!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 32. týden roku 2009
Zážitky

Nové aktivity na Kudy z nudy za 32. týden roku 2009

Vydáno 10. srpna 2009
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 3. do 9. srpna 2009).

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

V Peci pod Sněžkou je nejen krásně, ale je také výchozím místem na letní toulky přírodou, či pro zimní radovánky na hřebenech i svazích Krkonoš. Zavítat můžete třeba do nekuřáckého hotelu Děvín, kde si nejen odpočinete, ale také se zde výborně najíte v celoročně otevřené restauraci.

Region: Krkonoše. Typ aktivity: Cykloturistika, Golf, Gurmánská turistika, Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Moravská chalupa v Brně je atypickým specializovaným střediskem umístěným v selském stavení v bezprostřední blízkosti OREA Hotelu Voroněž. Ve vinárně s 80 místy a v pivnici s kuželnou, kde je 120 míst, jsou nabízena typická jídla české i mezinárodní kuchyně.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Chcete vyrazit na dálkový pochod a nevíte kam? Využijte služeb informačního centra dálkových pochodů.

Region: Praha. Typ aktivity: Fitness a sport, Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Hotel Best Western Premier Hotel International Brno je vyhlášen svými kulinářskými službami. Pro návštěvníky a hotelové hosty jsou připraveny restaurace Lucullus, Plzeňka, Lobby Bar Siesta a Champion's Club.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Restaurace Zlatá kovadlina v Mladé Boleslavi nabízí 65 míst v příjemně zařízeném prostředí koncipovaném jako kovárna. Místa si můžete objednat v původním vinném sklípku nebo na letní terase pod podloubím.

Region: Český ráj. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Na cestě Pohádkovým královstvím potkáte i Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, prince Bajaju, Šípkovou Růženku, myslivce, Jeníčka a Mařenku, Karkulku, Slunečníka, Měsíčníka, Větrníka a mhoho dalších pohádkových postav. Pro malé a velké návštěvníky je připraveno velké množství aktivit. Tvořivé děti a jejich rodiče jistě ocení výtvarný ateliér (dílničku), kde se mohou rozvíjet v umění pod odborným dohledem. Malířské a výtvarné potřeby jsou k dispozici na místě.

Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.

Residence Hotel Romanza nabízí celou škálu wellness i klasických léčebných procedur šitých na míru pod dohledem hotelového lékaře.

Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.

Historie města je neodmyslitelně spjata s významnou kapitolou evropských dějin - husitstvím. V roce 1420 zde husité pod vedením Jana Žižky založili opevněné vojenské ležení, odkud podnikali své válečné výpravy. Během staletí prošel Tábor mnoha proměnami, ale svůj středověký charakter si uchoval až dodnes. Připomíná ho pozůstatek středověkého opevnění, spletitý labyrint podzemních chodeb a jediná věž původního hradu Kotnov s přilehlou Bechyňskou bránou. Historické jádro města je díky unikátnímu systému zástavby a množství zachovalých památek městskou památkovou rezervací. Po příjezdu do Tábora určitě zamiřte na Žižkovo náměstí, jemuž vévodí monument slavného vojevůdce Jana Žižky.

Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Cykloturistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Kdo si hraje, nezlobí - aneb zaměstnejte svého psa dřív, než zaměstná on vás! Kurzy dobrého chování a agility pro všechny psy a pejsky. Vítáni jsou psi malí i velcí, hodní i rozjívení, štěňata i dospělí... Vyzkoušejte odvahu a šikovnost svého pejska (i svou) na překážkách agility!

Region: Šumava. Typ aktivity: Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Lákají Vás čtyřkolky? Chcete si ji také pořídit, nebo jen vypůjčit a prožít tak vzrušující zážitky z jízdy v jejich sedle? Jízdu na čtyřkolce si můžete vyzkoušet v půjčovně v Zábřehu.

Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.

