Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 21. týden roku 2010

Nové aktivity na Kudy z nudy za 21. týden roku 2010

Vydáno 30. května 2010 Letní sporty
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 24. do 30. května 2010). Nové tipy z tohoto týdne z celé České republiky vás rozhodně nebudou nudit. Vyberete si z nabídky nové expozice prehistorických zvířat ve Chvalovicích na Znojemsku, tanečních kurzů karibských tanců, nové bobové dráhy nebo památek na Vysočině?

Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd a nejpůsobivějším místem v pohoří Jeseníků.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.


Nejmladším městem okresu Nový Jičín je město Studénka. Leží v chráněné krajinné oblasti Poodří. Právě řeka Odra s přirozenými meandry tvoří krásné přírodní okolí s jedinečnou flórou a faunou. Město se pyšní tradiční výrobou železničních vagonů.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Nové sportoviště pro jednu z nejmladších vodáckých disciplín - rodeo na divoké vodě – můžete vyzkoušet v Plzni. Tzv. playspot Kalikovák najdete na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna. Playspot je vybudován s elektricky ovládanou překážkou, která umožňuje vytvoření válce, vlny či jazyka. Trénovat lze tedy různé vodácké disciplíny a techniky.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Fitness a sport. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Stálou expozici prehistorických zvířat si prohlédnete ve Chvalovicích na Znojemsku. Výstavu vývoje života na zemi představuje v první etapě na kryté ploše více než 1400 m² 50 obživlých dinosaurů v životní velikosti, kteří se pohybují a vydávají zvuky, jako kdyby byli opravdu živí.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


Třebíčská bazilika vyrostla v době, kdy se ve Francii začaly k nebi vzpínat první gotické katedrály, ale v jižním Německu ještě stavěly chrámy podobná spíš antickým stavbám. Jedinečné prolnutí evropských vlivů na pomezí románského a gotického slohu vedlo v roce 2003 k zapsání stavby na seznam chráněných památek UNESCO.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Poznejte život v pískovcové skále. Unikátní pískovcové obydlí a sklepy v malebné vesničce Zderaz sloužilo nemajetným občanům k bydlení ještě v 19. století. K vidění jsou 2 skalní byty, v jednom je umístěna expozice fotografií mapující všechny dochované sklepy v obci.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Půjčovna, servis, prodej v Rychnově nad Kněžnou. Rozlohou největší půjčovna v ČR. V areálu je motokárová, čtyřkolková a motokrosová dráha na jednom místě. Půjčíme vám nejsilnější motokáry 340ccm, dále motokáry 200ccm a motokáry pro malé děti poháněné spalovacím motorem.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře - světově uznávaného výtvarníka a básníka.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Pod vedením špičkových tanečníků přímo z Karibiku se naučte více druhů salsy, bachata, orishas (afro-kubánský folklór).
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.

Dovolená v krásném prostředí hor V Lipové-lázních
Nedotčená příroda Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku znamená pohodovou dovolenou daleko od rušných velkoměst. Bazén, půjčovna sportovních potřeb a nedaleké skiareály promění vaše ubytování Penzionu Slatina v Jeseníkách v pravou relaxaci.
Region: Střední Morava a Jeseníky. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Cykloturistika, Fitness a sport, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé. 
 

Nezapomenutelná atmosféra, tradiční staročeská gastronomie, speciality a lehké a zdravé pochoutky v Praze.
Region: Praha. Typ aktivity: Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Už jste někdy viděli dům, ve kterém bydlíte, z výšky? Nebo vaše oblíbené místo v jižních Čechách?
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Poskytujeme výuku jízdy na koni pro děti i dospělé, povození, vyjížďky do přírody, prázdninové pobyty u koní pro děti a jiné.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.
Ajurvédská masáž Garshan, masáž lávovými kameny, lymfodrenáž a anticelulitidní zeštíhlující masáž další.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


V bývalé výtopně parních lokomotiv v Rokytnici je pro veřejnost otevřena expozice věnovaná historii železnice v regionu, ale především železniční trati Doudleby - Vamberk – Rokytnice.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.
Region: Plzeňsko a Český les. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


