Úvod > Aktuality > Nevyhazujte vstupenky z výstaviště v Českých Budějovicích – podíváte se s nimi do muzea
Nevyhazujte vstupenky z výstaviště v Českých Budějovicích - podíváte se s nimi do muzea
">
Kultura

Nevyhazujte vstupenky z výstaviště v Českých Budějovicích – podíváte se s nimi do muzea

  • Vydáno19. května 2016
Léta praxe v nakupování nás už naučila schovávat si účtenku od lecčeho; bot, oblečení, spotřebičů i potravin. Napadlo vás ale někdy schovat si vstupenku z veletrhu nebo ze zámku? Právě teď by se to mohlo vyplatit – Národní zemědělské muzeum spojilo svoji návštěvnost s Výstavištěm České Budějovice, a.s. a to v rámci dvou velkých akcí, které se v krajském městě letos konají.
Zoo OhradaDomácí účetní statistika a častá reklamační praxe patří k těm méně příjemným důvodům, proč některé daňové doklady nevyhazujeme. Jejich protipólem může být výhoda, kterou nákupem vstupenky získáte. Třeba společná vstupenka s Národním zemědělským muzeem. K této formě propagace se pro letošní sezonu uchýlily hned dvě pobočky muzea, Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství Ohrada a Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích.

Muzeum zámek Ohrada spojila svoji návštěvnost s Výstavištěm České Budějovice, a.s. a to v rámci dvou velkých akcí, které se v krajském městě letos konají. Vstupenky zakoupené na jarní výstavu Hobby (18. – 22. května 2016) a agrosalon Země živitelka (25. – 30. srpna 2016) proto platí až do konce října roku 2016 pro bezplatný vstup do expozic provozovaných Národním zemědělským muzeem právě na loveckém zámku Ohrada. Z Budějovic je to na Ohradu cca deset kilometrů.
 

Společné vstupenky také ve Valticích

ValticeI Valtické muzeum uzavřelo partnerství s blízkým sousedem, a to státním zámkem Valtice. Se zámeckou vstupenkou mohou návštěvníci zajít do zemědělského muzea, které je přímo na náměstí a můžete si zde prohlédnout nejen expozici starých vinařských lisů a dalších strojů i nástrojů, ale také si odpočinout na dvorku plném letniček a balkonových květin. Unavené nohy pak nejlépe zregenerujete na unikátní bosé stezce, která je, v souladu se zdejší krajinou, kromě kamínků vyplněna také švestkovými či meruňkovými peckami.
 
Poněkud romantičtějším důvodem, proč si vstupenku schovat, může být sběratelská vášeň. I Národní zemědělské muzeum připravuje pro vybrané akce vstupenky v unikátním designu. Takovou vstupenku získáte třeba na Pradědečkově traktoru, předváděcí akci zemědělské techniky, která proběhne 4. a 5. června 2016 na pobočce NZM v Čáslavi.
Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

NZM Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí

NZM Valtice – Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí

V muzeu jsou umístěny stálé expozice historického vývoje zelinářství, ovocnářství a vinařství v českých zemích (mj. sbírka historických vinařských lisů), parafinových modelů ovoce a zeleniny, malé zahradní arboretum. Muzeum prošlo v letech 2017 – 2019 rozsáhlou proměnou.