!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kam v Plzni o valentýnském víkendu?
Kam v Plzni o valentýnském víkendu?
"> "> "> "> ">
Zážitky

Kam v Plzni o valentýnském víkendu?

Vydáno 14. února 2020
Ať už Valentýn uznáváte nebo ne, víkend v Plzni i tentokrát přinese pestrou škálu akcí. Nebude chybět dobré jídlo, ani tipy na romantické zážitky, jako je výstup na plzeňskou věž či Valentýnský party běh. Vydat se můžete i na prohlídku Loosových interiérů. Poradíme vám také kam s dětmi. Užijte si pěkný víkend v Plzni!

Oslavte Valentýn na věži sv. Bartoloměje

ValentýnK oslavám svatého Valentýna rozhodně patří romantické zážitky. A co může být lepší než výhled na město z nejvyšší kostelní věže v Česku? Od pátku do neděle vždy od 10 do 18 hodin můžete vyrazit na věž katedrály sv. Bartoloměje ve dvou a využít akce na dvě vstupenky za cenu jedné.

Na věži mohou zamilované páry nechávat své vzkazy, stačí si přinést papírové srdíčko, které si pár na věži pak pověsí. Biskupství vyzývá, aby milenci na srdíčko napsali svůj recept na šťastnou lásku, napsat ho bude možné přímo na věži. Biskupství pak ty nejhezčí umístí i na svém facebooku.
 

Pochutnejte si na DEPO Street Food Marketu

DEPO Street Food MarketuJelikož láska prochází žaludkem, zajděte o víkendu do DEPA2015 na Street Food Market. Čekají na vás jak osvědčené známé tváře i nové foodtrucky s originálním sortimentem. Autobusovou halu obsadí stánky, z nichž se bude linout vůně dobré kávy, sladkých dobrot i pokrmů z celého světa. Na nádvoří zaparkují foodtrucky, které nabídnou něco k zakousnutí jak milovníkům masa, tak vegetariánům. Přijďte si v sobotu do depa pochutnat, vstup je zdarma.

jídlo burgerTěšit se můžete na mexické speciality, francouzské makronky, wafle, španělskou paellu, sendviče, širokou nabídku vína, raclette, belgické hranolky, thajské nudle s krevetami, piva z Ravenu a od Zlaté krávy. Na nádvoří budete moci zkouknout více než deset pojízdných fešáků a ochutnat například koblížky, burgry, grilled cheese sendviče, quesadilly, pastrami, makarony s cheddarem, palačinky, italské piadiny, hotdogy nebo alsaské kuře. Novinkou a originálním zpestřením budou nevšední speciality od Hmyz na talíři - hmyz a exotické maso.


Sezona zabijaček je v plném proudu

zabíjačkaV sobotu 15. února chystá letošní poslední zabijačku Lokál Pod Divadlem. Přímo před Lokálem budou od 11 hodin vonět jitrnice, jelítka, ovar nebo zabijačkový guláš. Pro gurmány je dokonce připravena akce „Sněz, co můžeš“ za 450 korun.

Na zabijačkový oběd můžete v sobotu od 10 do 13 hodin vyrazit i mimo centrum, do Radčic, kde budou u budovy městského úřadu v nabídce zabijačkové dobroty i řízné pivo.
 

Vydejte se na prohlídku Loosových interiérů

Adolf LoosV pátek i v sobotu se nejen ve dvou můžete vydat na prohlídku bytových interiérů, které v Plzni za první republiky navrhl světoznámý architekt Adolf Loos. Prohlédnout si můžete Brummelův dům nebo byty Voglových a Krausových. Vstupenky je nutné zakoupit předem, a to buď v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online na webu adolfloosplzen.cz.

Hlavním prvkem, který se opakuje ve všech interiérech, je využití kvalitních přírodních materiálů, ze kterých jsou zhotoveny například vestavěné skříně či atypické vybavení. Loos vždy kladl důraz na funkčnost a praktické využití bytů či rezidencí a tak zde nečekejte žádnou umělou zdobnost.


GÓÓÓL: Zážitková výstava i promítání fotbalu

výstava gooolPoznejte největší příběhy české kopané na výstavě, která představuje české fotbalové hrdiny. Projděte cestu od plácku za městem až po velký fotbalový stadion. Anebo na výstavu Góóól v DEPO2015 vypusťte děti a sami si užijte v neděli od 14 do 17 hodin sledování venkovního zápasu FC Viktoria Plzeň proti Opavě. Výstavu GÓÓÓL můžete navštívit každý všední den od 13 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 90 korun, dětské 60.

Výstava vypráví nejen dětem, že k hrdinství nestačí pouze sportovní výkon, ale potřeba je i výjimečných lidských vlastností, mezi které patří odvaha a čestnost. Velkou inspirací pro výstavu byla publikace Ondřeje Fuczika Hrdinové: Největší příběhy české kopané.
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Další aktuality

11.11.
2020
Plzeň vás (za)baví i v listopadu

Plzeň vás (za)baví i v listopadu

Plzeňsko a Český les | Zážitky
29.10.
2020
Za unikátním jeřábem na Chlumskou horu

Za unikátním jeřábem na Chlumskou horu

Plzeňsko a Český les | Příroda
20.10.
2020
Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

Plzeňsko a Český les | Příroda
9.10.
2020
Podzimní Plzeň hraje všemi barvami

Podzimní Plzeň hraje všemi barvami

Plzeňsko a Český les | Zážitky