Úvod > Aktuality > Přivítejte jaro s dinosaury – nová sezóna je v plném proudu!
Zážitky

Přivítejte jaro s dinosaury – nová sezóna je v plném proudu!

  • Vydáno17. dubna 2022
Je tu jaro a s ním se jako každý rok otevírají brány do druhohor ve všech z pěti DinoParků v České republice. Děti i dospělé vezmou na dobrodružnou cestu do druhohor – ocitnou se mezi statickými i robotickými modely dinosaurů v životních velikostech a v přírodních dekoracích, navštíví dětské atrakce i naučné stezky.
DinoparkDinoParky vstupují do sezóny 2022 s novými zážitky! Znovu se tak otevírá možnost vydat se na dobrodružnou cestu do druhohor mezi statické i robotické ozvučené modely dinosaurů v životních velikostech v přírodních dekoracích, s dětskými atrakcemi i naučnými stezkami.

DinoParky každoročně připravují novinky v podobě nových modelů a scén, ale i netradičních herních a zábavných prvků. Nejmenší, malí i velcí návštěvníci najdou v DinoParku to, co je právě baví a zajímá. DinoPark poskytuje dětem zábavu, ale i poznání. V každém parku je umístěno 3D Kino s trojrozměrným filmem vyrobeným speciálně pro DinoPark. Vstupné do kina je obsaženo v ceně vstupenky do DinoParku. Zkrátka DinoPary jsou ideální pro rodinný výlet.
 

Apatosaurus v plzeňském dinoparku

Dinopark PlzeňDinoPark v horní části Zoo Plzeň láká na model Argentinosaura. Třicet metrů vysoký dinosaurus je opravdu jen těžko k přehlédnutí – jedná se o největší robotický model, který se kdy v DinoParku zabydlel. Přijďte se na oživlého velikána podívat a vyfotit se s ním! Najdete zde také obrovitý model Apatosaura, pod který se schová celá mateřská školka.

V jedinečném 3D kině se bude promítá film Fino Dino & Dina Mina. Vstupné na film se neplatí a je obsaženo v ceně vstupenky. Mimo něj na vás čeká také nejfotografovanější model ze všech – oblíbený T-Rex. Z vyhlídky u Bronchiosaura budete mít celou Plzeň jako na dlani. V plzeňském lesoparku s dinosaury nechybí ani jezírko s vodopádem.


Burianosaurus na pražské Harfě

burianosaurusPo zimní přestávce se také otevřela brána do druhohor na střeše Galerie Harfa a unikátní zábavní DinoPark Harfa Praha tak vstoupil do své již deváté sezóny. Pražský dinopark je prozatím jediný, kde můžete spatřit unikátního Burianosaura augustaie na vlastní oči. Pozůstatky prvního českého dinosaura byly nalezeny v roce 2003 na Kutnohorsku.

Dále vás tu překvapí 11 metrů vysoký Therizinosaurus, dvojce robotických Tyrannosaurů a děti ocení prolézačky a v horkých dnech i mlhostrom. Unikátem světového významu je od roku 2006 v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wollemia nobilis. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 miliony lety.


Argentinosaurus a DinoBike ve Vyškově

DinoBike_Vyskov_03.JPGDinoParku Vyškov láká na nezapomenutelnou jízdu DinoExpresem, 311 m dlouhou lanovku DinoBike, obrovitého Quetzalcoatluse s hnízdem, Megalosaura i 30m vysokého Argentinosaura. Děti určitě ocení i pohled na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky nebo možnost odhalit v Paleontologickém hřišti ukrytou kostru pravěkého tvora.

DinoBike zase nabízí odvážným projížďku nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11 m. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů má délku 312 metrů a může se na ní současně pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou. Park je součástí vyškovského Zooparku a je přístupný pouze přes něj z centra Vyškova. Stejně jako v předchozích sezónách i letos vás ze zoo k dinosaurům a zpět sveze oblíbený speciální silniční vláček DinoExpres. V dubnu je DinoPark otevřen pouze o víkendech a velikonočních svátcích, od května pak denně.
 

Nová sezóna v Ostravě – největším dinoparku v ČR

Dinopark OstravaNová sezóna začala také v DinoParku Ostrava. A právě v Ostravě se nachází vůbec největší Dinopark v ČR! Také zde letos potkáte nového 30metrového Argentinosaura.

