9. 2023 vychutnat víno nejen z Čech a Moravy, ale i z dalších zajímavých vinařských oblastí. Pochutnejte si na široké nabídce vín a dobrot k vínu určených v srdci královského města Hradec Králové.
Královéhradecký kraj | Gurmánská turistika

Babí léto kouzlí v Krkonoších: udělejte si pohodový výlet krkonošskou přírodou

Babí léto je krásným obdobím, které doslova zve k návštěvě přírody. A to letošní obzvlášť. Přicházející podzim se všemi svými barvami už začíná čarovat i v krkonošských lesích, na loukách i arkto-alpínské tundře. Smilkové louky zlátnou, vlhká slunná místa zdobí hořec, erbovní rostlina Krkonoš, a hřebeny zahřívá fialová vřesová peřina. Občas padne mlha a z bílého moře vystupují jen vrcholky nejvyšší... Takovou pohádku píše babí léto v Krkonoších. Podzimní období je skvělé také tím, že můžete krkonošskou přírodu obdivovat, poznávat a pozorovat v klidu, bez velkých davů lidí.
Královéhradecký kraj | Letní sporty

Africké a lví safari ve Dvoře Králové pomalu končí letní sezonu

Letní sezona v Zoo Dvůr Králové bude pomalu u konce a návštěvníci tak mají poslední možnost vyrazit za africkými zvířaty anebo na večerní safari. Otevřeno bude už jen do neděle 1. října! Lístky můžete zakoupit na pokladně u vjezdu do safari, nástupní místo je u Restaurantu Kibo.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Zámek Karlova Koruna oslaví rovných 300 let!

V areálu zámku Karlova Koruna se v sobotu 16. září bude konat velká oslava. Uplyne totiž přesně 300 let od doby, kdy byl tento krásný zámek slavnostně dostavěn. Můžete se těšit na degustaci italských vín a food festival s chutí Itálie, výstavu o architektovi Santinim Aichelovi, prohlídky jízdárny, otevření nového zámeckého vinného sklípku a samozřejmě také zámecké prohlídky.
Královéhradecký kraj | Památky

Královéhradecké dožínky v Šimkových sadech se vrací ke kořenům

Královéhradecké krajské dožínky jsou symbolem každoročních oslav sklizně a zemědělství. Letošní 19. ročník se koná v pátek 15. a v sobotu 16. září v malebném prostředí Šimkových sadů v Hradci Králové. Čeká vás výstava zemědělské techniky i hospodářských zvířat, stříhání ovcí, horse show Haraldos, tradiční řemesla, dožínkové tržiště, farmářské stánky, vyhlášení ocenění, spousta skvělé muziky a mnoho dalšího.
Královéhradecký kraj | Životní styl

Barokní sochy M. B. Brauna na zámcích, v zahradách a zámeckých parcích

Štědrost s rohem hojnosti, upřímnost se srdcem na dlani, moudrost se třemi tvářemi či pohostinnost s plným pohárem: znáte je? Jistě, to jsou čtyři z kamenných Ctností aneb barokních plastik Matyáše Bernarda Brauna, které stojí v Kuksu a z teras před Hospitálem shlížejí do labského údolí. Znáte tak dobře i další Braunovy sochy?
Královéhradecký kraj | Památky