ÚvodAktualityNevyhazujte vstupenky z výstaviště v Českých Budějovicích – podíváte se s nimi do muzea
Kultura

Nevyhazujte vstupenky z výstaviště v Českých Budějovicích – podíváte se s nimi do muzea

  • 19. května 2016
Léta praxe v nakupování nás už naučila schovávat si účtenku od lecčeho; bot, oblečení, spotřebičů i potravin. Napadlo vás ale někdy schovat si vstupenku z veletrhu nebo ze zámku? Právě teď by se to mohlo vyplatit – Národní zemědělské muzeum spojilo svoji návštěvnost s Výstavištěm České Budějovice, a.s. a to v rámci dvou velkých akcí, které se v krajském městě letos konají.
zoo ohradaDomácí účetní statistika a častá reklamační praxe patří k těm méně příjemným důvodům, proč některé daňové doklady nevyhazujeme. Jejich protipólem může být výhoda, kterou nákupem vstupenky získáte. Třeba společná vstupenka s Národním zemědělským muzeem. K této formě propagace se pro letošní sezonu uchýlily hned dvě pobočky muzea, Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada a Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích.

Muzeum zámek Ohrada spojila svoji návštěvnost s Výstavištěm České Budějovice, a.s. a to v rámci dvou velkých akcí, které se v krajském městě letos konají. Vstupenky zakoupené na jarní výstavu Hobby (18. – 22. května 2016) a agrosalon Země živitelka (25. – 30. srpna 2016) proto platí až do konce října roku 2016 pro bezplatný vstup do expozic provozovaných Národním zemědělským muzeem právě na loveckém zámku Ohrada. Z Budějovic je to na Ohradu cca deset kilometrů.
 

Společné vstupenky také ve Valticích

zámek valticeI Valtické muzeum uzavřelo partnerství s blízkým sousedem, a to státním zámkem Valtice. Se zámeckou vstupenkou mohou návštěvníci zajít do zemědělského muzea, které je přímo na náměstí a můžete si zde prohlédnout nejen expozici starých vinařských lisů a dalších strojů i nástrojů, ale také si odpočinout na dvorku plném letniček a balkonových květin. Unavené nohy pak nejlépe zregenerujete na unikátní bosé stezce, která je, v souladu se zdejší krajinou, kromě kamínků vyplněna také švestkovými či meruňkovými peckami.

Poněkud romantičtějším důvodem, proč si vstupenku schovat, může být sběratelská vášeň. I Národní zemědělské muzeum připravuje pro vybrané akce vstupenky v unikátním designu. Takovou vstupenku získáte třeba na Pradědečkově traktoru, předváděcí akci zemědělské techniky, která proběhne 4. a 5. června 2016 na pobočce NZM v Čáslavi.
Národní zemědělské muzeum Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny Kultura

Národní zemědělské muzeum Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny

Muzeum zve na interaktivní expozice Krajina Lednicko-valtického areálu, Národní expozice vinařství a Tajemný život v půdě. V letech 2017–19 prošlo rozsáhlou proměnou. Významnou je sbírka historických lisů. Na nádvoří muzea je venkovní posezení a pavilon se sezonními výstavami.

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou Zážitky

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě je jedním z nejstarších lesnicko-loveckých muzeí v Evropě.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách v Praze Kultura

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách v Praze

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zabývá se lesnictvím, rybářstvím, gastronomií, myslivostí, zemědělskou technikou a dalšími obory. Na střeše je vyhlídková terasa a příjemný trávník na posezení.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu Památky

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Další aktuality

Ornitologové z jižních Čech zvou na letní pozorování ptáků

V době mezi 28. červencem a 6. srpnem 2024 je možné navštívit tábor ornitologů na rybníku Řežabinci u Ražic na Písecku, který pořádá Prácheňské muzeum již po osmačtyřicáté. Jihočeští ornitologové zvou všechny zájemce o svět ptačí říše, aby se za nimi přišli podívat. Ptáky zde odchytávají do jemných sítí, aby je pak následně vážili, měřili, všestranně zkoumali a samozřejmě nakonec pustili na svobodu. Navštívit tábor ornitologů je možné denně mezi 7. a 19. hodinou.
24. červenec 2024 6:00
Příroda, Jihočeský kraj

