!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem

V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem

Vydáno 13. srpna 2019 Zážitky
Cesta za pokladem je zábavná i naučná hra v parku zámku Hořoovice pro děti v doprovodu rodičů. Hra spočívá v tom, že děti plní úkoly na místech, která naleznou podle speciálního plánku, který je k zakoupení v pokladně. Po splnění všech úkolů získají tajný kód, pomocí kterého se dostanou k pokladu v zámeckém sklepení. Hrát je možné v běžné otevírací době zámku.
Zámek HořoviceZámecká hra Cesta za pokladem spočívá v tom, že děti plní úkoly na místech, která naleznou v parku zámku Hořovice podle speciálního plánku, který si koupí v pokladně zámku. Jakmile splní všechny úkoly, získají tajný kód, pomocí něhož se pak dostanou k pokladu v zámeckém sklepení. Zkoušet štěstí mohou až do 31. října vždy od 10 do 16 hodin. Mapa stojí čtyřicet korun.

do konce prázdnin se mohou děti vydat na zámek na návštěvu u princezny Verunky. Zábavná a interaktivní prohlídka je vhodná pro děti ve věku 3 až 8 let, ty si mohou během prohlídky vyzkoušet královskou korunu, trůn i korunku princezny a zároveň budou dostávat drobné úkoly a otázky. Výklad nezahrnuje odborné informace o dějinách zámku, dospělí jsou pouze jako doprovod. Princezna Verunka se na děti těší v červenci a srpnu vždy o víkendu v 10:15 a 14:15 hodin, délka prohlídky je cca 30 minut. Vstupné stojí 80 Kč.
Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Cesta za pokladem v zámeckém parku Hořovice - zahájení odloženo

Cesta za pokladem v zámeckém parku Hořovice - zahájení odloženo

Zábavná i naučná hra v parku pro děti v doprovodu rodičů.

Návštěva u princezny Verunky na zámku v Hořovicích

Návštěva u princezny Verunky na zámku v Hořovicích

Návštěva u princezny Verunky je zábavná a interaktivní prohlídka pro děti ve věku 3 až 8 let, ty si mohou během prohlídky vyzkoušet královskou korunu, trůn i korunku princezny a zároveň budou dostávat drobné úkoly a otázky.

Další aktuality