Úvod > Aktuality > Nové Hrady lákají na dětské prohlídky i velikonoční tradice

Nové Hrady lákají na dětské prohlídky i velikonoční tradice

Vydáno 29. března 2018 Památky
Zvyky a tradice nejen na Novohradsku od masopustu do Velikonoc - to jsou speciální prohlídky zaměřené na trávení velikonočních svátků na přelomu 19. a 20. století na hradě, zámku i v chalupě, které pro vás připravil hrad Nové Hrady. Přijít se seznámit s jarními tradicemi můžete už od pátku 19. dubna do pondělí 22. dubna 2019. Navíc v pátek na vás i vaše děti čekají dětské prohlídky s upovídanými služkami Květuší a Zlatuší.
Nové HradyNových Hradech se během Velikonoc seznámíte se zvyky a tradicemi na Novohradsku a také bývalých majitelů hradu a panství Buquoyů. Zvláštní prohlídky s názvem Od masopustu do Velikonoc budou na hradě probíhat od 19. do 22. dubna, vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin. Pro návštěvníky je připravena velikonočně vyzdobená II. prohlídková trasa "Za časů pana správce".

Na Velký pátek (19. dubna) budou prohlídky přizpůsobeny dětským návštěvníkům a po hradě je provedou služky Květuše a Zlatušea. Dětem povypráví o tom, jak Velikonoce tráví celá rodina, jaké zvyky dodržují a co dobrého si na Velikonoce vaří a pečou. Dětské prohlídky budou jen dvě, jedna v 10 a druhá ve 14 hodin. Zájemce o dětskou prohlídku prosíme z důvodu omezené kapacity o rezervaci na tel.: 724 331 336 nebo nebo na email novehrady@npu.cz.

Během Velkého pátku také mohou především dětští návštěvníci vyzkoušet svůj um v dětské hradní velikonoční dílně, a to od 10 do 15 hodin.
Terčino údolí u Nových Hradů

Terčino údolí u Nových Hradů

Kdysi to bylo docela obyčejné údolí řeky Stropnice západně od Nových Hradů, než tu hrabě Buqoy na přání své manželky Terezie založil v polovině 18. století přírodní park s řadou okrasných stromů a keřů.

Hamerský mlýn v Terčině údolí u Nových Hradů

Hamerský mlýn v Terčině údolí u Nových Hradů

Hamerský mlýn se nachází na začátku Terčina údolí. Budova pochází z 18. století, v současné době se zde nachází pension.

Skanzen ochrany státní hranice a železné opony Nové Hrady

Skanzen ochrany státní hranice a železné opony Nové Hrady

V roce 2013 byl v těsné blízkosti bývalé celnice na hraničním přechodu Nové Hrady - Pyhrabruck vybudován skanzen ochrany státní hranice, který je součástí Novohradského muzea. Základ skanzenu tvoří exponáty z bývalého soukromého pohraničního skanzenu v Borovanech, který vybudoval pan Radomil Marek.

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.