Úvod > Aktuality > Vyjděte si netradičně na Petřín – koná se zde pouť ke svátku sv. Vavřince
Památky

Vyjděte si netradičně na Petřín – koná se zde pouť ke svátku sv. Vavřince

  • Vydáno9. srpna 2019
Již tradičně se koná 10. srpna 2019 Svatovavřinecká petřínská pouť u příležitosti svátku sv. Vavřince. Pouť se odehraje v katedrálním chrámu sv. Vavřince na Petříně (naproti zrcadlovému bludišti) a v přilehlém okolí. Těšit se opět můžete na hudbu, divadlo, hry pro děti, výtvarné dílny a jiný příjemný způsob jak s rodinou strávit nedělní odpoledne. Vstupné je dobrovolné!
Program je připraven pro malé i velké! Pouť se bude konat právě v katedrálním chrámu sv. Vavřince na Petříně (naproti zrcadlovému bludišti) a jeho přilehlém okolí. Vrcholem Svatovavřinecké pouti bude eucharistická slavnost. Těšit se opět můžete na hudbu, divadlo, výtvarné dílny, Svatovavřinecké víno a jiný příjemný způsob jak nejen s rodinou strávit nedělní odpoledne.

Slavnostní bohoslužbu od 11:00 slouží biskup Pavel B. Stránský. Po bohoslužbě jste srdečně zváni na pohoštění, komentovanou prohlídku kostela a okolí a přátelské setkání.

Původně byl kostel pravděpodobně dřevěný, ale později byl přestavěn v románském slohu z opukových kvádříků, vytěžených přímo na Petříně. V této podobě přečkal více než pětiset let, kdy byl podle projektu Kiliána Dientzenhofera přestavěn do své dnešní barokní podoby. Za Františka II byl kostel zrušen a znovu vysvěcen až roku 1840. Od roku 1994 se stal majetkem Starokatolické církve, která zde koná pravidelné bohoslužby.
Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Zrcadlové bludiště Petřín – zábava pro malé i velké

Bludiště na Petříně bylo původně zbudováno jako pavilon Klubu českých turistů na pražské Jubilejní zemské výstavě 1891.

Lanová dráha na Petřín

Lanová dráha na Petřín

Zlé jazyky tvrdí, že lanovka je jen vlak nakřivo a že je dílem šílených architektů. Ve skutečnosti je geniálním kompromisem mezi výtahem a vlakem; visí na laně a zároveň se udržuje v kolejích.

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Kostel sv. Vavřince na Petříně

Kostel sv. Vavřince na Petříně

Původně byl kostel pravděpodobně dřevěný, ale později byl přestavěn v románském slohu z opukových kvádříků, vytěžených přímo na Petříně. V této podobě přečkal více než 500 let, kdy byl podle projektu Kiliána Dientzenhofera přestavěn do své dnešní barokní podoby.

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.