Úvod > Aktuality > "Nová expozice v Techmanii ukáže základní fyzikální zákony "
"Nová expozice v Techmanii ukáže základní fyzikální zákony "
">
Zážitky

"Nová expozice v Techmanii ukáže základní fyzikální zákony "

  • Vydáno9. března 2013
"Magnetickou kapalinu, která dokáže téct do kopce, nebo hudební nástroj, na nějž lze hrát bez doteku, a mnoho dalších zajímavých exponátů představuje nová expozice v Techmania Science Center. "
Originální expozice představí magnetickou kapalinu ferrofluid, která dokáže téct do kopce.  Magnetické dělo vystřelující obruče do výšky až dvou metrů ukáže základní fyzikální zákony elektrotechniky, točivé magnetické pole se pak stane základem hravého exponátu s názvem Závod autíček.

Zahrát si můžete na theremin, originální hudební nástroj vynálezce Lva Sergejeviče Těrmena: zajímavý je tím, že se ho při hře vůbec nedotknete! Fascinovat vás bude speciální "LED kostka" a zkrátka rozhodně nepřijdou ani milovníci mašinek...

Expozice RICE střídá v Techmanii populární výstavu věnovanou Centru nových technologií a materiálů (CENTEM). Ta bavila a vzdělávala své diváky zejména v oblasti solární energetiky či laserové techniky.


Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.