Romantické odpoledne či podvečer ve společnosti Vámi milované osoby, voňavá tráva, štěbetání vrabců… výjimečný gastronomický zážitek s košem plným dobrot ze špičkové restaurace. Záleží jen na Vás, kam si piknikový koš přejete umístit, do trávy či na terasu restaurace, kde plně doceníte nádherný výhled na panorama Brněnského centra.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Podojte vlastnoručně krávu, projděte si kravín! Ochutnejte čerstvě nadojené mléko! Dojení krav je zážitek pro všechny, kteří se chtějí na chvíli oprostit od kancelářských povinností, povolit kravatu a nahlédnout do jiného světa na hony vzdálenému vůni papíru nebo schnoucímu inkoustu na razítku.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Přes vrchol legendární hory Velký Blaník vede naučná stezka. Stezka vede od úpatí Velkého Blaníku k rozhledně na vrcholu. Začíná a končí na parkovištích na opačných stranách hory (nad obcemi Louňovice pod Blaníkem a Kondrac).

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.

Paintbal v okolí Kadaň, Podbořany, Žatec, Louny, Chomutov, Most. Paintball hry pro firmy i party kamarádů či jednotlivce. Zapůjčíme veškeré vybavení, proškolíme. Po rozdělení do teamů dostane každý z teamů cíl mise a válka může začít.

Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.

Město Šluknov se pyšní novou dominantou, a to zrekonstruovaným renesančním zámkem, který je od roku 2007 po více jak 20letech opět otevřen veřejnosti.

Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Arcidiecézní muzeum Olomouc představuje místo, kde se vyjímají výtvarná díla olomoucké arcidiecéze, včetně nádherného arcibiskupského kočáru. Muzeum bylo založeno v roce 1998 jako součást Muzea umění v Olomouci.

Region: Střední Morava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Nyní je možné navštívit zámek Letovice, který prochází kompletní rekonstrukcí. Zpřístupněny jsou sklepní prostory, kde je nově otevřena hladomorna a mučírna. Prohlédnout si můžete vinný sklep, oddávající místnost nebo komnaty na svatební noc pro novomanžele. Určitě zavítejte i do obchůdku se suvenýry a starožitnostmi.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Jestliže se necítíte ve své kůži nebo si chcete odpočinout, relaxovat, neváhejte zajít na masáž v Karlových Varech do Salonu Miracles. Nechte se u nás hýčkat při rituálech Sothys a patentované masáži Digi-Esthetique. Úžasný zážitek pro dva je například Čokoládové opojení a Medový rituál. Vaše pokožka a mysl vám za to poděkuje a bude krásnější. Masáž přinese potěšení a zajistí Vám pocit duševního i tělesného blaha.

Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - KOI, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Zoopark ve Dvorci u Borovan byl založený v roce 2007 jako Obecně prospěšná společnost specializující se na chov vzácných druhů exotických zvířat (kočkovité šelmy, primáti, plazi, afričtí a asijští kopytníci).

Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Obora Žehušice o rozloze 270 ha se nachází ve Středočeském kraji necelých 15 km východně od Kutné Hory. Je v ní chováno po více než 150 let jedno z mála stád bílé jelení zvěře na světě, původem snad z Persie či Indie, v počtu 130 kusů.

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 130 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, dravců, sov, kunovitých šelem a sokolnictví.

Region: Okolí Prahy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Pension Jitka v Šimonovicích u Liberce nabízí možnost pobytu v areálu pod Ještědem spojenou s ochutnávkou marmelád a následně i možnost vlastního zpracování chemicky neošetřeného ovoce podle sezóny.

Region: Český sever. Typ aktivity: Cykloturistika, Jezdectví a pobyty na farmě, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

V relaxačním centru IP Studio zdraví v Ostravě-Zábřehu si můžete dopřát odpočinek po celodenním shonu a námaze, ale i omladit své tělo a nabrat nové síly. Vyzkoušet můžete např. infrasaunu, baleno terapii a zábaly, přístrojovou lymfodrenáž, fyzioterapii, různé druhy koupelí a masáží.

Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel v samotném centru Mariánských Lázních nabízí své služby milovníkům různých sportů, golfu, cyklistiky, pěší turistiky, ale i wellness, lázeňských procedur a gastronomické turistiky. Hotel provozuje společnost Garzotto Hotels& Resorts.

Region: Západočeské lázně. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika, Lázeňská turistika a wellness, Pěší turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Region: Praha. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Seskoky padákem, to je aktuální zážitek tohoto léta a my vám jej splníme. Skáčeme padákem, provádíme výcvik parašutistů, létáme letadly...

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Adrenalin. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Ochutnejte to nejlepší co může jižní Morava poskytnout... Rodinné penziony a vinný sklep San Marco Mutěnice.

Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Jezdectví a pobyty na farmě, Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Sklářský komplex v Novém Boru. Unikátní prostor navržený architektem Bořekm Šípkem je plný děl od světoznámých výtvarníků. Zároveň zde můžete ochutnat kulinářské speciality a shlédnout sklářskou výrobu v přímém přenosu, součástí muzea je totiž Sklářská restaurace a huť.

Region: Český sever. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Vodní park Čabárna

Vodní park Čabárna

Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - Koi, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.

Vychutnejte si vyjímečný kulinářský zážitek v Café Imperial v Praze

Vychutnejte si vyjímečný kulinářský zážitek v Café Imperial v Praze

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Naučnou stezkou na vrchol Blaníku

Naučnou stezkou na vrchol Blaníku

Přes vrchol legendární hory Velký Blaník vede naučná stezka. Začíná a končí na parkovištích na opačných stranách hory (nad obcemi Louňovice pod Blaníkem a Kondrac) a vede od úpatí Velkého Blaníku k rozhledně na vrcholu.

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Šluknovský zámek - dominanta nejsevernějšího města ČR

Šluknovský zámek - dominanta nejsevernějšího města ČR

Město Šluknov se pyšní zrekonstruovaným renesančním zámkem, který je po více jak 20 letech opět otevřen veřejnosti.

IP Studio zdraví - relaxační centrum v Ostravě

IP Studio zdraví - relaxační centrum v Ostravě

V relaxačním centru IP Studio zdraví v Ostravě-Zábřehu si můžete dopřát odpočinek po celodenním shonu a námaze, ale i omladit své tělo a nabrat nové síly. Vyzkoušet můžete např. infrasaunu, balneo terapii a zábaly, přístrojovou lymfodrenáž, fyzioterapii, různé druhy koupelí a masáží.

Kulinářské překvapení v restauraci Zlatá kovadlina

Kulinářské překvapení v restauraci Zlatá kovadlina

Restaurace Zlatá kovadlina v Mladé Boleslavi nabízí 65 míst v příjemně zařízeném prostředí koncipovaném jako kovárna. Místa si můžete objednat v původním vinném sklípku nebo na letní terase pod podloubím.

Arcidiecézní muzeum Olomouc - do května 2022 uzavřeno kvůli rekonstrukci

Arcidiecézní muzeum Olomouc - do května 2022 uzavřeno kvůli rekonstrukci

Arcidiecézní muzeum Olomouc - Zdíkův palác je do května 2022 v rekonstrukci. Muzeum není přístupné.

Zámek Letovice - romantika i neobvyklé zážitky

Zámek Letovice - romantika i neobvyklé zážitky

Prohlédněte si zrekonstruovaný zámek Letovice. Zpřístupněny jsou sklepní prostory, kde je otevřena hladomorna a mučírna. Prohlédnout si můžete vinný sklep, oddávající místnost nebo komnaty na svatební noc pro novomanžele.

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Anticelulitidní a relaxační program pro vaše tělo a duši - Salon Miracles v Karlových  Varech

Anticelulitidní a relaxační program pro vaše tělo a duši - Salon Miracles v Karlových Varech

Jestliže se necítíte ve své kůži nebo si chcete odpočinout, relaxovat, neváhejte zajít na masáž v Karlových Varech do Salonu Miracles. Nechte se u nás hýčkat při rituálech Sothys a patentované masáži Digi-Esthetique. Úžasný zážitek pro dva je například Čokoládové opojení a Medový rituál. Vaše pokožka a mysl vám za to poděkuje a bude krásnější. Masáž přinese potěšení a zajistí vám pocit duševního i tělesného blaha.

