Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 37. týden roku 2010

Nové aktivity na Kudy z nudy za 37. týden roku 2010

Vydáno 19. září 2010 Zážitky
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 13. do 19. září 2010). Mezi aktuálními nabídkami z tohoto týdne najdete tipy na podzimní výlety za nevšedním dobrodružstvím i poznáním, výtvarné kurzy, cyklovýlety, gurmánské zážitky, vyjížďky na koních i nová wellness centra.

Jsme Centrum volného času pro děti, mládež, dospělé i seniory. V centru Prahy 1 pořádámě výtvarné a umělecké kurzy pro začátečníky i pokročilé. Pořádáme kurzy malby, kurzy kresby, kurzy grafiky, kurzy keramiky, kurz šperku, kurz plstění, kurz vitráže a fusingu.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Trápí vás bolesti zad, krční a bederní páteře, ztuhlé a namožené svaly. Jste přepracovaní, ve stresu? Máme pro Vás řešení. Choďte pravidelně na tradiční Thajské masáže a ucítíte ten rozdíl! Pečovat o vás budou diplomované thajské masérky s mnoha certifikáty a dlouholetou zkušeností.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Stálá expozice provádí návštěvníky zejména obdobím pyrotechnické asanace bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, dokumentuje prvopočátky snahy o likvidaci munice, kterou v prostoru ponechaly cvičící armády, zejména pak sovětská a snaží se z jednotlivých nálezů munice na tomto území vytvořit historický obraz.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu. Vína z vinařství Valihrach se také podávají při oficiálních návštěvách, například Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita. Roku 2009 a 2010 získalo vinařství ocenění Vinař roku České republiky.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.


Pokud milujete čokoládu bude pro vás výlet do Jihlavy opravdovým požitkem. V podnikové prodejně chocolaterie Kamila můžete snadno podlehnout nugátovým mořským plodům, blanšírovanému lískovému oříšku v hořké čokoládě, americké švestce s náplní z vlašských ořechů nebo kokosu, máčeným marokánkám či absintu v čokoládě.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Minipivovar Kozlíček leží uprostřed Javořické vrchoviny pod vrcholem Javořice ve vesničce Horní Dubenky. Vzniku minipivovaru předcházely dva roky experimentů s vařením piva v domácích podmínkách.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.


Rodinné vinařství Perla vín bylo založeno v roce 2007 manžely Rozkovými. Navazuje na mnohaleté zkušenosti svých předků ve výrobě vína. Vinařství dosáhlo významných ocenění na mezinárodních i domácích soutěžích.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.


Mladé vinařství bylo založeno v roce 2010. Obhospodařuje asi 3 hektary vlastních vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v okolí obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde také sídlí. Mladé v tomto případě neznamená jen nedávno vzniklé, ale také charakterizuje jeho zakladatele Jana Polehňu a Tomáše Rumíška. Cílem mladých vinařů je výroba menších šarží přívlastkových vín, ve kterých je poznatelná autentičnost lokality, ale i moderní přístup ve filozofii výroby vína.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Kromě prázdnin a dovolených jsme vám k dispozici i o víkendech. Víkendový pobyt zahrnuje klasické ubytování s možností turistiky, jízdy na koni či školení v našich prostorách.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Ranč Šídlovák v Plzni pro milovníky koní, ať děti anebo dospělé, nabízí vyjížďky do krásné přírody nebo ty méně odvážnější vodění na koních. Trasy vyjížděk vedou romantickou přírodou kolem plzeňských rybníků, lesem až k historické památce Kolomazná pec. K dobré pohodě patří i stylová nekuřácká hospůdka s interiérem dřevěné chaloupky, s krbem, udírnou a terasou.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Máte rádi květiny? Myslíte si, že květiny přispívají k domácí pohodě a v práci pomáhají od stresu? Chcete se naučit něco nového? Relaxujete rádi aktivně? Pokud jste odpověděli na všechny otázky ano, tak právě pro vás mohou být naše semináře aranžování květin zajímavé!
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Sdružujeme tandemové piloty za účelem ukázat turistům Jizerské hory, Maloskalsko a Český ráj ze vzduchu. „Vzdušný turista“ během vyhlídkového letu získá přehled o uvedených lokalitách.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Adrenalin, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Příjemné místo pro relaxaci nedaleko Brna. Wellness je koncipováno jako klidová zóna, kde můžete odhodit svoje problémy a starosti a strávit příjemné chvíle při pobytu v bazénu či whirlpoolu. Pro posílení imunity je k dispozici parní či finská sauna.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Naším cílem je šťastný a spokojený zákazník. Nabízíme osobitý a vstřícný přístup ke každému. Volejte kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Téměř domácí atmosférou vás překvapí útulná restaurace s 20ti místy u stolu a salónkem s krbem až pro 10 osob. Intimní prostředí je vhodné pro romantické posezení s nevšedními kulinářskými zážitky, rovněž tak pro firemní jednání, nebo setkáni s obchodními partnery.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Pletení košíků z pedigu a kurzy pro začáteční i pokročilé probíhají pravidelně v CMŠ Studánka (Praha 4 - Lhotka) a v KCMT Háje. Dále probíhají kurzy jednorázově na různých místech Prahy a okolí. Minimální počet účastníků je 5 osob, maximální 15 osob. Délka trvání cca 4 hodiny.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Rekreační areál nabízí širokou možnost sportovního vyžití - tenis, volejbal, minigolf. Mezi speciality areálu patří v letním období oranizování sjezdů Vltavy na raftech a v zimním období týdenní pobyty spojené s lyžováním.
Region: Šumava. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Vodní turistika, Zimní sporty.


