Úvod > Aktuality > Noční stopa Valachy se pojede již tuto sobotu: Velké Karlovice hlásí skvělé podmínky
Zimní sporty

Noční stopa Valachy se pojede již tuto sobotu: Velké Karlovice hlásí skvělé podmínky

  • Vydáno1. února 2023
Ideální podmínky čekají v sobotu 4. února 2023 na účastníky běžkařského závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. V noci na úterý připadlo 10 centimetrů čerstvého sněhu a nadílka má pokračovat i v dalších dnech. Oblíbenou akci s jedinečnou atmosférou pro dospělé i děti u hotelu Galik v Resortu Valachy navíc doprovodí testování skialpů s hobby závodem.
Noční stopa ValachyNoční stopa Valachy patří tradičním sportovním akcím, která láká lyžaře díky své neobvyklé atmosféře v setmělém údolí Léskové. Podmínky jsou skvělé, pravá valašská zima je zpět a běžkaři se mohou těšit na opravdu krásný zážitek v zasněžené přírodě. Skútr obce Velké Karlovice začal hned v úterý utlačovat stopu. Jak postupně připadává sníh, mohla by v dalších dnech vyjet i rolba. Na sobotu stopu ve spolupráci s obecním úřadem bude stopa ještě znovu čerstvě projetá a upravená pro maximální komfort závodníků. Přihlášení do závodu je možné i na místě, ale jen do naplnění kapacity, která je omezená kvůli intervalovému typu startu.

Noční stopa Valachy je první akcí letošního 11. ročníku seriálu Datart Valachy tour, který tradičně zve ke sportování závodníky všeho věku. Tak tomu bude i na Noční stopě Valachy. Ještě před setměním, v 16 hodin, začnou tradiční závody dětí. Ty nejmenší do 6 let soutěží v běhu, starší pak intervalově na běžkách na trasách od 700 metrů do 2,7 km. V 18 hodin odstartuje závod dospělých, kteří se na trať vydají taktéž intervalově, v rozestupech 10 vteřin. Vybírat mohou ze dvou tras: jeden okruh dlouhý 7,5 km, nebo dva okruhy v celkové délce 15 km. Podmínkou účasti je čelovka.
 

Servis lyží, testování skialpů Dynafit a další program

ValachyPro každého účastníka je v cíli připraveno teplé jídlo a pití. Dospělí dostanou originální pamětní medaili, jejíž podoba je letošní novinkou. Všechny děti se v cíli opět mohou těšit na medaili perníkovou. Start a cíl je u hotelu Galik, díky jehož zázemí lze využít vyhřáté místo pro převlečení i občerstvení. Připraven bude i servis lyží Hyra Sport, půjčovna běžek Yoko, zóna se stánky se zimním oblečením a vybavením, chystá se on-line přenos na internetu a velkoplošné obrazovce na místě nebo laser show po setmění.

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci využít také testování skialpů Dynafit na svahu Razula kousek od hotelu Galik. Bezplatné testování probíhá od 9:30 do 16:00. Od 13 hodin se mohou zájemci zapojit i do originálního skialpového závodu.
 

Kudy závodníci poběží

noční stopa valachyTrať povede od hotelu Galik po Karlovské magistrále lesem směrem k hotelu Horal. V místech "U Lenina" provedou závodníci obrátku o 180 stupňů (bude zde pořadatel a kontrolní bod časomíry) a vrátí se k hotelu Galik. Ten se objíždí a trasa pokračuje v údolí Léskové směrem do obce na louku pod Lanternou (cca 2 km).

Louku závodníci obkrouží ve strojově připravené stopě pojedou směrem zpět ke Galiku a budou pokračovat do druhého kola. Délka jednoho okruhu je 7,5 km, každý závodník pojede okruh dvakrát. Pro lepší orientaci bude trasa závodu označena červenými reflexními šipkami, reflexními páskami a blikajícími červenými světýlky. V polovině okruhu, tedy v prostoru startu a cíle u hotelu Galik, bude připraveno občerstvení.
Spa hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách

Spa hotel Lanterna – jedinečná relaxace na horách

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Hotel Galik

Hotel Galik

Hotel pro veřejnost uzavřen.

