Úvod > Aktuality > Netradiční gurmánskou prohlídku připravují na zámku Velké Březno
Netradiční gurmánskou prohlídku připravují na zámku Velké Březno
"> "> ">
Gurmánská turistika

Netradiční gurmánskou prohlídku připravují na zámku Velké Březno

  • Vydáno1. října 2019
V sobotu 5. října 2019 pro návštěvníky na zámku Velké Břeno připravili letošní poslední díl gurmánského festivalu Hraběcí mlsání. Závěrečné mlsání má název "Piknik ve velkobřezenském parku" a pro mlsné jazýčky organizátoři připravili piknikový balíček plný dobrot, připravených podle starých kuchařských knih. Večer se pak můžete vypravit na zajímavou noční prohlídku zámku.

Hraběcí mlsáníNa tento víkend si na zámku Velké Březno pro návštěvníky přichystal dvě zajímavé akce: Hraběcí mlsání a Noční prohlídku.

V sobotu 5. října zve zámek Velké Březno na piknikový balíček plný dobrot, připravených na základě dobových receptů z kuchařek 19. století. Při výjimečné prohlídce zámku můžete sami ochutnat všech děvět chodů hostiny, kterou 29. listopadu 1895 hraběcí rodině Chotků připravili jejich přátelé na zámku Oberglogau. Prohlídky začínají od 10:00 do 16:00 hodin každou půlhodinu, vyjma termínu v 11:30, který je vyhrazen pro objednaný zájezd.

zámek velké březnoMáte raději večerní atmosféru? Pak přijďte mlsat ve večerních hodinách, kdy se koná Noční prohlídka. Začíná v sobotu 5. 10. ve 20 hodin. Prohlídky zámku vám mimo kulinářských zážitků představí interiéry vybavené dobovým nábytkem vám připomenou život šlechtické rodiny Chotků na konci 19. století, tedy v době, kdy na zámku pobývala také Žofie Chotková, vnučka zakladatele zámku, která se později stala manželkou následníka habsburského trůnu Ferdinanda d´Este a která byla spolu s ním v roce 1914 zastřelena při sarajevském atentátu, jenž se stal záminkou k vypuknutí 1. světové války.

Cena vstupného obou prohlídek je 150 korun na osobu, vstupenky jsou k dostání na místě hodinu před začátkem představení. Na noční prohlídku je doporučena rezervace místa na email geleta.david@npu.cz do pátku 4. 10. do 17:30 hodin.

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.