Úvod > Aktuality > Noblesa a syrovost – architektura, divadlo a Ostrava
Noblesa a syrovost – architektura, divadlo a Ostrava
">
Kultura

Noblesa a syrovost – architektura, divadlo a Ostrava

  • Vydáno19. prosince 2012
Třetí ročník projektu Ostrava v Praze se uskuteční od 22. 10. do 1. 11. 2012. Ostrava, coby metropole moravskoslezského kraje, představí v hlavním městě formou fotografické výstavy exteriéry a interiéry ostravských divadel a jejich činoherní tvorbu. Soubory Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Komorní scény Aréna a Divadla loutek Ostrava budou hostovat v prostorách Divadla komedie a Nové scény Národního divadla..
Na Piazzetě Národního divadla pak bude možné zhlédnout výstavu s názvem Noblesa a syrovost, vystihující vzhled ostravských divadelních scén. Výstava ukáže současnou podobu prostorů, ve kterých se odehrává bohatý divadelní život města Ostravy.

Čtyři profesionální divadla, pět divadelních budov, osm hracích prostor. Divadelní zážitky rámuje na jedné straně v plném lesku se skvoucí novobarokní zlatočervená noblesa interiéru Divadla Antonína Dvořáka zrekonstruovaného ke konci 20. století, na straně druhé novostavba loutkového divadla doplněná navíc unikátní přístavbou s alternativní scénou a dřevěným orlojem, otevřenou v roce 2011. Neméně zajímavý je pro diváka i tvůrce zcela nový syrově minimalistický prostor Komorní scény Aréna.

Ducha noblesy a syrovosti kulturní Ostravy můžete v Praze vidět jen krátkou dobu, ale v Ostravě každý den.

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.