Úvod > Aktuality > Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek
Lázne totiž rozšírily a zkvalitnily nabídku pobytu
Životní styl

Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek

  • Vydáno10. března 2014
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku nabídnou v nové sezóně 2013 řadu novinek – lázně totiž rozšířily a zkvalitnily nabídku pobytů nejen pro klienty zdravotních pojišťoven, ale také pro samoplátce.
Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinekLéčba v Priessnitzovách léčebných lázních se zaměřuje na 28 léčebných indikací. V nadcházející lázeňské sezoně je připraveno několik novinek mezi wellness procedurami. Například unikátní konopná kúra, chmelová kúra  nebo kokosové kúra. 

Slavnosti zahájení lázeňské sezony 2014 v Jeseníku propuknou 16. května a budou probíhat do neděle 18. května 2014. A věřte, že se máte na co těšit. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v areálu lázní.

Priessnitzovy léčebné lázně zasazené na úpatí Rychlebských hor s výhledy k hřebenům Pradědovy říše jsou jako stvořené pro aktivní turistiku a outdoorové aktivity všeho druhu. Nejen proto na vás od letošního roku v Priessnitzových lázních čeká nově flotila koloběžek a elektrokol, které si budete moci vypůjčit v lázeňském informačním centru.

Rychlebské stezky se staly absolutním vítězem soutěže DestinaCZe 2013, pořádanou agenturou CzechToursim. Letos budou mít bikeři příležitost si své nenadálé bolístky regenerovat třeba přímo v unikátním venkovním Balneoparku. V létě bude otevřena cyklistická stezka spojující tento bikový ráj s prvními vodoléčebnými lázněmi světa.

Nový Fitness park Priessnitz bude kombinovat aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Od května se tedy můžete těšit na posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped. 

Priessnitzovy léčebné lázně do sezony 2014 vstupují s lázeňským vláčkem. První zahoukání a pomyslný obláček páry se nad jesenickými lázněmi vznesl už v říjnu 2013, nicméně svoji první plnohodnotnou sezonu zahájí až letos. Vláček Lázeňáček bude nejen děti vozit po lázeňské promenádě, kolonádě či Balneoparku, ale také do Jeseníku a zpět

Vláček Lázeňáček vás sveze až do JeseníkuMístem, které je jedinečné v obohacování atmosféry důležitými biogenními prvky, je přírodní bylinkové inhalatorium, které letos rozkvete do svého prvního vegetačního období. Tento lázeňský poklad svým charakterem připomíná staré barokní zahrady a vůněmi levandule, máty, růží či meduňky zahrady našich babiček i slunnou Provence. A nejen to! Víte, jak žijí ježci, netopýři nebo broučci? V inhalatoriu objevíte hmyzí hotel, ježkovník, ptačí i netopýří budky.

Priessnitzovy léčebné lázně se nejenže specializují také na dětskou léčbu, ale stále častěji jsou vyhledávaným místem rodinných dovolených. Proto postupně vzniká speciální program „Veselé lázně“, který malým návštěvníkům vychází vstříc nejen v sestavení lázeňských procedur, ale také v organizování volného času a možností volnočasových aktivit.
Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

Vydejte se po nejkrásnější tuzemské železniční dráze po stopách Aloise Nebela. Cesta začíná ve známém železničním uzlu Zábřeh na Moravě a pokračuje jednotlivými zastávkami až do Zlatých Hor.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník je nejstarší rezervací na Moravě, vyhlášenou na tehdejším panství Lichtenštejnů již v roce 1903. Rezervace zaujímá vrcholové partie a SZ hřebene Hrubého Jeseníku od trojmezí po Obří skály. Zahrnuje vrcholy Vozka, Keprník a Šerák.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Další aktuality

Na hradě Bouzov si prohlédnete během března speciální zimní okruh

Hrad Bouzov se pečlivě připravil na novou sezónu, kterou otevírají březnové Zimní prohlídky už v pátek 1. března 2024. Trasa bude přístupná každý všední den v 11:00 a 13:00 hodin. O víkendu je v provozu od 10:00 do 14:00 hodin.
Olomoucký kraj | Památky

