!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se na noční prohlídky do pivovaru Bohemia Regent
Vydejte se na noční prohlídky do pivovaru Bohemia Regent
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Vydejte se na noční prohlídky do pivovaru Bohemia Regent

Vydáno 8. července 2020
Ve starém pivovarském podzemí v Třeboni vzniká tradiční české pivo Bohemia Regent. Jeho chuť i způsob výroby představují návštěvníkům speciální noční prohlídky pivovaru, které se v červenci a srpnu konají každý den mimo neděli, vždy od 21 hodin.
PivoRozhodnete-li se noční prohlídky vyzkoušet, nasměrujte své kroky do historického centra města. Rodinný pivovar Bohemia Regent, jehož kořeny sahají až do 14. století, stojí nedaleko Masarykova nádraží, v blízkosti rybníka Svět a zámeckého parku.

Prohlídky pivovaru Regent se konají od pondělí do soboty od 21 hodin. Průvodce vás provede starým pivovarským podzemím, ochutnáte domácí chléb z pivovarských kvasnic i nefiltrované nepasterizované pivo přímo z ležáckých tanků. Počet míst je ale omezený, proto je nutné se telefonicky objednat. Základní vstupné stojí 170 korun, snížené pro děti od 6 do 18 let je za 170 Kč. Zájemce také upozorňujeme na nízkou teplotu ve sklepení cca 6° až 8°C, se kterou je třeba počítat a přiměřeně se obléci.

Pivovar RegentPivovar je samozřejmě otevřen i k denním prohlídkám, které jsou pravidelně každý den 10:00 - 17:00 každou celou hodinu, v pátek a sobotu také v 19:00 hodin. Noční prohlídky probíhají denně mimo neděli, vždy ve 21:00 hodin. Vstupenky lze zakoupit 10 minut před začátkem prohlídky na recepci pivovaru. Na denní prohlídku není rezervace nutná, u nočních prohlídek by však přeci jen v pivovaru přivítali, obzvláště pokud je vás víc než pět, kdybyste si termín zarezervovali předem telefonicky na tel: +420 777 357 090 nebo prostřednictvím rezervačního formuláře, aby bylo jasné, kolik průvodců je třeba připravit.
Pivovarské slavnosti Regent 2021 v Třeboni

31.7.
Pivovarské slavnosti Regent 2021 v Třeboni

Pivní slavnosti třeboňského pivovaru Regent probíhají vždy poslední sobotu v měsíci červenci. Tento rok se brány pivovaru otevřou v sobotu 31.7.2021. Slavnosti třeboňského piva opět nabídnou velkolepý celodenní program, končící v ranních hodinách následujícího dne. Těšit se můžeme i na soutěže.

Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent v Třeboni

Zajímá vás, jak se v Třeboni vaří pivo? Seznamte se s více než 600 let starou historií vaření piva v jednom z nejstarších pivovarů na světě. Rodinný pivovar Bohemia Regent a.s. pořádá exkurze, při ktrerých si můžete prohlédnout prostory, v nichž se vaří třeboňské pivo zblízka a nejen to.

Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko - biosférická rezervace UNESCO

Třeboňsko je jedno z mála velkoplošných chráněných území, které se nachází v rovinaté krajině. Přestože jde o oblast, která je po staletí přeměňována člověkem, zachovaly se zde velice cenné přírodní hodnoty.