Úvod > Aktuality > Jihočeské divadlo ruší letošní sezónu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově
Jihočeské divadlo ruší letošní sezónu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově
"> "> "> ">
Kultura

Jihočeské divadlo ruší letošní sezónu na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově

  • Vydáno7. dubna 2020
S ohledem na obtížnost predikce vývoje coronavirové pandemie a s přihlédnutím k vyhlášeným opatřením Vlády ČR, která s touto pandemií souvisí, přistoupilo Jihočeské divadlo ke zrušení letošní sezóny na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Všechna představení plánovaná pro sezónu 2020 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově se ruší.
točna krumlovNa točně v Českém Krumlově se tedy letos hrát nebude. Opatření bylo projednáno a schváleno Radou města České Budějovice v pondělí 6. 4. 2020. Letošní "odstávku" využijí divadelníci k zahájení nutných oprav hlediště tak, aby nebyl ohrožen divadelní provoz v roce 2021.

Těm, kteří si již vstupenky na letošní představení na Otáčivém hledišti zakoupili, vrátí Jihočeské divadlo peníze zpět. Vracení vstupného bude zahájeno po ukončení mimořádných opatření na pokladně Jihočeského divadla. O navrácení vstupného lze zažádat i písemnou formou.

Za více než 60 let historie Otáčivé scény se stalo jen párkrát, že se v Českém Krumlově v létě nehrálo. Na přelomu 80. a 90. let byla točna uzavřena na čtyři sezony kvůli rekonstrukci. Od té doby se přes léto vždy hrálo. Výjimkou byla jen týdenní uzavírka v srpnu 2002 kvůli povodním. Od roku 1958 navštívilo točnu 2,4 milionu diváků.
Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát

Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát

Otáčivé hlediště v zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov je otevřená divadelní scéna Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, která pochází z roku 1958. Kouzlo scéně otáčivého hlediště dodává také okolní prostředí, které tvoří především zahrada a letohrádek zvaný Bellarie.

Jihočeské divadlo – historická budova i moderní interaktivní prohlídky

Jihočeské divadlo – historická budova i moderní interaktivní prohlídky

Empírová budova původně z počátku 19. století ležící u řeky Malše vedle Zlatého mostu. V jeho průčelí je busta Josefa Kajetána Tyla, který zde naposledy vystoupil na jevišti.