Hrad Šternberk zahajuje o víkendu novou sezónu

Po krátké zimní přestávce se již v březnu otevírají brány hradu Šternberk na Moravě. Otevřeno bude od soboty 2. 3. 2024. Pro návštěvníky na hradě připravují na každou sobotu pravidelné prohlídky I. a II. okruhu, které jsou k dispozici od 10 do 15 hodin. Základní okruh "Šlechtické reprezentační prostory" zahrnuje prohlídku prvního patra hradu a nově také kuchyně. Druhý okruh nazvaný „Život na šlechtickém sídle“, vezme zájemce do pokojů na druhém patře hradu, kam patří např. Dámský salón, Lovecký pokoj nebo Velká jídelna.
Olomoucký kraj | Památky

Helfštýn otvírá o březnových víkendech brány hradu

Od března můžete opět navštívit středověký hrad Helfštýn, který víkend nabízí možnost obdivovat jeho prostory. Od 2. března 2024 bude na hradě otevřeno vždy o víkendech, a to od 9:00 do 16:00 hodin.
Olomoucký kraj | Památky

Duchovní Olomouc: tipy na spirituální cesty za chrámy a kostely do hanácké metropole

Olomouc je po Praze nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v ČR. Jen pár kroků od Horního náměstí se tyčí výjimečná stavba gotického kostela sv. Mořice, která se pyšní jedněmi z největších varhan v Evropě. Mezi Horním a Dolním náměstím se můžete proplétat romantickými uličkami, kde narazíte na kostel sv. Michala s trojící barokních kopulí dotvářejících charakteristické panorama města nebo kapli sv. Jana Sarkandra, kde byl na místě původní věznice umučen kněz Jan Sarkander. V Dómské ulici spatříte monumentální novogotickou katedrálu sv. Václava a areál bývalého přemyslovského paláce, kde nyní sídlí Arcidiecézní muzeum. Nedaleko Václavského náměstí stojí také Arcibiskupský palác, který je jediným veřejnosti zpřístupněným sídlem arcibiskupa ve střední Evropě.
Olomoucký kraj | Památky

Lyžování v Jeseníkách: tipy z lyžařských areálů, kde si sjezdovky ještě užijete

Chystáte se na víkend, jarní prázdniny anebo zimní dovolenou do Jeseníků? Pak si s sebou určitě přibalte sjezdovou výbavu. I když to na mnohých místech Česka vypadá spíše na jarní vycházky, v Jeseníkách se stále zima drží a zdejší skiareály vás svou na své sjezdovky. Kam se vydat na svah vám poradí Kudy z nudy.
Olomoucký kraj | Zimní sporty

Česko ve filmu: Kladivo na čarodějnice, nejtemnější film režiséra Otakara Vávry

Jedním z nejznámějších filmů režiséra Otakara Vávry je Kladivo na čarodějnice z roku 1969, dramatická rekonstrukce průběhu čarodějnických procesů ve Velkých Losinách koncem 17. století podle románu Václava Kaplického. Film byl alegorií na politické procesy padesátých let a až do sametové revoluce 1989 se nesměl veřejně promítat.
Olomoucký kraj | Zážitky

Jarní prázdniny a zima v Jeseníkách a Rychlebských horách: lesní bar, lyžování a zážitky s dětmi

Chystáte se na jarní prázdniny podniknout výlet či dovolenou v severní části Jeseníků? Skvělá volba – kromě sjezdovek tam totiž objevíte spousty zajímavých míst a akcí, které váš pobyt zpestří. Inspiraci, kam vyrazit, vám přináší Kudy z nudy.
Olomoucký kraj | Životní styl

Malí navštěvníci se v Pradědově dětském muzeu o jarních prázdninách rozhodně nenudí

Dětská vesnička nabízí milion a jednu hru... na kuchaře, na doktora, na ježibabku, hokynáře i hospodského. Vejděte na náves a žijte životy obyvatel každého jesenického domečku. Ochutnejte regionální potraviny a speciality v samoobslužné kavárničce a zaplaťte do prasátka zlaťáky.
Olomoucký kraj | Zážitky