ÚvodAktualityNová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek
Lázne totiž rozšírily a zkvalitnily nabídku pobytu
Životní styl

Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinek

  • 10. března 2014
Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku nabídnou v nové sezóně 2013 řadu novinek – lázně totiž rozšířily a zkvalitnily nabídku pobytů nejen pro klienty zdravotních pojišťoven, ale také pro samoplátce.
Nová sezóna v lázních Jeseník přinese řadu novinekLéčba v Priessnitzovách léčebných lázních se zaměřuje na 28 léčebných indikací. V nadcházející lázeňské sezoně je připraveno několik novinek mezi wellness procedurami. Například unikátní konopná kúra, chmelová kúra  nebo kokosové kúra. 

Slavnosti zahájení lázeňské sezony 2014 v Jeseníku propuknou 16. května a budou probíhat do neděle 18. května 2014. A věřte, že se máte na co těšit. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v areálu lázní.

Priessnitzovy léčebné lázně zasazené na úpatí Rychlebských hor s výhledy k hřebenům Pradědovy říše jsou jako stvořené pro aktivní turistiku a outdoorové aktivity všeho druhu. Nejen proto na vás od letošního roku v Priessnitzových lázních čeká nově flotila koloběžek a elektrokol, které si budete moci vypůjčit v lázeňském informačním centru.

Rychlebské stezky se staly absolutním vítězem soutěže DestinaCZe 2013, pořádanou agenturou CzechToursim. Letos budou mít bikeři příležitost si své nenadálé bolístky regenerovat třeba přímo v unikátním venkovním Balneoparku. V létě bude otevřena cyklistická stezka spojující tento bikový ráj s prvními vodoléčebnými lázněmi světa.

Nový Fitness park Priessnitz bude kombinovat aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Od května se tedy můžete těšit na posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped. 

Priessnitzovy léčebné lázně do sezony 2014 vstupují s lázeňským vláčkem. První zahoukání a pomyslný obláček páry se nad jesenickými lázněmi vznesl už v říjnu 2013, nicméně svoji první plnohodnotnou sezonu zahájí až letos. Vláček Lázeňáček bude nejen děti vozit po lázeňské promenádě, kolonádě či Balneoparku, ale také do Jeseníku a zpět

Vláček Lázeňáček vás sveze až do JeseníkuMístem, které je jedinečné v obohacování atmosféry důležitými biogenními prvky, je přírodní bylinkové inhalatorium, které letos rozkvete do svého prvního vegetačního období. Tento lázeňský poklad svým charakterem připomíná staré barokní zahrady a vůněmi levandule, máty, růží či meduňky zahrady našich babiček i slunnou Provence. A nejen to! Víte, jak žijí ježci, netopýři nebo broučci? V inhalatoriu objevíte hmyzí hotel, ježkovník, ptačí i netopýří budky.

Priessnitzovy léčebné lázně se nejenže specializují také na dětskou léčbu, ale stále častěji jsou vyhledávaným místem rodinných dovolených. Proto postupně vzniká speciální program „Veselé lázně“, který malým návštěvníkům vychází vstříc nejen v sestavení lázeňských procedur, ale také v organizování volného času a možností volnočasových aktivit.
Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník Lázně a wellness

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách Zážitky

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

Vydejte se po nejkrásnější tuzemské železniční dráze po stopách Aloise Nebela. Cesta začíná ve známém železničním uzlu Zábřeh na Moravě a pokračuje jednotlivými zastávkami až do Zlatých Hor.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku Příroda

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník je nejstarší rezervací na Moravě, vyhlášenou na tehdejším panství Lichtenštejnů již v roce 1903. Rezervace zaujímá vrcholové partie a SZ hřebene Hrubého Jeseníku od trojmezí po Obří skály. Zahrnuje vrcholy Vozka, Keprník a Šerák.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky Letní sporty