Zámek Hluboká připravil na léto speciální prohlídky

Neogotický klenot české zámecké architektury, zámek Hluboká, zve návštěvníky přes léto 2024 mimo klasické prohlídky interiérů na speciální prohlídky pro dospělé i děti. Vydat se sem můžete na hranou prohlídku Poslední bál kněžny Pauliny, která probíhá až do 29. srpna 2024 a pro děti je do 1. září 2024 přichystaná prohlídka s paní kněžnou Eleonorou. Mimo prohlídkové okruhy láká k prohlídce také rozsáhlý park a zámecká zahrada.
20. červenec 2024 6:00
Památky, Jihočeský kraj

Temelín zve do svého infocentra na virtuální prohlídky a soutěže

Nejprve zábavný znalostní kvíz a následně odměna čekají na návštěvníky, kteří o prázdninách přijedou do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Prostřednictvím speciálních brýlí si také mohou prohlédnout nejstřeženější místa jihočeské jaderné elektrárny.
19. červenec 2024 6:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Nejlepší koupání: tipy ke koupání a vodním radovánkám v jižních Čechách

Milovníci koupání, rybaření, letních aktivit, rybníků a řek najdou v jižních Čechách řadu míst k osvěžení. Příležitost k vodním radovánkám po celý rok nabízejí plavecké bazény a aquaparky na jihu Čech. Kam se můžete vydat?
18. červenec 2024 14:00
Letní sporty, Jihočeský kraj

Udělejte si výlet do Třeboně, nebudete litovat! Můžete potkat i Jakuba Krčína

Tento víkend vás v Třeboni nemine setkání s posledním rožmberským vladařem, panem Vilémem z Rožmberka a jeho geniálním rybníkářem Jakubem Krčínem. Slavnosti historické s bohatým programem a tradičními řemeslnými trhy proběhnou přímo na Masarykově náměstí a v areálu zámku i na hrázi rybníka Svět. Letošní Historické slavnosti Jakuba Krčína zahájí v pátek 19. července 2024 příjezd slavného stavitele rybníků. Hlavní program slavností je plánován na sobotu 20. července 2024, kdy se bude konat jarmark, průvod Jakuba Krčína a jeho doprovodu či ohňová show.
15. červenec 2024 20:15
Zážitky, Jihočeský kraj

Koně, ryby, heligonky: Holašovice zvou na Selské slavnosti

Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou o víkendu 19. až 21. července 2024 již po 25. dobovou kulisou Selských slavností, na které se každoročně sjíždí množství lidových umělců a řemeslných tvůrců. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, více než 200 stánkařů a také kyvadlová doprava z Českých Budějovic a zpět.
15. červenec 2024 15:00
Kultura, Jihočeský kraj

Odhalte kouzlo tajných chodeb: tipy pro fajnšmekry, hubeňoury a blázny

Tajné chodby jsou nezbytnou rekvizitou romantických strašidelných příběhů, na rozdíl od upírů, vlkodlaků nebo bludiček ale skutečně existují. Pojďte s námi prozkoumat podzemí měst, kostelů a klášterů, hradní zdi a prastaré vinné sklepy!
15. červenec 2024 14:30
Památky, Jihočeský kraj

Čerstvý chléb z pece provoní opět šumavskou Lenoru

Pokud trávíte léto na Šumavě nenechejte si ujít příležitost navštívit Lenoru a ochutnat pravý lenorský chleba. Díky oblíbenému pečení v obecní peci jsou v Lenoře již řadu let pořádány letní Slavnosti chleba, v letošním roce 20. 7. 2024. Ukázkové pečení pro veřejnost se koná obvykle poslední sobotu v měsíci od dubna do prosince.
15. červenec 2024 11:56
Památky, Jihočeský kraj