Jezdci na koních mohou v jižních Čechách využít na 1000 kilometrů značených jezdeckých stezek. Trasy, které propojují celý kraj, vedou zajímavou krajinou a vyhýbají se terénům, které nejsou vhodné pro koně.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Už přes čtyřicet let funguje v centru Prahy vyhlášený krámek s kořením U Salvátora. Každý rok se v něm prodají zhruba čtyři tuny koření. Přivonět si k tajuplné exotice či chuti české kuchyně můžete také vy, pokud zavítáte do Starého Města v Praze.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Kurzy pro těhotné, matky po porodu a matky s dětmi v Tišnově
Předporodní kurzy, cvičení pro těhotné, laktační poradenství, kurzy znakové řeči pro batolata Programu Baby Signs.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.


Španělský tanec pro ženy i muže plný vášně a ohně jižního Španělska, který můžete zakusit i u nás v České republice.
Region: Střední Morava a Jeseníky. Typ aktivity: Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Starší a pokročilé.
 
Čtyřkolky, rafting, paintball, sjezdy řek, bludiště, střelba z pistole, lety nad Roudnicí, motorový člun.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Koupání a vodní sporty, Vodní turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Půjčení kol v centru Brna nebo případně dovoz kol do místa určení po Jižní Moravě. Kola vám nabídnou sportovní i praktické využití a budou vždy perfektně připravena a seřízena.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Fitness a sport. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


Nový unikát Modrých Hor je od května otevřený kousek od známé sjezdovky v Němčičkách. Na obří letní bobové dráze se můžete pustit dolů rychlostí až 40 km/h. Užijte si ten pravý adrenalin!
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Adrenalin, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcenějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. Úzký, strmý kaňon řeky Doubravy je zmenšeným obrazem obřích kaňonů nacházejících se jinde ve světě. Údolí je však neméně krásné, romantické a tajůplné. Divoké skalnaté údolí a sama řeka Doubrava, často mezi místními nazývaná "Doubravka", vytvořily kulisu pro vznik mnoha pověstí.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny.


Informační centrum v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku nabízí pro turisty novou službu. Ve městě, které je jedním z výchozích bodů cykloturistické Hostýnské magistrály, si mohou půjčit horské kolo.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


V Dobrovici je k vidění v bývalém hospodářském dvoře ze 16. století Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice. Muzeum připravilo pro návštěvníky tři prohlídkové okruhy. V expozici cukrovarnictví si prohlédnete různé způsoby výroby cukru, k vidění jsou formy, cukrové homole, různé typy kostkového cukru, raznice na bridž cukr i obří kostka s hranou dlouhou jeden metr.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Je součástí židovského ghetta, byla postavena ve druhé polovině 17. století, kdy rostoucímu počtu obyvatel již přestala stačit starší tzv. přední synagoga. Dnes slouží synagoga k pořádání výstav, koncertů a dalších kulturních aktivit. V prostorách ženské galerie je umístěna stálá výstava židovské kultury.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Na židovském hřbitově se nachází spousta rozličných náhrobků dokumentujících svým výtvarným pojetím vývoj židovského náhrobního kamene až do 40. let 20. století ve všech rozmanitých formách, od renesance přes baroko, až po klasicismus.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Židovská čtvrť je volně přístupná.
Region: Vysočina. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Město Litoměřice nabízí bohaté sportovní i kulturní vyžití. V okolí je budována rozsáhlá síť cyklostezek, využít můžete pěší výlety i lodní výletní dopravu a vodní sporty na řekách Labe a Ohře. V květnu 2010 zde otevřeli víceúčelovou sportovní halu, která nabídne řadu sportovních i jiných aktivit konaných pod střechou.
Region: Severozápadní Čechy. Typ aktivity: Adrenalin, Fitness a sport, Za zábavou, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny. 
 

