Úvod > Aktuality > Netopýří noc na zámku Valeč ukáže netopýry zblízka
Nenechte si ujít vecerní a nocní odchyt netopýru
"> Nenechte si ujít vecerní a nocní odchyt netopýru "> Netopýrí noc na Kladské ukáže netopýry zblízka "> Celovecerní program doplní nejen promítání filmu o netopýrech
Příroda

Netopýří noc na zámku Valeč ukáže netopýry zblízka

  • Vydáno30. srpna 2019
Poznejte nejen tajuplný svět netopýrů a navštivte při tom krásný barokní zámek Valeč. Ten totiž v sobotu 31. srpna 2019 chystá pro návštěvníky nejbohatší netopýří program v Karlovarském kraji!
zámek valečMezinárodní noc pro netopýry se těší velkému ohlasu dětí i dospělých. Jedinečnou šanci prohlédnout si zblízka netopýry si u nás každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků.

Vyvrcholením netopýřích nocí na Karlovarsku bude v sobotu 31. srpna od 19:00 na zámku Valeč, kde bude připraven nejpestřejší program pro dětské i dospělé návštěvníky. Přijďte se setkat s netopýry i s lidmi, jež se zabývají jejich výzkumem a ochranou. Seznamte se se sympatickými tajuplnými nočními tvory, kteří jsou možná i vašimi nejbližšími sousedy.

NetopýrBudete svědky ukázky odchytu a kroužkování netopýrů, doplněnou doprovodným programem na netopýří téma. Speciální ultrazvukový detektor pomůže nahlédnout do světa jejich neslyšitelných signálů, na přednášce se dozvíte o životě netopýrů, výstava z podzemí Karlovarského kraje vám představí zajímavý a skrytý svět zimujících netopýrů a děti i dospělí si budou moci zasoutěžit a vyzkoušet netopýří hry. Konec akce je odhadován kolem 22. hodiny, vytrvalci se ale mohou zdržet až do půlnoci. Kromě procházky v zámeckém parku doporučujeme nevynechat prohlídku samotného zámku, která probíhá bez průvodce. Máte zde jedinečnou možnost si prohlédnout interiéry ještě před dokončením celkové obnovy zámku. Při prohlídce uvidíte množství architektonických detailů, které budou po obnově skryty. Ke každé místnosti je podrobný popis v zapůjčeném průvodcovském textu.

V nočních hodinách si k prohlídce zámku půjčíte lucerny, což je zážitek, který ocení především děti. Po celou dobu konání akce si můžete zakoupit občerstvení v útulné kavárně a Informačním centru Prádelna.
Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna

Zámek Valeč a barokní skvosty Matyáše Bernarda Brauna

Areál zámku Valeč na Karlovarsku tvoří ojedinělou ukázku vrcholně barokního stavitelství a krajinného urbanismu. V zámeckém parku můžete obdivovat Teatron, letohrádek, skleník a sochy M. B. Brauna. Navštívit můžete dvě audiovizuální expozice. Zpestřením jsou víkendové noční prohlídky s lucernou.