Úvod > Aktuality > Nová rozhledna na vrchu Velký Kosíř se otevře veřejnosti
Nová rozhledna na vrchu Velký Kosíř se otevře veřejnosti
">
Příroda

Nová rozhledna na vrchu Velký Kosíř se otevře veřejnosti

  • Vydáno14. června 2013
Na vrchu Velký Kosíř u Slatinek na Prostějovsku se 22. června otevře nová nová rozhledna vysoká 28 metrů. Nová rozhledna má kamenný podstavec se zázemím a její tubus je dřevěný. Dřevěnou konstrukci doplní ocelové prvky. Horní plošina je ve výšce 25 metrů.
Z rozhledny se můžete pokochat pohledem na rovinatou Hanou, kopce Drahanské vrchoviny i siluetu Nízkého Jeseníku. Velký Kosíř (441 m n.m.) je dominantou hanácké roviny, nachází se mezi městečky Kostelec na Hané, Čechy pod Kosířem a Slatinice. Je opředen mnoha mýty. V roce 1990 vznikl přírodní park Velký Kosíř.
Naučná stezka Velký Kosíř

Naučná stezka Velký Kosíř

Velký Kosíř se vypíná nad rovinatou krajinou Hané, je ze všech stran zdaleka viditelný a láká k výstupu na vrchol. Naučná stezka Velký Kosíř je dostupná pěšky a na horském kole. Není fyzicky náročná, má charakter rekreační výletní cesty.

Rozhledna Velký Kosíř na Prostějovsku – nejvyšší kopec Hané

Rozhledna Velký Kosíř na Prostějovsku – nejvyšší kopec Hané

Rozhledna stojí na vrcholu Velkého Kosíře (442 m n. m) a vedou na ni stezky ze všech okolních vesnic. Vedle rozhledny je dřevěný přístřešek s ohništěm, kde si můžete za každého počasí odpočinout a opéct špekáčky. Rozhledna je od sezony 2018 opět přístupná.

Další aktuality