Úvod > Aktuality > Nosorožčí slečna v plzeňské zoo přijímá první návštěvy
Nosorožčí slečna v plzeňské zoo přijímá první návštěvy
">
Příroda

Nosorožčí slečna v plzeňské zoo přijímá první návštěvy

  • Vydáno4. března 2017
Že jste ještě neviděli nosorožčí mládě? V plzeňské ZOO máte jedinečnou příležitost. Bude tomu totiž necelý měsíc, kdy se místní rodinka nosorožce indického rozrostla o nového člena. Malá nosorožčí slečna bude pokřtěna během první poloviny letošního roku, ale už nyní se ví, že se bude jmenovat Růženka. Po krátké aklimatizaci v "novém" prostředí, kdy byl pavilon nosorožců uzavřen, se na ní můžete konečně přijet do Plzně podívat.
Ve znovu otevřeném pavilonu nosorožců v plzeňské zoo uvidíte kromě Růženky i oba spokojené rodiče, a to samce Baabbu a samičku Manjulu. Podle chovatelů z plzeňské zoo se na vás nosorožčí rodina už těší, ale prosí vás o maximální klid, aby si opět zvykla na běžný provoz.

Až do konce března je zoo otevřena v zimním režimu, tedy od 9 do 17 hodin. Od prvního dubna se provozní doba prodlouží na 8:00 – 19:00.
Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Botanická zahrada v Plzni

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.