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Nejjižněji položená zoo v Čechách chová 120 druhů zvířat. Kolekce kober rodu Naja je zde jediná v Evropě. Úspěchem je přirozený odchov paterčat lva jihoafrického bílého, chov největšího tlustokožce hrocha obojživelného, různorodé ptactvo a mnoho dalšího.

Rodinné penziony San Marco - cesty za vínem a krásami jižní Moravy

Rodinné penziony San Marco - cesty za vínem a krásami jižní Moravy

Ochutnejte to nejlepší, co může jižní Morava poskytnout... Rodinné penziony a vinný sklep San Marco Mutěnice.

Nejen za odpočinkem do Residence Hotel Romanza v Mariánských Lázních

Nejen za odpočinkem do Residence Hotel Romanza v Mariánských Lázních

Luxusní čtyřhvězdičkový hotel v samotném centru Mariánských Lázních nabízí své služby milovníkům různých sportů, golfu, cyklistiky, pěší turistiky, ale i wellness, lázeňských procedur a gastronomické turistiky.

Psí škola v Sušici a v Horažďovicích - pro vaše pejsky a vaši zábavu

Psí škola v Sušici a v Horažďovicích - pro vaše pejsky a vaši zábavu

Kdo si hraje, nezlobí - aneb zaměstnejte svého psa dřív, než zaměstná on vás! Kurzy dobrého chování a agility pro všechny psy a pejsky. Vítáni jsou psi malí i velcí, hodní i rozjívení, štěňata i dospělí... Vyzkoušejte odvahu a šikovnost svého pejska (i svou) na překážkách agility!

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant vás uvítá v novém atraktivním designu, neobvyklém uspořádání, elegantním otevřeném prostoru a s netradičním pojetím české a moravské kuchyně.

Moravská chalupa v Brně

Moravská chalupa v Brně

Moravská chalupa v Brně je atypickým specializovaným střediskem umístěným v selském stavení v bezprostřední blízkosti OREA Hotelu Voroněž. Ve vinárně s 80 místy a v pivnici s kuželnou, kde je 120 míst, jsou nabízena typická jídla české i mezinárodní kuchyně.

Odpočinek v hotelu Děvín

Odpočinek v hotelu Děvín

V Peci pod Sněžkou je nejen krásně, ale je zde také výchozí místo na letní toulky přírodou, či pro zimní radovánky na hřebenech i svazích Krkonoš. Zavítat můžete třeba do nekuřáckého hotelu Děvín, kde si nejen odpočinete, ale také se zde výborně najíte v celoročně otevřené restauraci.

Paintball - hra na válku

Paintball - hra na válku

Paintbal v okolí Kadaně, Podbořan, Žatce, Loun, Chomutova, Mostu. Paintball hry pro firmy i party kamarádů či jednotlivce. Zapůjčíme veškeré vybavení, proškolíme. Po rozdělení do teamů dostane každý z teamů cíl mise a válka může začít.

Do Tábora za husity

Do Tábora za husity

Historie města je neodmyslitelně spjata s významnou kapitolou evropských dějin - husitstvím. V roce 1420 zde husité pod vedením Jana Žižky založili opevněné vojenské ležení, odkud podnikali své válečné výpravy.

Novotný Glass Centrum v Novém Boru - sklářská huť a restaurace

Novotný Glass Centrum v Novém Boru - sklářská huť a restaurace

Sklářský komplex v Novém Boru. Unikátní prostor navržený architektem Bořkem Šípkem je plný děl od světoznámých výtvarníků. Zároveň zde můžete ochutnat kulinářské speciality a zhlédnout sklářskou výrobu v přímém přenosu, součástí muzea je totiž Sklářská restaurace a huť.