Úvod > Aktuality > Nové Město na Moravě otevírá městské lázně
Nové Město na Moravě otevírá městské lázně
"> "> "> ">
Lázně a wellness

Nové Město na Moravě otevírá městské lázně

  • Vydáno13. listopadu 2015
Bazény na Vysočině rostou jako houby po dešti, nejnovější přírůstek otevírá své brány v sobotu 14. listopadu v Novém Městě na Moravě. Kromě bazénu v krytém areálu najdete také vířivku, wellness a fitness centrum.
Městské lázně s celkovou kapacitou 180 osob se poprvé veřejnosti otevřely už 12. listopadu, jednalo se však pouze o zkušební provoz. I tak při Dni otevřených dveří dorazilo více než 3000 osob, což poukazuje na vysoký zájem místních. Však si také obyvatelé Nového Města na Moravě stavbu bazénu před několika lety sami vybrali v referendu.
 

Slaná vířivka i relaxační bazén

V hlavní části lázní kromě 25 m bazénu se čtyřmi drahami naleznete také relaxační bazén s masážní lavicí, chrliči a vzduchováním nebo vířivku pro deset osob. Příjemnou zprávou je, že relaxační bazén i vířivka, stejně jako dětský bazének se skluzavkou mají slanou vodu, která není tak agresivní na oči. I teplota vody je velmi příjemná, obzvlášť pro zimní návštěvu. V plaveckém bazénu byste naměřili necelých 28 °C, zatímco relaxační a dětský bazén se pohybuje okolo 30 °C a ve vířivce se ohřejete téměř v 36 °C.
 

Z posilovny rovnou do sauny

Vodními hrátkami to ovšem ve městských lázních rozhodně nekončí. K návštěvě láká také saunový svět s Finskou a Aroma saunou, které mají kapacitu shodně 14 osob. Kromě toho ve wellness části lázní najdete také parní saunu, Kneipovu lázeň a samozřejmě také ochlazovací studnu a klidovou odpočívárnu. Za příplatek jsou k dispozici také relaxační koupele a masáže.

V moderně vybaveném fitness centru pak najdete pět běžeckých trenažerů, tři cyklotrenažery, eliptické  trenažéry, veslovací trenažéry, posilovací lavice, sety jednoručních činek a vzpěračské činky, hrazdy a další. K dispozici je také vertikální solárium.

Lázně se veřejnosti otevřou v sobotu 14. listopadu, v provozu jsou denně do 21 hodin a vstupné pro dospělé se pohybuje od 66 do 128 Kč podle doby návštěvy.

Dalšími bazény na Vysočině jsou Aquapark Laguna Třebíč, Relaxační centrum Žďár nad Sázavou a Aquapark Vodní ráj v Jihlavě.
Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Relaxační centrum ve Žďáru nad Sázavou nabízí plavecký 25 metrový bazén (5 plaveckých drah), 3 dětské bazénky s vodním hřibem a vodní skluzavkou, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážní lavice, masážní lehátka a tobogán.

Vodní ráj Jihlava – rekreace a zábava po celý rok

Vodní ráj Jihlava – rekreace a zábava po celý rok

Krytá celoroční část areálu má kapacitu 240 osob, venkovní letní část 2500 osob. Obě nabízí řadu vodních atrakcí včetně stometrového tobogánu, divoké řeky a perličkových lůžek. V kryté části je navíc sauna a parní lázeň.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.