Nový zámecký okruh v Dětenicích zahrnuje i vinný slípek. Ochutnávka 20 druhů moravských vín s občerstvením a odborným výkladem. Obsluha v dobovém kroji!
Region: Český ráj. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Do pivovaru Radegast v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku můžete zavítat nejen na tradiční prohlídky pivovaru, ale od září 2010 také do Návštěvnického centra, které návštěvníky seznámí především s historií piva Radegast, ale nabízí také prodej předmětů z kolekce pivovaru.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


V Praze je možné navštívit pivní par The Prague Beer Museum neboli Pražské muzeum piva. Klasický interiér pivního baru nabízí přátelskou a neformální atmosféru. K dispozici je hostům 80 míst k sezení, více než 30 míst ke stání a v létě pak zahrádka. Bar nabízí 30 druhů čepovaného piva z malých českých pivovarů, 100 různých koktejlů a vždy něco k zakousnutí.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Památník vynálezce bleskosvodu, Prokopa Diviše, najdete v Příměticích. Památník je symbolickou připomínkou života a díla řádového bratra premonstrátů a badatele v oboru elektřiny. Exponáty dokumentují život a dílo P. Diviše a oslavy jeho výročí ve Znojmě a v Příměticích v létech 1898 až 1998.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Haenke, rodák z Chřibské byl významným botanikem, cestovatelem i lékařem. V roce 1784 vypustil v Čechách první montgolfiéru. Jako první Evropan zdolal nejvyšší horu Ekvádoru Chimborazo a v povodí Amazonky objevil obří leknín nazvaný Victoria regia.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Půjčovna kol má v nabídce vedle horských kol také vozík za kolo pro děti, dětskou sedačku Hamax, skákací boty a další sporty. Skvěle vybavená centra najdete v Brně, Mikulově, Moravském krasu a Lednicko-valtickém areálu.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Organizovaná turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Oblast kolem městečka Králíky, ležícího na hranicích s Polskem, byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete malé pevnosti, pěchotní sruby, tři mohutné dělostřelecké tvrze a také Vojenské muzeum s pravidelnými předváděcími jízdami v obrněném transportéru.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


V Trutnově slouží od září 2010 místním i návštěvníkům města nové kulturní centrum Uffo. Budova umožňuje různé možnosti uspořádání - od divadelní scény až po koncertní úpravu, která nabízí místo až pro 700 návštěvníků.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Kurzy pro rodiče a děti od 3 měsícu do 7 let. Chceme rodičům umožnit, aby čas trávili aktivně, činorodě a získali nové sociální kontakty, nabyli nové dovednosti, sdíleli své zkušenosti a udrželi si optimistický přístup při péči o děti.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


Chcete se zdokonalit v ježdění? Nabízíme výuku jízdy na koni s ubytováním za velmi rozumné ceny. Jsme malá rodinná stáj, která se nachází v Pěčíně v Orlických horách. Věnujeme se každému jednotlivě.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Místo, kde naleznete zábavu, odpočinek, nové neotřelé zážitky, útěk od vašich každodenních strastí, ale stejně tak místo pohody, které obohatí váš život. Můžete přijet jen „na skok“, dobře se najíst v restauraci a pak se zhluboka nadechnout čerstvého krušnohorského vzduchu.
Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Adrenalin, Cykloturistika, Gurmánská turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

