Úvod > Aktuality > Hrad Špilberk zůstává pro veřejnost otevřen

Hrad Špilberk zůstává pro veřejnost otevřen

Vydáno 11. března 2020 Kultura
Špilberk tvořící dominantu města Brna na vrcholu stejnojmenného kopce je aktuálně přístupný. Muzeum města Brna zesiluje úklid, pro pokladní a zaměstnance, kteří jsou v kontaktu s veřejností, je připravena zásoba dezinfekčních roztoků a rukavic. Po dvou a půl letech zde nedávno otevřeli vstupní bránu do areálu hradu u východního opevnění směrem od Husovy ulice. Z centra města vás teď až nahoru na Špilberk čeká mnohem kratší cesta – bez nutnosti obcházení hradu.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.

Socha markraběte Jošta v Brně

Socha markraběte Jošta v Brně

Osmimetrovou sochu Jošta Lucemburského, markraběte moravského najdete nově od konce října 2015 na Moravském náměstí v Brně. Jejím autorem je akademický sochař Jaroslav Róna, který na díle pracoval 2,5 roku.

Šifra Špilberk - pátrací hra na Špilberku

Šifra Špilberk - pátrací hra na Špilberku

Přijďte k hlavní pokladně hradu, čeká vás hra Šifra Špilberk. Na osmi stanovištích poznáte ty největší tajemství hradu Špilberku. Odhalte šifru ukrytou ve zdejších zdech!

Denisovy sady - oáza klidu v centru Brna

Denisovy sady - oáza klidu v centru Brna

Denisovy sady jsou jedním z nejoblíbenějších míst v Brně. Najdete zde rozjímající jednotlivce, učící se studenty, veselé děti, zamilované dvojice. Místo je v centru Brna a každý obyvatel i turista do něj rád zavítá.

Architekt A. Loos - výstava na Špilberku

3.6.
31.12.
Architekt A. Loos - výstava na Špilberku

Od června do prosince 2020 se na Špilberku představí jedinečná výstava.

Kasematy na Špilberku v Brně

Kasematy na Špilberku v Brně

Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně. Byly vybudovány v roce 1742 v rámci závěrečné etapy přestavby hradu na barokní pevnost, prováděné pod vedením zemského pevnostního inženýra plukovníka Rochepina.

Muzeum města Brna

Muzeum města Brna

Muzeum města Brna je institucí s více než stoletou tradicí. Už při svém zrodu dostala do vínku péči o kulturní dědictví svého města, do něhož je v současnosti třeba počítat nejen takové skvosty jako hrad Špilberk, ale i památku UNESCO, vilu Tugendhat či Měnínskou bránu.

Rozhledna na hradě Špilberk

Rozhledna na hradě Špilberk

Nejkrásnější výhled na město Brno se lidem nabízí ze Špilberku, ovšem s jednou nevýhodou – není vidět samotný hrad.