Úvod > Aktuality > Netopýří noc láká do dolu Jeroným
Netopýří noc láká do dolu Jeroným
"> "> ">
Příroda

Netopýří noc láká do dolu Jeroným

  • Vydáno23. srpna 2021
O sobotní noci 28. srpna 2021 budou mít milovníci přírody možnost přihlížet odchytu netopýrů v dole Jeroným na Sokolovsku. Odchyt a pozorování, proběhne v rámci celorepublikové akce Netopýří noc, pod správou Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Tradiční putovní akce přiblíží život záhadami a mnoha mýty opředených nočních lovců.
Netopýr v dole JeronýmPoslední srpnová sobota patří na Karlovarsku netopýrům. Netopýří noc pro veřejnost proběhne 28. srpna od 19:00 hodin na dole Jeroným.

Hlavním lákadlem obou večerů budou ukázky praktického pozorování netopýrů a jejich odchyt do sítí. S pomocí speciálního ultrazvukového detektoru zájemci nahlédnou do světa lidskému uchu neslyšitelných signálů, kterými se tito noční tvorové dorozumívají. Také bude možné si zblízka prohlédnout odchycené v sítích, než je odborníci označí kroužkováním a znovu vypustí do volné přírody.

Při vhodném počasí je možné očekávat desítky odchycených netopýrů, nejméně 7 druhů. Akci je možné spojit s odpolední prohlídkou podzemí zpřístupněného středověkého dolu Jeroným. Součástí programu bude přednáška o životě netopýrů. S sebou si nezapomeňte baterku, terénní obuv a teplé oblečení (teploty kolem půlnoci v tuto roční dobu klesají až k 7 °C).
Čistá – Důl Jeroným na Sokolovsku

Čistá – Důl Jeroným na Sokolovsku

Historický důl Jeroným se nachází v okrese Sokolov, kat. území Rovná. V minulosti spadal do katastrálního území dnes již neexistujícího královského horního města Čistá.