Úvod > Aktuality > Nevíte, co podniknout o víkendu? Udělejte si rodinný výlet do Plzně

Nevíte, co podniknout o víkendu? Udělejte si rodinný výlet do Plzně

Vydáno 9. března 2018 Zážitky
V Plzni se určitě nebudete nudit. Vzápadočeské metropoli vás v březnu čeká nová dobrodružná expozice v Techmanii, výstava plná peněz, oblíbený putovní čoko festival plný sladkých dobrot, velikonoční dílny v Pivovarském muzeu nebo třeba noční běh pro Světlušku. Na návštěvu zvou také zvířátka ze zoologické zahrady.

Zjistěte, jak se točí peníze anebo kterak uniknout z potápějící se lodi

Pod hladinou TechmánieZpříjemněte si čekání na příchod jara a užijte si v březnu v Plzni společně s dětmi pohyb, zábavu i poučení. V kulturním centru DEPO2015 se děti atraktivní formou naučí, jak správně zacházet s penězi, což se jim v životě určitě bude hodit! Světem financí děti od 7 let provede nová výstava Jak se točí peníze. V simulované herně dostanou svoji platební kartu s virtuálními penězi a budou trénovat, jak s nimi zacházet v reálném životě. Mohou nakupovat, plněním úkolů vydělat další peníze a ty investovat nebo třeba darovat na prospěšnou věc. Unikátní expozice je otevřena do 18. dubna, od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin.

Novinkou v Techmanii, tradičním plzeňském „taháku“, je dobrodružná expozice Pod hladinou. Jaké to asi je, vytvářet vlny, vodní víry nebo tsunami, řídit loď plavebními komorami či utéct z potápějící se lodi… Přijďte si to do Techmanie vyzkoušet od 8:30 do 17 hodin během všedních dnů, od 10 do 19 hodin v sobotu a od 10 do 18 hodin v neděli, o svátcích a prázdninách! Prostřednictvím 14 interaktivních exponátů umístěných ve velkých přepravních kontejnerech zjistíte, jaké síly na moři působí, kde a jak vznikají, jak ovlivnily námořní historii a mnoho dalšího.


Na slovíčko do zoo či noční běh Plzní?

Zoo PlzeňNové zpestření programu hlásí také plzeňská zoo, další oblíbený cíl zvídavých dětí. Čtvrtletní pořad Na slovíčko se zoo... se uskuteční poprvé 28. března v 18 hodin v Environmentálním centru Lüftnerka a pěkně pohromadě zprostředkuje vše, co se událo a co se v zoo chystá – přírůstky, odchody, zajímavosti a také interesantní host z řad zoologů a ošetřovatelů.

Užít si běh večerní Plzní a zároveň pomoci potřebným můžete 15. března při Nočním běhu pro Světlušku. Vydejte se buď na pohodovou trasu dlouhou 3,3 kilometrů nebo na o něco delší šestikilometrový úsek a podpořte Světlušku. Začátek akce je v 18 hodin, chybět nebude hudební vystoupení a startuje se u areálu DEPO2015 v 19 hodin. Registrace online stojí 350 korun, namístě zaplatíte 400 korun. Děti do 12 let si mohou zaběhat zdarma. Nezapomeňte čelovku a těšte se na zářící světelný roj!
 

Čas na přípravu Velikonoc: inspirace čokoládou i na workshopu v Pivovarském muzeu

ČokoládaSladký a voňavý Čokoládový festival vypukne v plzeňském obchodním centru Olympia o víkendu 16. až 18. března. Ochutnáte makronky, cookies, cupcakes, medové dezerty, tradiční i netradiční druhy čokolády, získáte inspirace k vaření s čokoládou a hlavně se budete dobře bavit. Čokoládové zážitky budou v Olympii dostupné v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin.

Nejvyšší čas připravit se na Velikonoce! V prostorách historické Valečky v Pivovarském muzeu si děti mohou vlastnoručně uplést pomlázku z vrbových proutků anebo stvořit originální velikonoční dekorace, například velikonočního zajíčka, k jehož výrobě postačí pouze kartonová rulička. Kreativní dílny v Pivovarském muzeu začínají 24. března v 10 a končí v 15 hodin, vstupné je 50 korun.
Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka - environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

DEPO2015 – plzeňská kreativní zóna v bývalé vozovně

DEPO2015 – plzeňská kreativní zóna v bývalé vozovně

Prostory bývalé vozovny dopravních podniků v Cukrovarské ulici slouží jako centrum, kde se propojuje kultura a podnikání. Industriální haly poskytují zázemí nejen pro výstavy a živý program, ale také začínajícím podnikatelům a novým talentům.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Čokoládový festival v Plzni 2019

Čokoládový festival v Plzni 2019

Čokoládový veletrh je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Přijeďte od pátku 15. do neděle 17. března do Olympie v Plzni.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Další aktuality

6.12.
2018
Nechte se okouzlit adventní Plzní

Nechte se okouzlit adventní Plzní

Plzeňsko a Český les | Zážitky
2.12.
2018
Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Advent v Plzni zahájí rozsvícení vánočního stromu

Plzeňsko a Český les | Zážitky
28.11.
2018
Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu

Komentované adventní prohlídky v Plzni začínají tuto sobotu

Plzeňsko a Český les | Zážitky