Kulturní centrum Uffo v Trutnově - se smečkou Gabrielových šelem

V Trutnově slouží konce roku 2010 místním i návštěvníkům města nové kulturní centrum Uffo. Budova umožňuje různé možnosti uspořádání - od divadelní scény až po koncertní úpravu, která nabízí místo až pro 700 návštěvníků. Ve společenském centru Uffo je i nejmodernější divadlo v republice.

Areál Plešivec - adrenalinové atrakce, relax a horský hotel

Areál Plešivec - adrenalinové atrakce, relax a horský hotel

Místo, kde naleznete zábavu, odpočinek, nové neotřelé zážitky, útěk od vašich každodenních strastí, ale stejně tak místo pohody, které obohatí váš život. Můžete přijet jen „na skok“, dobře se najíst v restauraci a pak se zhluboka nadechnout čerstvého krušnohorského vzduchu.

Památník Prokopa Diviše v Příměticích

Památník Prokopa Diviše v Příměticích

Památník vynálezce bleskosvodu, Prokopa Diviše, najdete v Příměticích. Památník je symbolickou připomínkou života a díla řádového bratra premonstrátů a badatele v oboru elektřiny. Exponáty dokumentují život a dílo P. Diviše a oslavy jeho výročí ve Znojmě a v Příměticích v létech 1898 až 1998.

Stálá expozice pyrotechnické asanace Ralsko

Stálá expozice pyrotechnické asanace Ralsko

Stálá expozice provádí návštěvníky zejména obdobím pyrotechnické asanace bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, dokumentuje prvopočátky snahy o likvidaci munice, kterou v prostoru ponechaly cvičící armády, zejména pak sovětská.

Expozice pivovaru Radegast - pivo pro pravé chlapy

Expozice pivovaru Radegast - pivo pro pravé chlapy

Do pivovaru Radegast v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku můžete zavítat nejen na tradiční prohlídky pivovaru, ale také do Návštěvnického centra, které návštěvníky seznámí především s historií piva Radegast. Od sezony 2012 jsou zde velkoplošné obrazovky, informační panely či místnost ve tvaru sudu.

RentBike -  půjčovna kol Jižní Morava

RentBike - půjčovna kol Jižní Morava

Půjčovna kol má v nabídce vedle horských kol také vozík za kolo pro děti, dětskou sedačku Hamax, skákací boty a další sport. vybavení. Najdete nás v Brně, Mikulově, Znojmě, Moravském krasu a Lednicko-valtickém areálu.

Jízda na koních na Šťastném statku

Jízda na koních na Šťastném statku

Přijeďte se projet na našich koních a poznat okolí Máchova kraje. Koníci jsou vhodní i pro úplné začátečníky, na ponících mohou jezdit již nejmenší děti od 2 let.

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu.

Jízdy transportérem  ve vojenském muzeu v Králíkách

Jízdy transportérem ve vojenském muzeu v Králíkách

Oblast kolem městečka Králíky, ležícího na hranicích s Polskem, byla ve 30. letech nejsilněji opevněným územím tehdejšího Československa. Dodnes tu najdete malé pevnosti, pěchotní sruby, mohutné dělostřelecké tvrze a také Vojenské muzeum s předváděcími jízdami v obrněném transportéru.

The Prague Beer Museum - ochutnávky speciálních piv v Praze

The Prague Beer Museum - ochutnávky speciálních piv v Praze

V Praze je možné navštívit pivní par The Prague Beer Museum neboli Pražské muzeum piva. Klasický interiér pivního baru nabízí přátelskou a neformální atmosféru. K dispozici je hostům 80 míst k sezení, více než 30 míst ke stání a v létě pak zahrádka.

Chocolaterie Kamila

Chocolaterie Kamila

Pokud milujete čokoládu bude pro vás výlet do Jihlavy opravdovým požitkem. V podnikové prodejně chocolaterie Kamila můžete snadno podlehnout nugátovým mořským plodům, blanšírovanému lískovému oříšku v hořké čokoládě, americké švestce s náplní z vlašských ořechů nebo kokosu či absintu v čokoládě.

