Úvod > Aktuality > Na hrad v zimě? Zkuste Grabštejn
Na Grabštejn i v zime
"> Na Grabštejn i v zime "> Hrad Grabštejn "> Grabštejn v Libereckém kraji
Památky

Na hrad v zimě? Zkuste Grabštejn

  • Vydáno14. ledna 2014
Hrad Grabštejn na Liberecku můžete navštívit i v zimě. Patří mezi jednu z mála památek v Libereckém kraji, kterou můžete vidět i mimo sezónu. Běžně sem můžete zavítat od začátku dubna do konce října a ve zbývajícím období roku je třeba se předem objednat.
Hrad Grabštejn láká i v ziměLetošní teplá zima nahrává návštěvám hradů a zámků.  Dle kastelánky hradu Grabštejn Ivy Bártové je nutné zvýšené dodržování bezpečnostních pokynů. Opatrnosti je třeba i v případě, že mrzne nebo nasněží. Důležité je také se řádně obléknout.

Na hradě je k vidění renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, gotické hradní sklepení, pokoje ve dvou patrech hradu zařízené převážně původním nábytkem nebo hradní věž. 

V Libereckém kraji je bez předchozího objednání přístupný pouze zámek Sychrov. O vánočních prázdninách byly také lákalem vánoční prohlídky zámku Hrubý Rohozec.
Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl