Úvod > Aktuality > V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem
V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem
"> "> "> "> ">
Zážitky

V zámeckém parku Hořovice si projdete cestu za pokladem

  • Vydáno28. srpna 2021
Cesta za pokladem je zábavná i naučná hra v parku zámku Hořoovice pro děti v doprovodu rodičů. Hra spočívá v tom, že děti plní úkoly na místech, která naleznou podle speciálního plánku, který je k zakoupení v pokladně. Po splnění všech úkolů získají tajný kód, pomocí kterého se dostanou k pokladu v zámeckém sklepení. Hrát je možné v běžné otevírací době zámku.
Zámek HořoviceZámecká hra Cesta za pokladem spočívá v tom, že děti plní úkoly na místech, která naleznou v parku zámku Hořovice podle speciálního plánku, který si koupí v pokladně zámku. Jakmile splní všechny úkoly, získají tajný kód, pomocí něhož se pak dostanou k pokladu v zámeckém sklepení. Zkoušet štěstí mohou až do 31. října vždy od 10 do 16 hodin. Mapa stojí čtyřicet korun.

Zámek HořoviceMalí návštěvníci se mohou podívat do zámku na Hry a hračky malých aristokratů. Nachází se nově v prostorých bývalé zámecké kuchyně, které dají často velmi vzácným exponátům ten pravý lesk a zaslouženou pozornost. Výstava není určena výhradně pro děti. I dospělí si jistě přijdou na své a zavzpomínají na milé vzpomínky ze svého dětství, protože v každém z nás zůstává kousek dítěte. Během prohlídky si prohlédnete hračky určené jak pro šlechtu, tak i pro běžné měšťanské děti. Vtupné stojí 60 Kč, pro děti a seniory 50 Kč.

Kromě toho se mohou dospělí vydat na zámek na výstavu "Zámek za totáče". Přehlídka fotografií z doby nedávné mapuje stav a podobu zámeckého areálu v době, kdy připomínal dům hrůzy. Součástí výstavy je projekce sestřihu televizních snímků, natočených v době totality na zámku. Výstavu si můžete prohlédnout zdarma ve volně přístupných prostorách v přízemí a kavárně. Vstup na výstavu je volný.
Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice – půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v roce 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.