RC Andílek - kurzy pro rodiny s dětmi

RC Andílek - kurzy pro rodiny s dětmi

Kurzy pro rodiče a děti od 3 měsíců do 7 let. Chceme rodičům umožnit, aby čas trávili aktivně, činorodě a získali nové sociální kontakty, nabyli nové dovednosti, sdíleli své zkušenosti a udrželi si optimistický přístup při péči o děti.

Muzeum Tadeáše Haenkeho – za lovcem leknínů

Muzeum Tadeáše Haenkeho – za lovcem leknínů

Haenke, rodák z Chřibské byl významným botanikem, cestovatelem i lékařem. V roce 1784 vypustil v Čechách první montgolfiéru. Jako první Evropan zdolal nejvyšší horu Ekvádoru Chimborazo a v povodí Amazonky objevil obří leknín nazvaný Victoria regia.

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační zařízení Olšina

Rekreační areál nabízí širokou možnost sportovního vyžití - tenis, volejbal, minigolf. Mezi speciality areálu patří v letním období oranizování sjezdů Vltavy na raftech a v zimním období týdenní pobyty spojené s lyžováním.

Výtvarná dílna Cuřínka

Výtvarná dílna Cuřínka

Udělejte si čas pro sebe a přijďte sami nebo se svými dětmi do Výtvarné dílny Cuřínka. Odnesete si domů hotový výrobek a také dobrý pocit z vlastní tvořivosti.

Le Petit Gourmand - Restaurace Špindlerův Mlýn

Le Petit Gourmand - Restaurace Špindlerův Mlýn

Téměř domácí atmosférou vás překvapí útulná restaurace s 20ti místy u stolu a salónkem s krbem až pro 10 osob. Intimní prostředí je vhodné pro romantické posezení s nevšedními kulinářskými zážitky, rovněž tak pro firemní jednání, nebo setkáni s obchodními partnery.

Paintball v Pardubicích

Paintball v Pardubicích

Naším cílem je šťastný a spokojený zákazník. Nabízíme osobitý a vstřícný přístup ke každému. Volejte kdykoliv, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Wellness Modřice

Wellness Modřice

Příjemné místo pro relaxaci nedaleko Brna. Wellness je koncipováno jako klidová zóna, kde můžete odhodit svoje problémy a starosti a strávit příjemné chvíle při pobytu v bazénu či whirlpoolu. Pro posílení imunity je k dispozici parní či finská sauna.

Tandemové létání v Jizerkách i Českém ráji

Tandemové létání v Jizerkách i Českém ráji

Sdružujeme tandemové piloty za účelem ukázat turistům Jizerské hory, Maloskalsko a Český ráj ze vzduchu. „Vzdušný turista“ během vyhlídkového letu získá přehled o uvedených lokalitách.

Vyjížďky na koních v Plzni

Vyjížďky na koních v Plzni

Ranč Šídlovák v Plzni pro milovníky koní, ať děti anebo dospělé, nabízí vyjížďky do krásné přírody nebo pro ty méně odvážné vodění na koních. Trasy vyjížděk vedou romantickou přírodou kolem plzeňských rybníků, lesem až k historické památce Kolomazná pec.

Mladé vinařství v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Mladé vinařství v Blatnici pod Svatým Antonínkem

Mladé vinařství bylo založeno v roce 2010. Obhospodařuje 3 hektary vlastních vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v okolí obce Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde také sídlí. Mladé v tomto případě neznamená jen nedávno vzniklé, ale také charakterizuje jeho zakladatele Tomáše Rumíška a Jana Polehňu.

Pivovar Kozlíček – kde se pivo vaří pro radost

Pivovar Kozlíček – kde se pivo vaří pro radost

Minipivovar Kozlíček leží uprostřed Javořické vrchoviny pod vrcholem Javořice ve vesničce Horní Dubenky. Vzniku minipivovaru předcházely dva roky experimentů s vařením piva v domácích podmínkách.

Lenthai-thajské masáže v Ostravě

Lenthai-thajské masáže v Ostravě

Trápí vás bolesti zad, krční a bederní páteře, ztuhlé a namožené svaly? Jste přepracovaní, ve stresu? Máme pro vás řešení. Choďte pravidelně na tradiční thajské masáže a ucítíte ten rozdíl. Pečovat o vás budou diplomované thajské masérky s mnoha certifikáty a dlouholetou zkušeností.