Do Dinoparku vás sveze DinoExpres, který vás i letos zaveze do míst, kam byste se pěšky mezi dinosaury báli a skutečným unikátem je průjezd kolem 12m vysoké druhohorní sopky, která se ukáže v celé své síle. Stejně jako v minulých sezónách i letos mohou návštěvníci zavítat do 3D kina s panoramatickým filmem. V květnu se otevře také oblíbená Dětská mini Zoo, do které si budou moci děti přijít pohladit mláďata domácích zvířat. Dětmi oblíbené je také DinoBludiště, stezka hbitých Deinonychů. DinoPark Ostrava je umístěn na pomezí Orlové a Doubravy, 10 km od Ostravy. Do konce dubna je otevřeno jen o víkendech a svátcích, od května pak denně.
 

Krytý DinoPark v Liberci

dino-liberec.jpgJediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit Nákupní galerii Plaza Liberec. Díky zázemí obchodního centra mohou provozovatelé naplno použít speciální efekty v míře, jaká nemá u ostatní čtyř českých DinoParků obdoby. Jde například o umělou mlhu, která stoupá z pravěké bažiny, tropický déšť nebo laserová světla.

Navštívit můžete také DinoAquarium – v jedinečném 4D kině se speciálně vyrobeným panoramatickým filmem se stanete součástí příběhu a podíváte se pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.
DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží například nosorožci indičtí, Království jedu nebo Svět v podzemí. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Další aktuality

Už jste se svezli vánoční tramvají, trolejbusem nebo ektrobusem?

Tak jako každý rok, i letos vyjely v mnoha městech speciálně vyzdobené vánoční tramvaje. V adventním a vánočním čase vnášejí nejen do Brna, Plzně nebo Prahy veselou atmosféru, která přináší radost dětem i dospělým. Přehled vozů MHD, které se převlékly do slavnostních světelných šatů, vám přináší portál Kudy z nudy.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2023, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.12. – 10.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023, Osvětlený dům v Libišanech, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Přírodovědecké sbírky a preparáty: sbírky, kuriozity a zvířecí celebrity

Kuriozity, zajímavosti i skvělé tipy na výlety s malými dětmi, to všechno jsou zoologické sbírky plné vycpanin. S Kudy z nudy vás pozveme na výlet tam, kde si prohlédnete největší kolekce sbírky vycpaných a preparovaných zvířat a loveckých trofejí, a představíme vám i příběhy, které nejznámější vycpaná zvířata provází.
Zážitky

Setkejte se s Mikulášem aneb tipy pro rodiny s dětmi

Šestého prosince slaví svátek Mikuláš. V předvečer svých jmenin, 5. prosince, přichází svatý Mikuláš se svým doprovodem, aby navštívil všechny děti. Vezměte svoje ratolesti na večerní procházku – v ulicích budete potkávat Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Mikuláš rozdává hodným dětem sladkosti a drobné dárky, čert dává těm zlobivým brambory nebo uhlí. Aby se děti tolik nebály, přimlouvá se u Mikuláše anděl.
Zážitky

Šťastné a udržitelné! Navštivte udržitelné vánoční trhy

Vůně svařeného vína, vánoční atmosféra, koledy, výzdoba a světýlka. Kdo by alespoň jednou za rok nenavštívil vánoční trhy? Ty letošní jsou již v plném proudu. Řada z nich zařadila prvky udržitelnosti a vy tak můžete během nejkrásnějších svátků v roce minimalizovat dopad na životní prostředí.
Zážitky

Výlety za venkovními betlémy a vánoční atmosférou

Máte chuť udělat si hezký výlet za tradičními i netradičními betlémy? Vyrazte za nimi do plenéru! Pěkným zážitkem bude procházka ke skalnímu betlému v Kuksu, betlémům v Písku, k návštěvě láká také oblíbený Jírův betlém v malebném Kryštofově údolí nebo kovový betlém u Uherského Hradiště. Míst, kam se nejen za betlémy vydat, je však mnohem víc.
Zážitky

Trendy Vánoce: Sedm výletů do míst, kde se vyrábějí tradiční i moderní vánoční ozdoby

Hledání inspirace, zvědavost a touha po seznámení s netradičním řemeslem anebo docela obyčejný nákup nových vánočních ozdob, to všechno vás může přilákat do míst, kde se celý rok vyrábějí tradiční dekorace. Na výlety za křehkou krásou vánočních ozdob zcela tradičních i moderních, podle nejnovějších světových trendů vás zve portál Kudy z nudy.
Zážitky