Úvod > Aktuality > Noční stopa Valachy se pojede ve Velkých Karlovicích již tuto sobotu
Noční stopa Valachy se pojede ve Velkých Karlovicích již tuto sobotu
"> ">

Noční stopa Valachy se pojede ve Velkých Karlovicích již tuto sobotu

Vydáno 6. února 2020 Zimní sporty
První závod série Valachy Tour 2020 - Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích se uskuteční už tuto sobotu 8. února 2020. Atmosféra běžkování v setmělém údolí Léskové s čelovkou je opravdu jedinečná. I letos pro závodníky pořadatelé chystají patnáct kilometrů dlouhou trasu s intervalovým startem v 18 hodin od hotelu Galik. Ještě před setměním, od 16 hodin, budou připraveny závody pro děti na kratší vzdálenosti. Závod se koná na okruhu dlouhém 7,5 km na strojově upravených tratích ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové.
Noční stopa ValachyNoční stopa Valachy patří tradičně k lákadlům díky své neobvyklé atmosféře sportování v setmělém údolí Léskové. Trať povede od hotelu Galik po Karlovské magistrále lesem směrem k hotelu Horal. V místech "U Lenina" provedou závodníci obrátku o 180 stupňů (bude zde pořadatel a kontrolní bod časomíry) a vrátí se k hotelu Galik. Ten se objíždí a trasa pokračuje v údolí Léskové směrem do obce na louku pod Lanternou (cca 2 km).

ValachyLouku závodníci obkrouží ve strojově připravené stopě pojedou směrem zpět ke Galiku a budou pokračovat do druhého kola. Délka jednoho okruhu je 7,5 km, každý závodník pojede okruh dvakrát.

Pro lepší orientaci bude trasa závodu označena červenými reflexními šipkami, reflexními páskami a blikajícími červenými světýlky. V polovině okruhu, tedy v prostoru startu a cíle u hotelu Galik, bude připraveno občerstvení - teplý čaj, iontový nápoj, ovoce a čokoláda.

noční stopa valachyPro účastníky i návštěvníky je připravený doprovodný program s testováním bezúdržbových finských běžek Yoko s technologií Optigrip, které – stejně jako servis lyží a voskování pro závodníky - zajistí Hyra Sport. Zájemci si běžky mohou půjčit i do závodu. Na závěr se uskuteční bohatá tombola.

Zázemí pro závodníky nabídne hotel Galik, kde je možné se převléknout a také si dát něco na zahřátí v restauraci. Příležitost k relaxaci nabízí 3 km vzdálené termální bazény. V rámci doprovodného programu mohou sportovci po celý den využít také testování lyží a dalšího lyžařského vybavení u blízké sjezdovky Razula.

Noční stopa Valachy je první letošní akcí tradičního seriálu Valachy tour. Ten obnáší celkem pět závodů v různých disciplínách během čtyř ročních období v Beskydech. Nejznámější akcí seriálu je triatlon Valachy man, který letos čeká zásadní novinka – závod se stane dvoudenním.
Spa Hotel Lanterna - jedinečná relaxace na horách

Spa Hotel Lanterna - jedinečná relaxace na horách

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.