Zhruba 9 kilometrů východně od Kroměříže se nachází obec Kurovice, kde se v posledních letech rekonstruuje místní tvrz, která patří k nejstarším dochovaným stavbám na Východní Moravě. Tvrz je veřejnosti běžně nepřístupná, pouze o pořádaných akcích je možné prozatím nahlédnout i jejích do interiérů.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Chystáte se na dovolenou k Máchovu jezeru a již nyní přemýšlíte, jak naložíte s volným časem během své dovolené? Nechte se inspirovat naší nabídkou - létáním na tandemovém padákovém kluzáku s kvalifikovaným pilotem za ceny dostupné pro každého.
Region: Českolipsko a Jizerské hory . Typ aktivity: Adrenalin. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


Tradiční poloroubený dům s celoroubenou sýpkou, Dům z modrého kamene (dříve Sládkův statek) ve staré části obce Kostelecké Horky, je po letech chátrání rekonstruován prací dobrovolníků z ČR i zemí celého světa v rámci víkendových akcí a zejména krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny.

Za cykloturistikou i vínem do Znojma
Penzion U Mikuláše bratrů Pátých - Cyklopenzion vám poskytne potřebné zázemí pro výlety nejen na kole po Podyjí. Vyjíďku pak můžete zakončit v kavárně s vinotékou.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Gurmánská turistika. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


Dopřejte si wellness služby, jako jsou sauna, masáže, koupele, zábaly nebo solárium. Prospějete tím nejen svému tělu, ale i duši.
Region: Severní Morava a Slezsko. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


V Mladé Boleslavi je na městském stadionu přístupná in-line dráha pro všechny věkové kategorie. Vstup na in-line dráhu je možný v letním období (od 1. dubna do 1. října) od 8:00 do 20:00 hod a v zimním období (od 1. listopadu do 31. března) od 10:00 do 17:00. K dispozici jsou i dvě nová petangová hřiště u sportovní haly.
Region: Český ráj. Typ aktivity: Fitness a sport, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.
Tvrz Kurovice nedaleko Kroměříže

Tvrz Kurovice nedaleko Kroměříže

Zhruba 9 kilometrů východně od Kroměříže se nachází obec Kurovice, kde se v posledních letech rekonstruuje místní tvrz, která patří k nejstarším dochovaným stavbám na Východní Moravě. Tvrz je veřejnosti běžně nepřístupná, pouze o pořádaných akcích je možné prozatím nahlédnout i jejích do interiérů.

Naučte se Flamenco v Olomouci

Naučte se Flamenco v Olomouci

Španělský tanec pro ženy i muže plný vášně a ohně jižního Španělska, který můžete zakusit i u nás v České republice. Tančit flamenco znamená vyprávět příběh a platí to samozřejmě i pro hudbu a zpěv.

Kurzy karibských tanců s tanečníky z Karibiku

Kurzy karibských tanců s tanečníky z Karibiku

Taneční kurzy karibských tanců pod vedením zkušených tanečníků a lektorů z Kuby a Dominikánské republiky. Ruben-Dance je seskupení profesionálních tanečníků a instruktorů přímo z Karibiku, kteří tanec předávají jako umění, tradici a svou kulturu zde v Čechách již od roku 1996.

Židovská čtvrť v Třebíči - zapsána na seznam Unesco

Židovská čtvrť v Třebíči - zapsána na seznam Unesco

Je unikátním souborem 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, židovské muzeum, budova židovské radnice, rabinátu, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. Židovská čtvrť je volně přístupná.

Relaxační centrum Wellnessa v Ostravě

Relaxační centrum Wellnessa v Ostravě

Dopřejte si wellness služby, jako jsou sauna, masáže, koupele, zábaly nebo solárium. Prospějete tím nejen svému tělu, ale i duši. Nechte se unést pivními či čokoládovými koupelemi, havajskou, thajskou, čokoládovou masáží nebo jen zarelaxujte v soukromí voňavé sauny.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Zadní synagoga v židovském městě v Třebíči

Zadní synagoga v židovském městě v Třebíči

Zadní synagoga v Třebíči je součástí židovského ghetta. Dnes slouží k pořádání výstav, koncertů a dalších kulturních aktivit. V prostorách ženské galerie je umístěna stálá výstava židovské kultury.

