!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 44. týden roku 2009
Životní styl

Nové aktivity na Kudy z nudy za 44. týden roku 2009

Vydáno 2. listopadu 2009
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše cestovatelská doporučení, tipy pro volný čas a poznejte krásy České republiky. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 26. října do 1. listopadu 2009). Můžete vyrazit na Adventure Golf což je není minigolf ani golf, ale něco mezi tím a hlavně při něm zažijete spoustu legrace a probudí ve vás skrytou soutěživost. I v podzimím adventním období se vyplatí výlet na Kuks, který je známý především částečně zachovalými barokními lázněmi a špitálem z přelomu 17. a 18. století, jejichž rozsáhlou sochařskou výzdobu realizoval Matyáš Bernard Braun. Ranč Větrovy je atraktivní celý rok. Letní aktivity tu vystřídá v zimních měsících skijérink (lyžování za koněm), přičemž i veškeré vybavení k této činnosti potřebné bude pro zájemce samozřejmě k dispozici.

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral. Naproti přes údolí pak nechal postavit špitál pro místní chudé a vojenské veterány. Postaven byl také kostel Nejsvětější trojice a nedaleký Braunův betlém, který je příjemnou procházkovou trasou z vedoucí z Kuksu do nedalekého lesa.

Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Pokud zavítáte do Dačic, městečka vzdáleného cca 36 km východně od Jindřichova Hradce, nenechte si ujít prohlídku Státního zámku Dačice. Při prohlídkové trase, kterou tvoří 18 místností, máte možnost zhlédnout reprezentační sály s portrétní galerií, velké empírové schodiště, obytné místnosti s empírovým zařízením a dva sály knihovny. V jižním křídle zámku sídlí Městské muzeum a galerie Dačice.

Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Centrum pro volný čas, kurzy, víkendy, akce.

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Fitness a sport, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Agroturistické centrum v překrásném prostředí u Tábora obklopené lesy a loukami. Naleznete zde příjemný klid, jakož i možnost péče o naše čtyřnohé koňské kamarády, na kterých budete moci nejenom jezdit, ale zároveň se i o ně starat, čistit je a snažit se jim dát vaši lásku.

Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Adrenalin, vzrušení a zábava při adrenalinové hře v Lounech.

Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.

Sportovní a relaxační zařízení FC Slovan Rosice.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Fitness a sport. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Čtyřdráhová kuželna a víceúčelové hřiště

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Firma Adventure Golf Horní Bezděkov byla založena v roce 2008 jako malá rodinná firma a vybudovala jedno z prvních 18jamkových hřišť Adventure Golfu v České republice. Toto hřiště najdete v Horním Bezděkově 20 km od Prahy a 7 km od Kladna.

Adventure Golf Horní Bezděkov

Adventure Golf Horní Bezděkov

Firma Adventure Golf Horní Bezděkov byla založena v roce 2008 jako malá rodinná firma a vybudovala první 18jamkové hřiště Adventure Golfu v České republice. Najdete jej v Horním Bezděkově, pouhých 20 km od Prahy a 7 km od Kladna.

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší "Nový zámek". Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Čtyřdráhová kuželna v Rosicích

Čtyřdráhová kuželna v Rosicích

Čtyřdráhová kuželna a víceúčelové hřiště v Rosicích u Brna.

Hotel Slovan - za fotbalem do Rosic

Hotel Slovan - za fotbalem do Rosic

Sportovní a relaxační zařízení FC Slovan Rosice. Hotel Slovan stojí v klidné části města Rosice, které leží 20 km západně od Brna. Je součástí fotbalového areálu a v těsné blízkosti zimního stadionu s celoročním provozem.

Alternativní prostor Nekonečno v Mnichovicích

Alternativní prostor Nekonečno v Mnichovicích

Alternativní prostor Nekonečno vznikl jako místo pro ty, kdo hledají odpočinek v dnešní uspěchané době, pro ty, kdo chtějí svému životu dodat další rozměr, ať už skrze poznávání sama sebe nebo poznávání nového.