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Termální bazény Wellness Horal – moře na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Další aktuality

Hrady a zámky Moravskoslezského kraje se těší na první turisty

Památky ve správě Národního památkového ústavu zahájí návštěvnickou sezónu již v sobotu 1. dubna 2023. Na zámcích v Hradci nad Moravicí, Raduni a Dole Michal si můžete potom užít také blížící se velikonoční svátky. Oblíbený projekt Po stopách šlechtických rodů se letos zaměřuje na rod Harrachů. Hlavním opěrným bodem tohoto projektu na severní Moravě jsou Janovice u Rýmařova, drobnou výstavou se k projektu připojí i zámek Hradec nad Moravicí.
Zlínský kraj | Památky

CHKO Beskydy letos slaví 50 let!

Celých 50 let trvání oslavuje v letošním roce Chráněná krajinná oblast Beskydy. Byla vyhlášena v březnu roku 1973 a svou rozlohou 1 160 km² je největší chráněnou krajinnou oblastí České republiky. Zahrnuje oblast Moravskoslezských Beskyd, Vsetínských vrchů a Javorníků, kde se nacházejí hluboké lesy a výjimečné pralesní porosty i s více než 300 let starými stromy. Beskydy jsou také domovem vzácných velkých šelem, jako je kočka divoká, rys, vlk nebo medvěd. Nejkrásnější místa na výlet do divoké přírody Beskyd vám doporučí Kudy z nudy.
Zlínský kraj | Příroda

Lačnovské louky opět pokrývají květy šafránu!

Valašské louky v okolí obce Lačnov na Hornolidečsku začínají kvést. Očekává se, že fialovo-bílý koberec drobných kvítků vzácného šafránu bělokvětého pokryje zdejší stráně koncem tohoto týdne nebo na samém začátku dubna 2023. Tato přísně chráněná květinka zde každoročně vykvétá v hojném počtu – jedná se o nejbohatší naleziště této exotické rostlinky v České republice. Jedním z důkazů nástupu nejkrásnějšího ročního období jsou šafránem poseté louky v Lačnově a v jeho okolí – např. na Sucháčkových pasekách.
Zlínský kraj | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Zlínského kraje

Jaké proměny prožil Zlínský kraj během posledních třiceti let? Mezi památky UNESCO byly zapsány Jízda králů a arcibiskupský zámek v Kroměříži s krásnými zahradami Podzámeckou a Květnou. Poprvé jsme se mohli projít proskleným podvodním tunelem v expozici Živá voda a skanzenem Rochus, podívat se do Filmového uzlu ve Zlíně anebo se projet lodí po Baťově kanále. Pojďte s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism procestovat východní Moravu rok za rokem!
Zlínský kraj | Zážitky

Jaro probouzí památky Zlínského kraje

Památky Zlínského kraje se těší na své první návštěvníky, většina z nich otevírá své brány 1. dubna. Portál Kudy z nudu vám přináší, kam se můžete vydat na zajímavý výlet.
Zlínský kraj | Památky

Folklor, lázně, příroda: Severní a východní Morava, jak ji možná neznáte

Na Kudy z nudy vám vždy rádi poradíme, kam na pěkný výlet. Nejinak je tomu i nyní, kdy vás pozveme na krásný moravský venkov. Nezavedeme vás sice tam, kam lidská noha nevkročila, ale možná vám ukážeme místa, která jste na svých cestách dosud míjeli.
Zlínský kraj | Zážitky

Největší festival masopustních tradic bude opět ve Strání

Ve Strání na Uherskohradišťsku se opět bude konat Festival masopustních tradic. Letos se jedná už o 36. ročník, který proběhne od pátku 17. února do úterý 21. února, kdy o půlnoci symbolickým pochováním basy masopustní veselí skončí a bude zahájen půst, který dle tradice trvá do Velikonoc. Nebude scházet jedinečný tanec Pod šable a bonusem pro návštěvníky bude Den otevřených dveří v místní sklárně.
Zlínský kraj | Zážitky

15 tipů, kam za kouzlem zimy v Beskydech

Při toulkách beskydskou přírodou objevíte velmi zajímavá místa, která v zimě mráz a sníh změní k nepoznání. Hory, kopce a vrcholky pokryje sněhobílá peřina, horské potoky i přehrady zamrznou a křišťálové rampouchy dodají horským stavbám pohádkový ráz. Všechny krásy přírody je možné si prohlédnout z běžkařských stop, které vás provedou téměř celým pohořím. Nenechte si ujít nejkrásnější zimní výpravy v Beskydech!
Zlínský kraj | Příroda