Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte netradiční prohlídky Prahy očima lidí bez domova
Vyzkoušejte netradiční prohlídky Prahy očima lidí bez domova
"> "> "> "> ">
Zážitky

Vyzkoušejte netradiční prohlídky Prahy očima lidí bez domova

  • Vydáno9. června 2020
Máte pocit, že už vás Praha nemá čím překvapit? S průvodci z Pragulic můžete svět lidí bez domova nejen poznat, nýbrž i na vlastní kůži zažít! Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví.
pragulicProjekt Pragulic mění zažité stereotypy a umožňuje veřejnosti poznávat Prahu velice netradičním způsobem – z pohledu lidí bez domova. Kdo jiný by vám mohl lépe ukázat pražská zákoutí, než člověk, který zde prožil část života.

Projektu se účastní 5 průvodců, z nichž každý vás provede svým vlastním pouličním příběhem. Roman, Zuzka, Petr, Václav a Ivana, to nejsou jen anonymní jména, ale nevšední průvodci, kteří se díky své píli a odhodlání dokázali postavit z ulice zpátky na nohy a změnit své životy. Jejich netradiční průvodcování Prahou je pro ně nejen zdroj příjmů, ale také sociální kontakt, uznání a možnost začlenit se zpátky do společnosti. Možná si říkáte, že si za to můžou sami, že každý má stejné šance a že na bezdomovectví máte jasný názor. Můžeme vám však garantovat, že po prohlídce s našimi průvodci změníte svůj pohled.
 

Bony a klid, milionář z ulice, drogová jízda a další životní příběhy

pragulicChcete vědět, jaké je žít pod mostem ve stanu a přitom vypadat jak stylový Ital s vybraným vkusem? To vše vám ukáže Roman, milovník módy, jehož stan je vymazlený pokojík i přesto, že si prošel cestou děcáku, drog a prostituce, je to ten největší srandista. Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice – i takto končí drogové dobrodružství.

pragulic petrChtěli byste se přenést do filmu Bony a klid a zažít Prahu v době vekslování, vaření drog a všech možných kšeftíků? Pak je pro vás Petr tím správným průvodcem. Pokud vás zajímá jaké to je, když vám táhne na 70, bydlíte pod mostem a přitom jste bývalým milionářem, Václav se s vámi rád o svůj životní příběh podělí a poví spoustu dalších zajímavostí o bezdomovectví v ČR. Dokážete si představit 37 zim na ulici? Ivanka to zvládla a i přesto všechno si udržela chuť do života a životní optimismus. Ukáže vám, kde najít ty nejlepší úlovky z konťáku a povypráví vám vše o životě na ulici.

Vstupenka na tak trochu jiné prohlídky s Pragulic stojí 250 Kč.
 

Zážitkový program 24 hodin bez domova

Pragulic nabízí také zážitkové aktivity, které mají za cíl odstranit mýty a předsudky týkající se bezdomovectví. Zažijte na vlastní kůži, jaké to je stát se na 24 hodin bezdomovcem. Vyzkoušejte, jak obtížné je si zajistit jídlo, peníze a místo na spaní. Pro manažery a zaměstnance korporátní sféry je připraven Bezdomovecký teambuilding, během kterého se účastníci naučí aplikovat své znalosti z oblasti marketingu, logistiky, financí, prodeje a lidských zdrojů v bezdomoveckém prostředí.

Účastníci si během 24 hodin obstarat jídlo, peníze či nocleh. Cena zážitkového programu je 3 600 Kč v případě individuální a 2 400 Kč v případě skupinové vstupenky.
Procházka s Petrem na téma Bony a klid

27.9.
Procházka s Petrem na téma Bony a klid

Chtěli byste se přenést do filmu Bony a klid a zažít Prahu v době vekslování, vaření drog a všech možných kšeftíků? Pak je pro vás Petr tím správným průvodcem. Na procházku s Petrem můžete vyrazit každé úterý a pátek.

Procházka s Václavem na téma Bezdomovcem z vlastní vůle

2.10.
Procházka s Václavem na téma Bezdomovcem z vlastní vůle

Pokud vás zajímá jaké to je, když vám táhne na 70, bydlíte pod mostem a přitom jste bývalým milionářem, Václav se s vámi rád o svůj životní příběh podělí a poví spoustu dalších zajímavostí o bezdomovectví v ČR. Na procházku s Václavem můžete vyrazit každou neděli.

Procházka se Zuzkou na téma Pražská drogová scéna

29.9.
Procházka se Zuzkou na téma Pražská drogová scéna

Stále si myslíte, že drogy jsou bezva zábava a to správné uvolnění? Možná je na čase vyrazit na prohlídku se Zuzkou, která brala pervitin od 15 let a nezůstala jen u něj. Ztráta rodiny, práce, přátel, násilí a ulice – i takto končí drogové dobrodružství. Procházka se Zuzkou se koná každý čtvrtek.

Pragulic – Poznej Prahu jinak!

Pragulic – Poznej Prahu jinak!

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví. S našimi průvodci můžete vyrazit na několik tematických tras nebo si vyzkoušet zážitkový program "24 hodin bez domova".