Úvod > Aktuality > Neviditelná výstava slaví páté narozeniny
Neviditelná výstava slaví páté narozeniny
"> "> ">
Kultura

Neviditelná výstava slaví páté narozeniny

  • Vydáno29. března 2016
Koncept Neviditelné výstavy oslaví v České republice začátkem dubna své páté narozeniny. Poprvé se návštěvníci mohli projít po zcela zatemněných místnostech s nevidomým průvodcem 1. dubna 2011. Od té doby už průvodci představili svůj svět více než 175 tisícům lidí. Při příležitosti půlkulatého výročí se mohou zájemci těšit na bohatý čtyřdenní program, který bude probíhat od 7. do 10. dubna v pražské Novoměstské radnici.
Neviditelná výstava – kartyNeviditelnou výstavou, po zcela zatemněných a speciálně vybavených místnostech, provází nevidomí či částečně nevidomí průvodci. Návštěvníci tak na chvíli zažijí, jak složité je, se v naprosté tmě pohybovat, ovládat domácí spotřebiče, nebo si připravit oběd. Bez osvětlení si lze dopřát i další aktivity – pro zájemce je připravená neviditelná masáž, ochutnávka vína nebo večeře. Na své si přijdou i firmy, ty mohou v prostorách uspořádat neviditelný teambuilding.

Při příležitosti půlkulatého výročí bude v Novoměstské radnici od 7. do 10. dubna probíhat bohatý čtyřdenní program. Návštěvníci mohou v těchto dnech využít speciální narozeninovou akci na zlevněné vstupné a zakoupit si voucher v hodnotě 555 Kč. Ten je platný až pro pět osob po dobu pěti měsíců. V rámci samotného výročí organizátoři a průvodci Neviditelné výstavy připravili bohatý narozeninový program. Můžete se těšit na módní přehlídku Neviditelná výstavanevidomých průvodců a průvodkyň, koncerty, speciální bojovku pro rodiny s dětmi na Novoměstské radnici nebo promítání filmů.

Neviditelná výstava byla zprvu plánována jako dvouletý projekt. Široké veřejnosti se snaží představit svět nevidomých i skrze speciální akce, které organizátoři pořádají v rámci Mezinárodního dne bílé hole 15. října. Zájemci si už mohli vyzkoušet vařit poslepu, projít labyrintem nebo si třeba nakoupit.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.