Zámecká cyklopůjčovna v Bystřici pod Hostýnem

Zámecká cyklopůjčovna v Bystřici pod Hostýnem

Informační centrum v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku nabízí pro turisty novou službu - půjčovnu kol pro dospělé i děti.

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika sv. Prokopa v Třebíči

Bazilika vyrostla v době, kdy se ve Francii začaly k nebi vzpínat první gotické katedrály, ale v jižním Německu ještě stavěly chrámy podobná spíš antickým stavbám. Jedinečné prolnutí evropských vlivů na pomezí románského a gotického slohu vedlo v roce 2003 k zapsání stavby na seznam UNESCO.

Půjčovna kol v centru Brna

Půjčovna kol v centru Brna

Kola jsou vždy perfektně připravena a seřízena. Půjčujeme i elektrokola, elektrokoloběžky či dětské vozíky.

Město Studénka - město s tradicí výroby železničních vagónů

Město Studénka - město s tradicí výroby železničních vagónů

Nejmladším městem okresu Nový Jičín je město Studénka. Leží v chráněné krajinné oblasti Poodří. Právě řeka Odra s přirozenými meandry tvoří krásné přírodní okolí s jedinečnou flórou a faunou. Město se pyšní tradiční výrobou železničních vagonů.

Multifunkční Kalich Arena v Litoměřicích

Multifunkční Kalich Arena v Litoměřicích

Město Litoměřice nabízí bohaté sportovní i kulturní vyžití. V okolí je budována rozsáhlá síť cyklostezek, využít můžete pěší výlety i lodní výletní dopravu a vodní sporty na řekách Labe a Ohře. Nově zde otevřeli víceúčelovou sportovní halu, která nabízí řadu sportovních aktivit pod střechou.

Údolí řeky Doubravy u Chotěboře

Údolí řeky Doubravy u Chotěboře

Přírodní rezervace Údolí Doubravy je nejcennějším územím jižní části chráněné krajinné oblasti Železných hor. Úzký, strmý kaňon řeky Doubravy je zmenšeným obrazem obřích kaňonů nacházejících se jinde ve světě. Údolí je však neméně krásné, romantické a tajuplné.

Ada restaurant

Ada restaurant

Příjemná a stylová restaurace v hotelu Hoffmeister & Spa nabízí moderní zážitkovou kuchyni.

Vodopády Bílé Opavy - kouzlo přírody Jeseníků

Vodopády Bílé Opavy - kouzlo přírody Jeseníků

Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd a nejpůsobivějším místem v pohoří Jeseníků.

Dobrovické muzeum plné cukru i lihu

Dobrovické muzeum plné cukru i lihu

Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice připravilo pro návštěvníky čtyři expozice ve třech prohlídkových okruzích, které je možné kombinovat.

Penzion Slatina

Penzion Slatina

Celoroční ubytování pro rodiny, turisty, školy, školky, ozdravné pobyty a firemní akce.

Dům z modrého kamene v Kosteleckých Horkách

Dům z modrého kamene v Kosteleckých Horkách

Tradiční poloroubený dům s celoroubenou sýpkou, Dům z modrého kamene (dříve Sládkův statek) ve staré části obce Kostelecké Horky, je po letech chátrání rekonstruován prací dobrovolníků z ČR i zemí celého světa v rámci víkendových akcí a zejména krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů.

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře - světově uznávaného výtvarníka a básníka.

Skalní obydlí ve Zderazi

Skalní obydlí ve Zderazi

Poznejte život v pískovcové skále. Unikátní pískovcové obydlí a sklepy v malebné vesničce Zderaz sloužilo nemajetným občanům k bydlení ještě v 19. století. K vidění jsou dva skalní byty, v jednom je umístěna expozice fotografií mapující všechny dochované sklepy v obci.

