Úvod > Aktuality > Neskutečná setkání se stávají skutečností v muzeu voskových figurín Grévin Praha
V muzeu se prenesete do historie
"> V muzeu se prenesete do historie "> Nove otevrené muzeum voskových figurín "> Grévin - interaktivní muzeum voskových figurín
Zážitky

Neskutečná setkání se stávají skutečností v muzeu voskových figurín Grévin Praha

  • Vydáno11. května 2014
Po roce intenzivních příprav a po rozsáhlé rekonstrukci budovy v Celetné ulici otevřelo své brány Musée Grévin v Praze. Setkat se zde můžete s českými i světovými legendami na ploše 3000 metrů čtverečných úžasného scénografického ztvárnění! Během hodiny a půl trvající prohlídky v Musée Grévin budou návštěvníci zavedeni do světa neočekávaných setkání, tajemných dob historie, ale i současného Hollywoodu a českého šoubyznysu. Umění jako živé boří hranice představivosti v Grévin Praha.

Grévin – interaktivní muzeum voskových figurínNa špičkovém provedení soch všech osobností pro Českou republiku spolupracovaly s početným uměleckým týmem odborníků Grévin Paris i známé české tváře jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Dagmar Havlová, Tereza Maxová, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Dominik Hašek a Petr Čech, ale i ti, kdo stojí za úspěchem Krtečka a Spejbla a Hurvínka.  Unikátní koncept muzea Grévin nabízí spektakulární výpravu napříč různými časovými epochami, která je umocněna propracovanou scénografií, dokonalými kostýmy a účesy a v neposlední řadě hudbou a světelnými efekty.

Během uplynulých měsíců došlo k rozsáhlé rekonstrukci budovy v Celetné ulici, v samotném srdci Prahy, a kdy se ze starého domu stalo místo, kde budete nyní procházet jedním velkým snem, historickými epochami a fotit se po boku veličin jako Célie Dion, Václav Havel, Rudolf II. nebo Gerge Clooney. Grévin Praha nabízí dokonalý průřez českou historií stejně jako setkání s Hollywoodskými hvězdami, vedle toho však řadu dalších zážitků jako možnost udělat si návrh vlastní figuríny či nahlédnout do našich dílen.

Pro muzeum Grévin Praha bylo vytipováno několik desítek důležitých osobností, ze kterých finálně vzniklo 80 soch. Na každé soše pracovalo okolo 15ti specialistů a samotná výroba jedné sochy trvala 3 měsíce. Návrh figurín každé jedné osobnosti probíhal důkladným studiem historických pramenů, v případě žijících celebrit osobními schůzkami, kde došlo k detailnímu měření postavy a barev kůže či očí a vlasů, skenování postavy, a posléze dopracování sochy vedle reálné tváře dané osobnosti.

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována jako cesta napříč historií a každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky i několik interaktivních zastávek, například možnost zahrát si na konzoli Wii zápas s nejlepšími sportovci anebo si vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu. Milovníci nejnovějších technologií ocení videomapping, který dotváří podobu Václava IV. nebo atmosféru prvorepublikové kavárny. 

V přízemí muzea si mohou návštěvníci odpočinout u dobrého domácího koláče, čerstvého sendviče či domácí polévky, milovníci šampaňského jistě nepohrdnou sklenkou Deutz, chybět nebude vynikající káva a pestrá škála nealkoholových nápojů. Speciální menu je samozřejmě připraveno také pro nejmenší návštěvníky. 

Muzeum je otevřeno každý den od 10.00 do 18.00 hodin. Cestu za legendami si užijí všechny věkové kategorie, stejně jako školy a početné skupiny, pro které je připravena řada atraktivních slev. Základní vstupné činí 430 Kč, studenti a senioři mají vstup za 370 Kč, děti ve věku 6 – 14 let 300 Kč, děti do 6 let zdarma, rodinné vstupné činí 1200 Kč.