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Další aktuality

Kde se zabavit, když v Jeseníkách prší? Vyzkoušejte tipy pro rodinnou dovolenou

Poraďte, co navštívit v Jeseníkách při dešti? Něco zajímavého vevnitř, jsme tu autem a dojedeme kamkoliv, píší nešťastní výletníci na nejrůznějších sítích. Že je v takovém případě každá rada drahá? Ne pro portál Kudy z nudy; předpovědi počasí sice měnit neumíme, ale zajímavá místa venku i pod střechou známe skvěle.
24. červenec 2024 17:00
Zážitky, Olomoucký kraj

Olomouc žije flamenkem! Vychutnejte si Španělsko s Colores Flamencos

Za pravou španělskou atmosférou nemusíte cestovat tisíce kilometrů. S multižánrovým festivalem Colores Flamencos, který se koná od 25. do 28. července 2024, ji zažijete přímo v centru Olomouce. Čekají vás roztančená olomoucká náměstí, flamencové workshopy, koncerty, gastronomické večery a famózní galavečer. Virtuózní kytarista Pedro Navarro vystoupí na festivalu Colores ve svém představení Sueño Flamenco spolu s flamenkovými tanečnicemi Mamén Baños a Aidou Larou. Na kytaru a perkuse ho doprovodí Lluís Castañ a Kevin Muñoz. Jako vždy se můžete těšit na skvělou paellu, úžasná vína a také vystoupení umělců.
23. červenec 2024 7:58
Zážitky, Olomoucký kraj

Rytíři u hradu Bouzova pořádají přes léto turnaje na koních

Hrad Bouzov chysá po celou sezónu 2024 velmi zajímavé akce. V létě jsou všichni milovníci středověku a rytířského způsobu života zváni na kolbiště v hradním parku. Právě tam probíhají každý den představen středověkého divadla Traken, které vás přenese do období středověkých turnajů a rytířských klání v humorně laděném představení. Těšte se na rytířve zbroji, jezdecké dovednosti a souboje dřevců.
21. červenec 2024 6:00
Zážitky, Olomoucký kraj

Víte, co je Josefkol? V Čechách pod Kosířem proběhne sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického

V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se již pravidelně jednou za rok koná setkání nejlepších řemeslníků z celé České republiky. O víkendu 20. a 21. července 2024 v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem uvidíte stavitele kočárů, mistry opratí, sokolnické umění anebo kaskadérský program.
18. červenec 2024 10:33
Letní sporty, Olomoucký kraj

Hanácký skanzen Příkazy zve na lidová řemesla a tradiční žně

Areál Kameníčkova gruntu a přilehlých stodol, které jsou součástí Hanáckého muzea v přírodě v Příkazech na Olomoucku, ožije v sobotu 13. a 27. července 2024 tesařským řemeslem a žňovými pracemi. Přijďte do Hanáckého muzea v přírodě zažít tradiční lidové práce v autentickém prostředí hanáckého gruntu.
11. červenec 2024 12:00
Kultura, Olomoucký kraj

Česko mezi řádky: Poslední vlak z Frývaldova, Jeseník a Věra Sládková

Seriál Vlak dětství a naděje jste možná viděli opakovaně, ale znáte také jeho knižní předlohu? Věra Sládková (1927–2006) nazvala svůj triptych o složitém dospívání mladé dívky v období protektorátu Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla a Dítě svoboděnky.
11. červenec 2024 10:50
Kultura, Olomoucký kraj

Sváteční program s historickým tržištěm připravili na Helfštýně

Červencový prodloužený víkend 5. až 7. 7. 2024 bude na Helfštýně patřit pouti, řemeslníkům, soutěžím a bohatému doprovodnému programu. Těšte se na hudební a divadelní vystoupení, řemesela a výtvarné dílny.
4. červenec 2024 15:00
Památky, Olomoucký kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat v Olomouckém kraji

Léto zve ke koupání a pokud je vaší domovinou Olomoucký kraj anebo jste sem zavítali jako turisté, určitě přivítáte v horkých dnech zajímavé tipy na místa, kde se dá skvěle vykoupat. Kudy z nudy má pro vás tipy na koupaliště, akvaparky ale i na osvěžující vodu v zatopených lomech. Užijte si příjemný den u vody!
4. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Olomoucký kraj