Úvod > Aktuality > Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek
Lázne totiž rozšírily a zkvalitnily nabídku pobytu
"> Lázne totiž rozšírily a zkvalitnily nabídku pobytu "> Samoplátci mohou využít Medical wellness pobyty "> Využít lze také mimorádnou jarní nabídku
Životní styl

Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek

  • Vydáno10. března 2014
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku nabídnou v nové sezóně 2013 řadu novinek – lázně totiž rozšířily a zkvalitnily nabídku pobytů nejen pro klienty zdravotních pojišťoven, ale také pro samoplátce.
Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinekLéčba v Priessnitzovách léčebných lázních se zaměřuje na 28 léčebných indikací. V nadcházející lázeňské sezoně je připraveno několik novinek mezi wellness procedurami. Například unikátní konopná kúra, chmelová kúra  nebo kokosové kúra. 

Slavnosti zahájení lázeňské sezony 2014 v Jeseníku propuknou 16. května a budou probíhat do neděle 18. května 2014. A věřte, že se máte na co těšit. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v areálu lázní.

Priessnitzovy léčebné lázně zasazené na úpatí Rychlebských hor s výhledy k hřebenům Pradědovy říše jsou jako stvořené pro aktivní turistiku a outdoorové aktivity všeho druhu. Nejen proto na vás od letošního roku v Priessnitzových lázních čeká nově flotila koloběžek a elektrokol, které si budete moci vypůjčit v lázeňském informačním centru.

Rychlebské stezky se staly absolutním vítězem soutěže DestinaCZe 2013, pořádanou agenturou CzechToursim. Letos budou mít bikeři příležitost si své nenadálé bolístky regenerovat třeba přímo v unikátním venkovním Balneoparku. V létě bude otevřena cyklistická stezka spojující tento bikový ráj s prvními vodoléčebnými lázněmi světa.

Nový Fitness park Priessnitz bude kombinovat aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Od května se tedy můžete těšit na posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped. 

Priessnitzovy léčebné lázně do sezony 2014 vstupují s lázeňským vláčkem. První zahoukání a pomyslný obláček páry se nad jesenickými lázněmi vznesl už v říjnu 2013, nicméně svoji první plnohodnotnou sezonu zahájí až letos. Vláček Lázeňáček bude nejen děti vozit po lázeňské promenádě, kolonádě či Balneoparku, ale také do Jeseníku a zpětVláček Lázeňáček vás sveze až do Jeseníku

Místem, které je jedinečné v obohacování atmosféry důležitými biogenními prvky, je přírodní bylinkové inhalatorium, které letos rozkvete do svého prvního vegetačního období. Tento lázeňský poklad svým charakterem připomíná staré barokní zahrady a vůněmi levandule, máty, růží či meduňky zahrady našich babiček i slunnou Provence. A nejen to! Víte, jak žijí ježci, netopýři nebo broučci? V inhalatoriu objevíte hmyzí hotel, ježkovník, ptačí i netopýří budky.

Priessnitzovy léčebné lázně se nejenže specializují také na dětskou léčbu, ale stále častěji jsou vyhledávaným místem rodinných dovolených. Proto postupně vzniká speciální program „Veselé lázně“, který malým návštěvníkům vychází vstříc nejen v sestavení lázeňských procedur, ale také v organizování volného času a možností volnočasových aktivit.
S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

Vydejte se po nejkrásnější tuzemské železniční dráze po stopách Aloise Nebela. Cesta začíná ve známém železničním uzlu Zábřeh na Moravě a pokračuje jednotlivými zastávkami až do Zlatých Hor.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník je nejstarší rezervací na Moravě, vyhlášenou na tehdejším panství Lichtenštejnů již v roce 1903. Rezervace zaujímá vrcholové partie a SZ hřebene Hrubého Jeseníku od trojmezí po Obří skály. Zahrnuje vrcholy Vozka, Keprník a Šerák.