In-line dráha v Mladé Boleslavi

In-line dráha v Mladé Boleslavi

V Mladé Boleslavi je na městském stadionu přístupná in-line dráha pro všechny věkové kategorie. Vstup na in-line dráhu je možný v letním období i v zimním období. K dispozici jsou i dvě nová petangová hřiště u sportovní haly.

Za cykloturistikou i vínem do Znojma

Za cykloturistikou i vínem do Znojma

Penzion U Mikuláše bratrů Pátých - Cyklopenzion vám poskytne potřebné zázemí pro výlety nejen na kole po Podyjí. Vyjíďku pak můžete zakončit v kavárně s vinotékou.

Třebíčský židovský hřbitov

Třebíčský židovský hřbitov

Na židovském hřbitově se nachází spousta rozličných náhrobků dokumentujících svým výtvarným pojetím vývoj židovského náhrobního kamene až do 40. let 20. století ve všech rozmanitých formách, od renesance přes baroko, až po klasicismus.

Kurzy pro těhotné a maminky s dětmi v Tišnově

Kurzy pro těhotné a maminky s dětmi v Tišnově

Předporodní kurzy, cvičení pro těhotné, laktační poradenství, kurzy znakové řeči pro batolata Programu Baby Signs.

Kořenářství U Salvátora v Praze

Kořenářství U Salvátora v Praze

Už přes čtyřicet let funguje v centru Prahy vyhlášený krámek s kořením U Salvátora. Každý rok se v něm prodají zhruba čtyři tuny koření. Přivonět si k tajuplné exotice či chuti české kuchyně můžete také vy, pokud zavítáte do Starého Města v Praze.

Jezdecké stezky na jihu Čech

Jezdecké stezky na jihu Čech

Jižní Čechy mají nejhustší síť stezek v České republice. Jezdci na koních mohou v jižních Čechách využít na 1000 kilometrů značených jezdeckých stezek. Trasy, které propojují celý region, vedou zajímavou krajinou a vyhýbají se terénům, které nejsou vhodné pro koně.

Železniční muzeum v Rokytnici

Železniční muzeum v Rokytnici

V bývalé výtopně parních lokomotiv v Rokytnici je pro veřejnost otevřena expozice věnovaná historii železnice v regionu, ale především železniční trati Doudleby - Vamberk – Rokytnice.

Dopřejte si relax a blahodárné účinky masáží v Třinci

Dopřejte si relax a blahodárné účinky masáží v Třinci

Ajurvédská masáž Garshan, masáž lávovými kameny, lymfodrenáž a anticelulitidní zeštíhlující masáž další.

Jízda na koni a vyjížďky do přírody v okolí Králického Sněžníku

Jízda na koni a vyjížďky do přírody v okolí Králického Sněžníku

Poskytujeme výuku jízdy na koni pro děti i dospělé, povození, vyjížďky do přírody, prázdninové pobyty u koní pro děti a jiné.

Helotour - vyhlídkové lety vrtulníkem z letiště Hosín

Helotour - vyhlídkové lety vrtulníkem z letiště Hosín

Už jste někdy viděli dům, ve kterém bydlíte, z výšky? Nebo vaše oblíbené místo v jižních Čechách? Využijte vyhlídkových letů vrtulníkem z letiště Hosín.

PuJaMi - motokáry, čtyřkolky, motokros

PuJaMi - motokáry, čtyřkolky, motokros

Půjčovna, servis, prodej v Rychnově nad Kněžnou. Rozlohou největší půjčovna v ČR. V areálu je motokárová, čtyřkolková a motokrosová dráha na jednom místě. Půjčíme vám nejsilnější motokáry 340ccm, dále motokáry 200ccm a motokáry pro malé děti poháněné spalovacím motorem.

Rodeo na divoké vodě v Plzni

Rodeo na divoké vodě v Plzni

Nové sportoviště pro jednu z nejmladších vodáckých disciplín - rodeo na divoké vodě – můžete vyzkoušet v Plzni. Tzv. playspot Kalikovák najdete na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna.