Úvod > Aktuality > Objevte nový prostor pro umění v Praze – Jatka78
Objevte nový prostor pro umění v Praze - Jatka78
">
Kultura

Objevte nový prostor pro umění v Praze – Jatka78

  • Vydáno14. října 2015
Už jste slyšeli o místu pro nové umění s názvem Jatka 78? Že ne? Pak je nejvyšší čas vydat se ho objevit. Ve čtvrtek 14. 10. zde má navíc premiéru nové představení – Family.
Multifunkční divadlo, hudební klub, galerie, tréninkové haly, zkušebna a tělocvična. Místo s ideálními podmínkami pro nový cirkus. Domovská scéna Cirku La Putyka. Prostor otevřený českým i zahraničním souborům, uzpůsobený pro rezidenční projekty a představení, workshopy, konference, diskuze, přednášky, výstavy a happeningy. Jatka78 jsou prvním komplexním kulturním centrem ve střední a východní Evropě. A jedním z letošních finalistů soutěže DestinaCZe – hlasujte pro ně na www.destinacze2015.cz.

Ve čtvrtek 14. 10. 2015 zde má premiéru představení Family, největší projekt s největším obsazením v historii souboru Cirk La Putyka. Představení je součástí projektu Všechna čest a z důvodu náročnosti a mezinárodního charakteru bude uveden pouze v premiéře a dvanácti reprízách.
 
Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Nový divadelní a umělecký prostor s názvem Jatka78. se otevře 6. listopadu v Holešovické tržnici. Jméno prostoru odkazuje na původní účel hal č. 7 a 8, které sloužily jako jatka téměř sto let až do roku 1983.

Cirk La Putyka – nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka – nový cirkus vás bude bavit

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr.