Úvod > Aktuality > Noc s Karlem proběhne i v Hradci: nabídne zdarma koncerty v devatenácti klubech
Noc s Karlem proběhne i v Hradci: nabídne zdarma koncerty v devatenácti klubech
">

Noc s Karlem proběhne i v Hradci: nabídne zdarma koncerty v devatenácti klubech

  • Vydáno1. listopadu 2012
V devatenácti klubech v celém Česku budou muzikanti a kapely v neděli 4. listopadu hrát zdarma v rámci ojedinělého projektu „Nos s Karlem“. V Hradci Králové, Praze, Brně, Plzni a dalších městech se uskuteční více než dvě desítky hudebních vystoupení. Zahrají mj. David Koller s kapelou, Václav Koubek, Vladimír Merta, Sunflower Caravan nebo Covers For Lovers.
Akci organizují podporovatelé Karla Schwarzenberga, kluby a kapely k jeho jmeninám. Karel Schwarzenberg bude osobně přítomen koncertu Davida Kollera v Hradci Králové. V roce 1957, když bylo Karlu Schwarzenbergovi 20 let, tak začal zpívat Karel Gott a Lennon založil Beatles.

Přijďte si poslechnout koncerty, ať již volíte Karla nebo jiného kandidáta. Přes 20 kapel v 17 městech po celé republice zahraje v neděli 4. listopadu v oblíbených městských klubech a zcela zdarma. Právě v den, kdy svátek slaví Karel, mu vyjádří svou společnou sympatii jak hudebníci, tak návštěvníci koncertů. Celorepubliková kulturně-společenská akce se koná na podporu K. Schwarzenberga jako kandidáta na prezidenta ČR V kampani k historicky první přímé volbě prezidenta České republiky zvolil Karel Schwarzenberg strategii přímého kontaktu s voliči, jeho kampani tradičně nechybí humor ani nadsázka. Pořádá také řadu setkání v hospodách, kde se obvykle nejhlasitěji řeší politická situace v zemi.

Na svůj svátek 4. listopadu zve lidi do klubů, aby si poslechli své oblíbené kapely. Souvislost mezi politikou a společenským životem je zřejmá – politickou situaci v zemi neutváří jen suchopárné tlachání v parlamentu, ale také náš běžný večerní život v hospodách a klubech. Proto se lidé mohou vzájemně setkat při koncertním večeru nazvaném „Noc s Karlem“. V Hradci Králové, Praze, Brně, Plzni a dalších městech zahrají např. David Koller, Václav Koubek, Vladimír Merta, Sunflower Caravan nebo Covers For Lovers. Na hudební program jsou zváni skutečně všichni, bez ohledu na svá politická stanoviska, příslušnost k sociální skupině nebo další odlišnosti. V otevřené vyspělé společnosti může mít každý vlastní názor. Ale něco nás přece spojuje – slušnost, respekt a láska ke kulturnímu a společenskému životu.